anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zlecony zwrot środków Allegro Pay - jak długo trwa realizacja?

enn3101
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Mam pytanie, jak długo może trwać realizacja zwrotu środków Allegro Pay? Zwrot został zlecony przez Sprzedającego 25 stycznia i jak do tej pory środki jeszcze nie wróciły, a powoli zbliża się termin spłaty raty za zamówienie, które anulowałam. W razie czego podaję nr zwrotu: 

5d1643cf-9cbf-11ed-9788-6562cc610f22
 
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam, Natalia 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zalecił to był maila od Allegro i taki zwrot wraca do Allegro Pay i zwiększa twój limit, jak masz nadpłatę to musisz zleci zwrot na konto w panelu Allegro Pay w zakładce zarządzaj nadpłatami.https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/allegro-pay#

oznacz moderatorów

enn3101
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, maila otrzymałam, niestety jak do tej pory nic nie wróciło na Allegro Pay, stan jest taki jakbym tego zamówienia w ogóle nie anulowała (czyli widnieją pomniejszone środki o kwotę zakupu oraz opcja spłaty rat). 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@enn3101 Sprzedający zlecił zwrot, ale na jego saldzie w Allegro Finanse nie było wystarczających środków, żeby zwrot mógł zostać zrealizowany. Skontaktuj się ze sprzedawcą. Powinien ponowić próbę, jeśli ma na saldzie w Allegro Finanse wystarczającą kwotę.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

enn3101
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, bardzo dziękuję za odpowiedź! Tak zrobię.

Pozdrawiam
Natalia

oznacz moderatorów

enn3101
#8 Zapaleniec#

Allegro udzieliło się w dyskusji ze Sprzedającym, podając informację, że zwrot przez Allegro Finanse nie jest możliwy i że zachęca Sprzedającego do zwrotu pieniędzy na konto bankowe Kupującej (moje), do 03.02, do godziny 21:00. Sprzedający odpowiedział, że przekazują sprawę do księgowości i że środki powinny zostać dzisiaj zwrócone, a w poniedziałek (06.02) najpóźniej załączą potwierdzenie przelewu.

Być może faktycznie dziś dokona zwrotu, ale mimo wszystko trochę się martwię, ponieważ cała sytuacja ciągnie się od 9 stycznia, anulowałam zakup kilka godzin po złożeniu zamówienia, gdyż znalazłam lepszą ofertę. Mam wrażenie, że Sprzedający ciągle robi uniki, już wcześniej miał dokonać zwrotu na moje konto bankowe (ok. 21-25 stycznia), jednak tego nie zrobił i gdy zainterweniowałam, zlecił wspomniany zwrot środków na Allegro Pay, który aktualnie jak się okazuje też nie może być dokonany, więc znowu wracamy do "punktu wyjścia" ze zwrotem na konto bankowe...

Pierwsza płatność rat za towar, którego zakup anulowałam przypada na 10 lutego, czyli za tydzień... Dodam, że to nie był tani towar, (na jego zakup wykorzystałam prawie całe maksymalne środki Allegro Pay) w związku z tym raty również nie są małe. Co w sytuacji gdyby zwrot na konto do tego czasu wciąż się nie pojawił?


Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam, Natalia

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@enn3101 gdyby zwrot się nie pojawił do 10 lutego, to powinnaś spłacić pierwszą spłatę, aby nie zostały naliczone odsetki. Mam nadzieję, że tym razem sprzedający zwróci Ci wpłatę, i będziesz mogła spokojnie spłacić ten zakup. Pozostaw proszę dyskusję otwartą i gdyby środki nie wpłynęły na konto do 6 lutego koniecznie poproś o naszą pomoc w dyskusji.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

enn3101
#8 Zapaleniec#

W porządku, bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Natalia

oznacz moderatorów

enn3101
#8 Zapaleniec#

Sprzedający zwrócił dziś pieniądze na moje konto. Spłaciłam anulowany zakup w całości ze zwróconych środków i zamknęłam dyskusję ze Sprzedającym.

Pozdrawiam
Natalia

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Koniec.🤗

oznacz moderatorów