anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Źle skonstruowane ogłoszenie sprzedawcy co dalej?

ann-kub
#8 Zapaleniec#

Witam. 

Screenshot_20201211_081009_com.android.chrome.jpg

 tutul ogłoszenia wygląda tak. A w ogłoszeniu, że wysyłają 1 szt. Co mogę z tym zrobić? Zamawiałam koleżance która pewnie jie doczytała ogłoszenia. Ale błąd sprzedającego ewidentnie widoczny. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ann-kub  Nie widzimy zdjęcia póki moderacja nie zatwierdzi. Daj link 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ann-kub Pewnie w tytule i na zdjęciu jest wiele sztuk lub komplet, a po zakupie otrzymujesz jedną sztukę? Było tu ostatnio klika podobnych zgłoszeń. Niektórzy sprzedawcy manipulują w ten sposób - nie kupuj u takich, a jeśli już kupiłaś, otwórz Dyskusję i poproś tam o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

ann-kub
#8 Zapaleniec#

Wszystko już wyjaśniliśmy. Szybki kontakt na plus. 

Okazało się że niby allegro podpielo inne ogłoszenie pod istniejące zdjęcie.. Ta jasne. 

Nie wylapali tego błędu. 

Doślą dodatkowo brakujące sztuki. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No tak, podpina sobie ofertę jednej sztuki pod zestaw 3 sztuk 🙂 Cwaniak, to on podpiął, nie Allegro, ale dobrze, że dośle brakujące.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ann-kub @xyz96  Ludzie nie są nieomylni a na świecie żyją też uczciwi ludzie a nie same małe cwaniaki. Chcą błąd naprawić i to jest najważniejsze.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Dokładnie, kupujący też nie są nieomylni, nie muszą być od razu nieuczciwi i nie trzeba ich zaraz wysyłać na drzewo 🙂 Prawda? 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  Nie dzielę ludzi na sprzedających i kupujących.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg A ja dzielę, bo to naturalny podział. Szkoda, że tym razem nie dzielisz.

oznacz moderatorów

ann-kub
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Szacunku za to, że się nie kłócił tylko przyznał się do błędu. 

oznacz moderatorów

mmwsx
#9 Pomysłodawca#

Niekoniecznie. Jeśli w Twoim świecie każdy sprzedający jest cwaniakiem, oszustem i naciągaczem - pozostaje tylko współczuć.

Było wiele wątków na tym forum o błędach wprowadzanych do oferty przez automatyczne powiązanie z produktem.

Z własnego doświadczenia: wystawiałem kiedyś kosiarkę akumulatorową - sam korpus (bez baterii i ładowarki). Była jasna informacja w tytule oraz w opisie, że przedmiotem sprzedaży jest sam korpus i zestaw ich nie zawiera. Przy tworzeniu oferty pojawiła się propozycja powiązania z produktem, czego celowo nie uczyniłem, zaznaczając "stwórz nowy produkt". Licytacja 7 dni, Klient dokonał zakupu, paczka wysłana i po kilku dniach wiadomość - brakuje akumulatora i ładowarki. Sprawdzam ponownie aukcję i ku mojemu zdziwieniu - w parametrach wpisana pojemność akumulatora (choć celowo zostawiłem to pole puste) i zaznaczone "ładowarka w zestawie". Jak się okazało, allegro samo sobie to dopisało przez automatyczne połączenie z produktem. Na szczęście kupujący był na tyle rozumny, że udało się wyjaśnić i bezproblemowo rozwiązać tę sytuację, choć równie dobrze mogłem trafić na mniej rozgarniętego klienta, lub takiego który naczyta się postów @xyz96 i za błędy wprowadzone przez allegro wystawi mi negatywa, oznaczy dyskusję jako nierozwiązaną i wystąpi do POK czy Bóg wie gdzie jeszcze...

W każdym razie - sprzedawcy (w zdecydowanej większości) są jednak uczciwi i rozsądnie podchodzą do każdej sprawy, choć wyjątki zdarzają się zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. Każde nieporozumienie można wyjaśnić - podstawą jest po prostu ludzkie podejście do tematu i rozmowa, a nie szczucie kupujących na sprzedawców i wychodzenie z założenia że "chciał oszukać". Wszyscy jesteśmy ludźmi.

oznacz moderatorów