anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, dlaczego w allegro pay nie można już rozkładać na 3 raty 0%?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:40507872
#1 Nowicjusz#
 
oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:40507872 bo 14 marca zmieniły się zasady.teraz tylko można rozłożyć na 2 z 0%

oznacz moderatorów
daranM
#9 Pomysłodawca#

Witam. Jeszcze kilka lat temu daliście super ofertę:SMART i sprzedaż zakupionych produktów powyżej 40 zł z przesyłką 0zł każdy i spłatę rozłożoną na 5 rat 0%. Potem zostawiliście 3x 0%. Teraz już tylko 2x0%. Po co w ogóle to dajecie - zróbcie tylko odroczoną płatność na 30 dni a klient i tak u was kupi - przecież nie ma wyboru. Chrzanić oferty **piiip**.pl, sklepów internetowych i ich rat 10x0% - przecież jesteście monopolistami i bezkonkurencyjni. I o ile rozumiem, ze przy tej inflacji i podwyżce stóp % nie opłaca się wam zachęcać KLIENTA ofertą np. 3x0% albo podwyższacie opłatę za Smart z 49 na 59zł, to kompletnie **piiip**ycznym posunięciem jest podwyższanie progu zakupów z 40 na 45 i z kurierskich do 65zł. Czy wy myślicie że tu siedzi tępy elektorat złodziejskiej partii i nie wpadnie na prosty sposób dokupienia byle czego aby dobić do kwoty a potem szybciutko z kodem to odesłać? Czy na to też zrobicie ograniczenie dla KLIENTA zachęcając go do kupowania u was? KLIENT wasz PAN. I **piiip**.... tego mózga od marketingu i pozyskiwania klienta. PS. nie jesteście jedyni na rynku.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Problemy pierwszego Świata.. że smart na rok kosztuje o 10 zł. więcej 😄

oznacz moderatorów
daranM
#9 Pomysłodawca#

@vonNogaygdybyś był z białego Świata to byś zauważył w moim wpisie że nie jest to problem te 10zł więcej za Smart. Nie błyskaj więcej chłopcze.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@daranM to kompletnie **piiip**ycznym posunięciem jest podwyższanie progu zakupów z 40 na 45 i z kurierskich do 65zł.

Podrożały dostawy więc i wzrósł udział kosztów w darmowej przesyłce, stąd podwyżki progów, a jak sam piszesz ludzie dobierają do smarta wiec koszty obsługi smarta dla allegro rosną 😞 Jak by ludzie robili droższe zakupy i nie robili tyle zwrotów pewnie było by inaczej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
tomluk
#1 Nowicjusz#

Ok, ale i tak znakomita większość sprzedających i tak dokłada koszty wysyłki do ceny towaru. Wystarczy często porównać to co wystawiają na allegro a to co maja w swoim sklepie internetowym. Kolega wcześniej ma rację. Najpierw dawali 5 rat zero% nie wspomnę, że jak współpracowali z Paribas to i 20 rat można było wziąć. Allegro najwyraźniej potrzebuje konkurencji. To jest wygodny portal dla kupujących, nie trzeba skakać po sklepach internetowych, rejestrować się za każdym razem ale jak widać nie czuje oddechu na plecach i zaczyna ciąć. 

oznacz moderatorów
daranM
#9 Pomysłodawca#

@kostas11zakładam że jesteś sprzedającym - myślisz że jak chcę od ciebie kupić coś za 20 zł i żeby mieć darmową przesyłkę to dokupię coś dodatkowo za 25 zł co i tak darmowo odeślę - to jest jakaś różnica czy dokupię za 20 czy za 25zł? To po cholerę to podwyższać. I powinieneś się cieszyć że są darmowe zwroty - przynajmniej jedną rzecz sprzedasz na dwie wysłane. A z drugiej strony skoro jesteś sprzedającym to chyba przyznasz rację że zmniejszenie rat 0% z trzech na dwie nie jest korzystne dla obu stron a zwłaszcza dla sprzedającego (więcej rat 0% to droższe zakupy) - czyli też dla Allegro?

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@daranM 

- nie ma znaczenia czy dokupisz coś za 20 czy za 25 zł, sprzedawca na tej transakcji straci i Cię zablokuje a dla odrobienia strat podniesie znowu ceny wszystkiego. 
- nigdy nie korzystałem z rat, allegro pay i innych dziwadeł (ogólnie raczej nie robię tu zakupów bo jestem na to za biedny - nie lubię przepłacać) ale zauważyłem, że klienci korzystający z tych form płatności najczęściej trafiają na czarną listę z powodu dokonywania zakupów dla zabawy, więc moim zdaniem allegro może zrezygnować z tych form fundowania osobą (bo nie są to kupujący - ich intencją nie jest dokonanie zakupu) darmowego używania sobie różnych przedmiotów. 

oznacz moderatorów
daranM
#9 Pomysłodawca#

@sl-aw-ek jak mnie sprzedawca zablokuje to więcej ode mnie kasy już nie dostanie i jak nazbiera takich tysiąc niedoszłych klientów to zamiast mercedesa kupi sobie pasata b4. A jak podniesie ceny to nic nie sprzeda i trawę wp... A kupowanie na raty to 3x0% i dzięki temu można było jednorazowo kupić za więcej. I jak masz coś do kupujących (klient nasz pan) to zlikwiduj ten interes zanim kupujący albo Allegro nie zlikwidują ciebie.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@daranM " jak mnie sprzedawca zablokuje to więcej ode mnie kasy już nie dostanie" Ale przecież po to Cię zablokował 🤣 Ludzie robiący zakupy jak Ty stanowią ułamek użytkowników allegro, spokojnie po zablokowaniu tego ułamka zarobki tylko wzrosną. 

