anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy od sprzedajacego

agaciura80
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie zwróciłam przedmiot do sprzedającego zakupiony przez allegro PayU ile czasu ma na zwrot pieniędzy 14 dni roboczych czy 14 dni od zwrócenia przedmiotu, jeszcze nigdy nie czekałam na zwrot u nikogo jak u tego pana, proszę o odpowiedź 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

az1rael
#21 Demiurg#

Do 14dni od zgloszenia zwrotu

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@agaciura80  napisał(a):

Mam pytanie zwróciłam przedmiot do sprzedającego zakupiony przez allegro PayU ile czasu ma na zwrot pieniędzy 14 dni roboczych czy 14 dni od zwrócenia przedmiotu, jeszcze nigdy nie czekałam na zwrot u nikogo jak u tego pana, proszę o odpowiedź 


@agaciura80
To nie jest takie proste.

Zakładając że jesteś konsumentem a zakup był od firmy i zwracano w ramach odstąpienia od umowy to:

teoretycznie sprzedawca ma 14 dni od zgłoszenia ..ale sprzedawca ma również prawo do zweryfikowania stanu otrzymanego towaru wiec zwrot może się opóźnić.
W uzasadnionych przypadkach może również po weryfikacji obniżyć wartość zwrotu.

Najlepiej jeśli zwrot już doręczono skontaktować się ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów

agaciura80
#8 Zapaleniec#

Produkt został odesłany na drugi dzień po otwarciu poczty polskiej zewzglegu że był pierścionek złoty za mały,w nie naruszonym stanie, upewniłam się że zwrot dotarł i czy są jakieś uchybienia, dostałam informację że zwrot wyjdzie na drugi dzień, pytając się czemu nie ma jeszcze zwrotu środków, odpowiedź jest taka że robią zgloszenie ale allegro finanse nie ma środków i codziennie pojawiają zwrot za dwa dni minie 14 dni jak sprzedający ma dostarczony zwrot,kupuje często z lombardów ale jeszcze nigdy tak długo nie czekałam 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@agaciura80 jeśli sprzedawca odpisuje to poproś go o identyfikator zwrotu bo może zwrot zrobił tylko system allegro potrafi przemielić transakcję nawet 5dni 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ma zwrócić niezwłocznie ale 14dni max od chwili odstąpienia od umowy zakupu, nie masz środków to otwórz dyskusję:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

agaciura80
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@agaciura80  napisał(a):

Produkt został odesłany na drugi dzień po otwarciu poczty polskiej zewzglegu że był pierścionek złoty za mały,w nie naruszonym stanie, upewniłam się że zwrot dotarł i czy są jakieś uchybienia, dostałam informację że zwrot wyjdzie na drugi dzień, pytając się czemu nie ma jeszcze zwrotu środków, odpowiedź jest taka że robią zgloszenie ale allegro finanse nie ma środków i codziennie pojawiają zwrot za dwa dni minie 14 dni jak sprzedający ma dostarczony zwrot,kupuje często z lombardów ale jeszcze nigdy tak długo nie czekałam 


Powodów może być wiele najlepiej skonstatuj się ze sprzedawcą i sprawdź stan konta jakie podano w zgłoszeniu odstąpienia.

 

Sprzedawca może wysłać bezpośrednio na dane umieszczone  w zgłoszeniu odstąpienia (twój numer konta) a wtedy nie będą na "allegro finanse".

Jak sprzedawca wysyła bezpośrednio ze swojego konta a nie przez narzędzia allegrowe to allegro nie poinformuje o dokonaniu zwrotu i z poziomu allegro będzie informacja ze zwrot jest w weryfikacji co będzie Ciebie wprowadzało w błąd (taki błąd allegro)

oznacz moderatorów

agaciura80
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@agaciura80 Podaj proszę numer tego zamówienia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

agaciura80
#8 Zapaleniec#

cd66cb50-a02a-11ed-a6a6-5bbf68c0fea2

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@agaciura80 Sprzedający kilka razy próbował zwrócić wpłatę przez nasz system. Niestety każda z tych prób zakończyła się niepowodzeniem. W tej sytuacji skontaktuj się z nim, żeby dowiedzieć się w czym problem i ustalić dalsze kroki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

agaciura80
#8 Zapaleniec#

Miałam już taki problem ale po podaniu numeru konta sprzedającemu zwrócił na konto,ten sprzedawca odpowiedział mi że nie może zrobić zwrotu na konto bo muszę wyjść pieniądze tak jak przyszły 

oznacz moderatorów