anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
4 3 258

CAPTCHA to jedno z naszych zabezpieczeń na stronie, które uaktywnia się w momencie logowania na konto Allegro, najczęściej po kilkukrotnym nieprawidłowym wprowadzeniu loginu, adresu mejlowego lub hasła.

Wymaganie rozwiązania CAPTCHY na Allegro służy przede wszystkim bezpieczeństwu w serwisie, m.in. ochronie przed spamem czy zakładaniem kont przez automaty. System prosi o rozwiązanie krótkiego zadania, które dla człowieka nie będzie stanowiło problemu, ale może zablokować bota i jego dalsze, szkodliwe ruchy na stronie.

Wymagane jest rozwiązanie CAPTCHY

Symbol CAPTCHA (biały kwadrat z niebieską, okrągłą strzałką) powinien być  widoczny w prawym dolnym rogu strony logowania — to oznacza prawidłowe działanie zabezpieczenia. Po kliknięciu ikonę CAPTCHA odświeży się i będzie można zalogować się na konto (a komunikat o rozwiązaniu CAPTCHY zniknie). 

W wypadku, kiedy podczas logowania zobaczycie prośbę o podanie swojego adresu mejlowego/loginu i rozwiązanie reCAPTCHA (jak na zrzucie ekranu poniżej), spróbujcie ustalić nowe hasło za pomocą opcji "Nie pamiętam hasła”. 

ko_alka_0-1674217250477.png

 

Problem z CAPTCHA

Jeśli po wpisaniu hasła i jego zatwierdzeniu problem się powtarza, warto zaktualizować przeglądarkę i wyczyścić pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pliki można szybko wyczyścić za pomocą kombinacji klawiszy CTRL + SHIFT + DELETE. Warto również wyłączyć wszystkie wtyczki i sprawdzić, czy problem pojawia się na innych urządzeniach oraz w trybie incognito. 

Gdyby wszystkie opisane wyżej sposoby zawiodły, a CAPTCHA wciąż nie działała, konieczny będzie kontakt z nami. W treści wiadomości warto załączyć: 

  • zrzuty ekranu z widoczną całą stroną (z widocznym adresem URL, datą oraz godziną), 
  • informację o wersji systemu, 
  • informację o wersji przeglądarki. 
3 Komentarze
oznacz moderatorów