anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup Allegro Pay z gratisem i zwrot. Co zrobić?

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Mam ustawiony rabat 100 procent na piątą sztukę - czyli co piąta książka jest gratis (dokładnie za 1 grosz). Klient kupił 6 książek, w tym jedna gratis... po czym odesłał wszystkie z wyjątkiem gratisu, żądając zwrotu pieniędzy.

Odpisałam oczywiście, że w takim wypadku gratis wraca do pierwotnej ceny. Zwrot przyjąć muszę, ale fundować "przedsiębiorczym" klientom darmowych książek nie zamierzam.

Dopiero dziś zauważyłam, że zakup był opłacony przez Allegro Pay. I nie wiem, co z tym fantem zrobić.

Po pierwsze: czy zakupy zrobione na koncie prywatnym można opłacać przez Allegro Pay? Kiedyś dotyczyło to tylko zakupów na kontach firmowych.

Po drugie: pieniądze mam zwrócić na konto Allegro Pay w całej kwocie (gratis mimo zwrotu pozostał gratisem), a wcale nie mam ochoty dać się bezczelnie orżnąć, mimo że kwota niewielka. Jeśli Allegro Pay dostanie (ich zdaniem) za mało kasy, będzie chryja. Jak to rozwiązać?

Po trzecie: czy na zwrot na konto Allegro Pay mam tak samo 14 dni, jak na zwrot środków bezpośrednio kupującemu?

Mam nadzieję, że istnieje procedura postępowania w podobnych przypadkach... Bo jeśli rozniesie się wieść o tym, jak bezkarnie wyłudzać darmowy towar, Allegro przeżyje oblężenie cwaniaczków jak swego czasu biedronka, kiedy się pomyliła w promocji.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   - co Wy na to?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

I jeszcze jedno - czy zwrot dla Allegro Pay musi być dokonany w ten sam sposób jak wpłata, czyli w moim przypadku wyłącznie ze środków na koncie Przelewy24?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Zwrot zakupów opłaconych przez Allegro Pay zlecasz tak samo, jak zwrot opłacony przez klienta np. przelewem przez Allegro Finanse. Jeśli nie masz środków na saldzie, skontaktuj się z klientem w sprawie danych do przelewu.

Jeśli chodzi o sprawę gratisu, skonsultuję tę kwestię, ale proszę Cię najpierw o wskazanie numeru zamówienia, którego dotyczy ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Numer rachunku już mam - Allegro Pay przysłało mi go automatycznie w mailu o zwrocie.

Czekam na informację odnośnie książki za grosz😊

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Oj, sorry, numer zamówienia:

a0a6e1b6-a6dc-11ec-bf0b-f9d22c3f0bb5

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Kasiulki2  ja bym po prostu poinfromowal kupującego że w związku z tym że nie zakupił 5 szt książek nie należy mu sie gratis i w tej sytuacji niestety książka która miała być gratisem a którą sobie pozostawił kosztuje: XXXX i o tyle ppomniejszyłbym zwrot

Co do allegro pay bym sie nie martwił. To umowa którą kupujący zawiera z allegro wiec jeśli pomniejszysz zwrot to kupujacy bedzie musiał dopłacić brakująca różnice

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Ustaw sobie dodatkowe informacją o zwrotach , a w szczególności to ,,Otrzymałeś gratis? – w przypadku zwrotu towaru odeślij go również do nas ,,

W opisanym przypadku nie poinformowałaś klienta o obowiązku zwrotu gratisu .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  "W opisanym przypadku nie poinformowałaś klienta o obowiązku zwrotu gratisu ." Jeśli warunkiem otrzymania gratisu jest zakup 5 ksiązek a w związku ze zwrotem warunek nie został spełniony to raczej dodatkowych informacji już niepotrzeba.

Zreszta w tym przypadku nie był to dodatkowy "gratis" lecz jak pisze @Kasiulki2  - 100% rabat na piątą sztuke. Jeżeli nie ma zakupu 5 szt - nie ma rabatu. Ergo jak napisalem wyżej 1 zakupiona książka powinna byc sprzedana bez rabatu z pełna odpłatnością - i o wartość tej książki pomniejszyłbym zwracana kwote.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ Tak , Ty wiesz , @Kasiulki2 wie , ja też wiem , a klient napisze ,że nie wiedział , albo świadomie będzie palił głupa .

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria 

Chyba najlepiej będzie napisać coś takiego w warunkach zwrotów, że przy zwrocie części zamówienia towarów objęte rabatem wracają do pierwotnej ceny, a zwrot jest pomniejszany o różnicę.

Mniej więcej tak, tylko ładniej i prościej. Jak myślisz?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria oj ale tutaj nie można palić głupa bo jest napisane : rabat na piątą zakupioną książke. NIe ma zakupu pieciu ksiązek - nie ma rabatu. Absolutnie nie kazałbym klientowi jej odsyłać gdyż tutaj zgadzam sie z @Kasiulki2 klient de facto ją zakupił. Lecz w związku z tym że nie spełnil warunku uzyskania rabatu to nie może go otrzymać. Dlatego książka jest odpłatna w 100 procentach. NIe bradzo wiem gdzie tutaj można palic głupa.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_Likos_ 

W ognisku?

😂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ widać się jeszcze nie zderzyłeś z klientem , który koncertowo potrafi palić głupa i nie ma takiej mocy , żeby mu to wyjaśnić ..

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria 

Sprawa byłaby prosta, gdyby kupujący po prostu dostał gratis - "Każdemu, kto kupi naszą latarkę, dorzucamy cztery baterie gratis" albo jakoś tak.

Tutaj klient ten "gratis" kupił w osobnej ofercie - i zrezygnował z części zakupu (5 książek na 6), a z tej za grosz postanowił nie rezygnować. Nie mam chyba uprawnień, żeby kupującego zmusić do odesłania książki, którą kupił i którą chce zatrzymać...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 a zerkinij w katę dostawy , jak wygląda sprawa opisanego gratisu ? Jak dobrze kojarzę cena jaką placi klient jest uśredniana za sztukę .

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria 

Chodzi Ci o zakładkę "Zamówienia"? Tam mam pięć książek po cenach ofertowych i jedną za grosz. Allegro Pay też domaga się zwrotu pełnych cen z objętych zwrotem ofert.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 no i masz kolejny bubel allegro ,w takim przypadku groszówka powinna z automatu wejść do karty zwrotu BEZ MOŻLIWOŚCI JEJ USUNIĘCIA .

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Dokładnie tak powinnaś ustawić jak pisze mdrogeria. Dawno już tak ustawiłem bo identycznie kupujący robili... Na każdym kroku CWANIACY na allegro a oczywiście allegro na to pozwala. A najlepiej to wyłączyć rabaty bo przyciąga to patologie i cwaniaków niestety...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio zrobiłem to samo , kupujesz 5 taniej niż w przeliczeniu 1 szt. , ale chcesz oddać to wszystko .

oznacz moderatorów