anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłem "powystawowy iphone 12" w opcji na raty

Client:43236223
#7 Wielbiciel#

Sprawa wygląda tak że zakupiłem iphone 12 od sprzedawcy allegro z opcją ratalną i otrzymałem pożyczkę na niego w wysokości 3600zl 10rat po 360zł i "bank" opłacił mi ten zakup, przechodząc do sedna telefon ma dotrzeć do mnie we wtorek mam wątpliwości co do tego telefonu, może niesłuszne ale jeżeli anuluje zakup to sprzedawca ma zwrócić pieniądze na konto z którego jest otrzymał w tym przypadku jest to bank od którego wziąłem pożyczkę na telefon i oni mi za niego zapłacili i jeżeli sprzedawca zwroci te pieniądze do osoby która je wysłała to czy ja musze poinformować ten bank z którym którym tylko kontakt mailowy że zrezygnowałem z zakupu i sprzedawca ma zwrócić pieniądze czy muszę ich poinformować o tym że rezygnuje z pożyczki i zakupu i "kredyt" na telefon zostanie anulowany, mam nadzieje ze w miarę to wytłumaczyłem pozdrawiam i czekam na sugestie.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:43236223  Może ten tekst Ci coś wyjaśni.

Co się dzieje w przypadku zwrotu przedmiotu kupionego na raty 

z resztą allegro gwarantuje bezpieczne zakupy to może warto poczekać co przyjdzie

oznacz moderatorów

Client:43236223
#7 Wielbiciel#

Będę informował na bieżąco paczka ma być we wtorek

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Po anulowaniu zakupu środki trafią do banku(nie do Ciebie) a ty się rozliczysz z nim, czyli Allegro Pay. Dokładnie tak:

Jak wygląda zwrot pieniędzy w przypadku Allegro Pay?

Po anulowaniu zakupu opłaconego przez Allegro Pay sprzedający zwraca środki przez Allegro Finanse. W takiej sytuacji automatycznie zasilą one Twój limit. Po zaksięgowaniu harmonogram zostanie ponownie przekalkulowany i zobaczysz kwotę do spłaty pomniejszoną o zwrócone środki. Jeśli natomiast otrzymasz zwrot pieniędzy na swój rachunek płatniczy, pamiętaj o spłacie zakupów z Allegro Pay. O zwrocie wpłaty dowiesz się w wiadomości mejlowej od Allegro. Wszystkie informacje o zakupie znajdziesz w zakładce Moje zakupy.

W przypadku braku terminowego zwrotu środków od sprzedającego, również musisz spłacić zakup dokonany przez Allegro Pay samodzielnie. Jednak bez obaw - gdy otrzymasz zwrot swojej wpłaty od sprzedającego, zwrócimy Ci nadpłatę.

Chcesz wiedzieć więcej na temat Allegro Pay? Sprawdź ten artykuł.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:43236223 Chodzi o Allegro Pay? Jeśli zwrócisz towar lub anulujesz zakup, sprzedawca musi oddać wpłatę do Allegro Pay niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Jeśli to zrobi, otrzymasz powiadomienie mailowe od Allegro. Jeżeli jeszcze nie zaczniesz spłacać rat, Twoja spłata towaru po zwrocie wpłaty przez sprzedawcę zostanie anulowana. Jeśli już zaczniesz spłacać raty, a sprzedawca dopiero później odda pieniądze, Allegro Pay odda Ci wpłacone raty w ciągu 5 dni. Nic do Allegro Pay nie musisz zgłaszać, chyba że zwrot nadpłaty będzie się przeciągał. Dopilnuj, aby sprzedawca terminowo oddał pieniądze.

oznacz moderatorów