A z tym mercedesem to trafnie, skąd wiedziałeś?

oznacz moderatorów
daranM
#9 Pomysłodawca#

Aha czyli wg ciebie ty zarobiony wybierasz sobie klientów i ze stu zostanie ci 50. Twoje zyski się zmniejszą ale przecież nie o to chodzi - ty jesteś panem i jak chcesz to sr..sz sobie na głowę albo klientom. No brawo - pustymi fakturami też obracasz? Jest jeszcze coś takiego jak opinie i inni  sprzedający którzy oferują o 10 groszy droższy produkt niż ty - więc olać ciebie.

"ale zauważyłem, że klienci korzystający z tych form płatności najczęściej trafiają na czarną listę z powodu dokonywania zakupów dla zabawy, więc moim zdaniem allegro może zrezygnować z tych form fundowania osobą (bo nie są to kupujący - ich intencją nie jest dokonanie zakupu) darmowego używania sobie różnych przedmiotów" - a jak ty to zauważyłeś, pracujesz w Allegro? I sprzedajesz przy okazji? Uuuuu. I uważasz że wydając 600zł a potem czekając na zwrot, niech będzie całości, to robię to dla zabawy?

PS. znam dobry szrot z częściami do śmierciedesów - przyda ci się cała, niedziurawa, przednia szyba.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@daranM Ale jak zmniejszą się zyski? Bo zablokuje kogoś kto tylko kupuje i oddaje? Wtedy zmniejszają się moje straty na jego darmowe dostawy - a zyski wzrosną. 
"a jak ty to zauważyłeś, pracujesz w Allegro" - sprzedawca jest w stanie sprawdzić czy zakup został opłacony przez kupującego czy przez allegro pay 

oznacz moderatorów
daranM
#9 Pomysłodawca#

Jak tylko kupuje i oddaje? To ilu tak cie posuwa? Jak wysyłasz trefny chiński towar to ci odsyła - po to właśnie stworzyli takie prawo. To myślisz, że jak kupię u ciebie badziew albo uszkodzony to mam ryj wbić w wiadro bo pan łaskawca się pogniewa i mnie zablokuje. Tobie się sufit oberwał.

Swoją sprzedaz będziesz widział ale napisałeś że trafiają jakbyś miał pogląd na innych sprzedających. Warto to sprawdzić .

oznacz moderatorów
daranM
#9 Pomysłodawca#

PS.

oznacz moderatorów
daranM
#9 Pomysłodawca#

PS.

oznacz moderatorów
daranM
#9 Pomysłodawca#

Aha czyli wg ciebie ty zarobiony wybierasz sobie klientów i ze stu zostanie ci 50. Twoje zyski się zmniejszą ale przecież nie o to chodzi - ty jesteś panem i jak chcesz to sr.. sobie na głowę albo klientom. No brawo - pustymi fakturami też obracasz? Jest jeszcze coś takiego jak opinie i inni  sprzedający którzy oferują o 10 groszy droższy produkt niż ty - więc olać ciebie.

"ale zauważyłem, że klienci korzystający z tych form płatności najczęściej trafiają na czarną listę z powodu dokonywania zakupów dla zabawy, więc moim zdaniem allegro może zrezygnować z tych form fundowania osobą (bo nie są to kupujący - ich intencją nie jest dokonanie zakupu) darmowego używania sobie różnych przedmiotów" - a jak ty to zauważyłeś, pracujesz w Allegro? I sprzedajesz przy okazji? Uuu. I uważasz że wydając 600zł a potem czekając na zwrot, niech będzie całości, to robię to dla zabawy?

PS. znam dobry szrot z częściami do ś.mierciedesów - przyda ci się cała, niedziurawa, przednia szyba.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

No tak są inne portale, jednakże brakuje im siły przebicia by wyrosnąć na prawdziwego konkurenta, miejmy nadzieję że w...o pl które za kilka dni się otwiera odwróci ten trend. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@daranM 

I powinieneś się cieszyć że są darmowe zwroty - przynajmniej jedną rzecz sprzedasz na dwie wysłane.

Właśnie mnie to rozwiązanie jak i wielu sprzedawców nie cieszy 😞 bo dopłata smart bez zwrotna, karton pakowanie i obsługa zwrotu, przy sprzedaniu towaru za 20 zł wychodzi na zero a czasem trzeba dołożyć 😞

@Halfrunt zobaczymy na E... coś się sprzedaje W..o zaraz rusza możliwość kupna dla sprzedających, zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Masz na myśli et..y. Com czy er... y pl

oznacz moderatorów