anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru u sprzedawcy prywatnego - Raty

kszox1
#2 Obserwator#

Dzień dobry. Zakupiłam na raty towar u sprzedawcy prywatnego, który był wystawiony jako nowy. Niestety dron nosi widoczne ślady użytkowania. Rozpoczęłam już dyskusje. Niestety nie sprawdziłam komentarzy pod kontem sprzedającego. Okazuje się, ze nie jestem pierwsza oszukana osoba. Na odstąpienie umowy z bankiem mam 14 dni. Co w przypadku kiedy w tym czasie nie uda się rozwiązać sporu? Co jeśli ja rozwiąże umowę z bankiem a sprzedający nie zwróci środków ? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kszox1 Jeśli sprzedający zwrócić środki przez Allegro Finanse, trafią one do banku, który brał udział w finalizacji tego zakupu. Wtedy pozostanie Ci kontakt z tym bankiem, żeby się upewnić, że zobowiązanie zostało uregulowane. 

Przy wcześniejszym rozwiązaniu umowy konieczny będzie zwrot pełnej kwoty, dlatego sugeruję, żebyś się wstrzymała.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kszox1
#2 Obserwator#

Co w przypadku kiedy sprzedawca nie zwróci środków ? Pomimo, ze racja zostanie uznana po mojej stronie i będzie przeciągał sprawę? 

oznacz moderatorów

kszox1
#2 Obserwator#

IMG_7840.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kszox1 Będziesz mogła skorzystać z Allegro Protect.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kszox1
#2 Obserwator#

Ale z tego co czytam z Allegro protect mogę skorzystać dopiero kiedy dyskusja uzyska status nierozwiązanego problemu a to z tego co wiem może trwać dłużej zaś na odstąpienie od umowy kredytowej mam 14 dni. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kszox1 dyskusję samemu oznacza się jako nierozwiązaną, Czy w ofercie było że wyłącza rękojmię?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kszox1 Nie dokładnie wniosek do Allegro Prorect może być wcześniej udostępniony niż po 14dniach dyskusji, wszystko zależy od Allegro.

oznacz moderatorów