anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Źle wpisana kwota zapłaty w payu pomocy

keirabzowa
#7 Wielbiciel#

Witam, został wykonany przelew, wszystkie dane się zgadzają, niestety zamiast kwoty 152,99 zł zostało wpisane 152,90 zł. przelew nie dotarł, co teraz zrobić, czy pieniądze wrócą z powrotem na moje konto? Zależy mi na tej transakcji. Dziękuje i czekam na odp

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@keirabzowa Jakiej dokładnie płatności dotyczy ten przelew? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

keirabzowa
#7 Wielbiciel#

Za zegarek.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@keirabzowa Kupiłaś ten zegarek i tym przelewem chciałaś za niego zapłacić? Zgadza się? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

PayU to chora firma. Zero jakiejkolwiek cywilizacji. System z czasów, w których dinozaury zaglądały ludziom przez okna. Nawet interwencja w PayU niczego nie da, za 2,3 dni poproszą o numer konta do zwrotu, tak pracuje cywilizowany świat tysięcy krawaciarzy na stołkach, zamiast dokopać się w systemie błędnego przelewu, poprosić o dosłanie 9 groszy na PayU (lub pobrać z konta Allegro) to ... kosz, zrób Pan przelew raz jeszcze.
To samo dotyczy, gdy robimy przekazy tradycyjne np. z poczty lub z punktów opłat. Wystarczy że pani w okienku wpisze o jedną spację za dużo i przekaz wraca. Epoka kamienia łupanego te PayU no i faktycznie, Świat powinien wymieniać ludzi na maszyny bo ludzie nie nadają się dzisiaj już do niczego, np. pracownik PayU po zawiadomieniu nie ma opcji WYEDYTOWANIA błędnego wpisu, poprawy wpisu i przepuszczenia przelewu, ha, ha, psychiatryk.
I po co Ci ludzie siedzą na tych stołkach?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ktoś tu zapomina co się działa jeszcze z rok temu z płatnościami PayU. Co nie wpiszesz i ile nie wpiszesz to i tak dochodziło do odbiorcy. Teraz uszczelnili system to płaczą, że są zacofani. Nie rozumiem tak źle i tak źle 🤔

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Każdy zakup ma inny numer konta, ptawda? Zatem, dlaczego po popełnieniu błedu w tytule przelewu przelew nie dochodzi, skoro numer konta jest indywidaulany i wygenerowany pod konkretną zapłatę? W tym systemie robiąc ręcznie przelew wystarczy w tytule przelewu wstawić dwie spacje zamiast jednej i też nie dojdzie. I to są roboty sieciowe? Gdy zamiast PAYU wpiszesz PAJU tez nie dojdzie, pomimo poprawnej kwoty, indywidaulanego konta i poprawnie wpisanej części TYTUŁU PRZELEWU 🙂
Tak, wiem, polscy pseudo techniko informatycy, ludzie przećpani na studiach z ilorazem inteligencji płazów. Wbite na sztywno we łby tony encyklopedii a gdy przyjdzie użyć wciśniętych tam danych zaczyna się problem. Mąż powiedział mi wczoraj:  PRZESTAŃ JUŻ UFAFAFA ŚNIĆ O STARYCH CZASACH, ONE NIGDY JUŻ NIE WRÓCĄ A IMBECYLSTWO OGÓŁU TO SPOSÓB NA BIZNES. I miał rację, wszystko co tworzymy od 1,5 dekady wydaje się jakby przekombinowane i mega nie "do skro ba ne". Każdy system, nie siadam tylko na Allegro ani na PayU ale wszystko się wali, zwłaszcza systemiki zaopatrzone G O V . P L  🙂

oznacz moderatorów

keirabzowa
#7 Wielbiciel#

Screenshot - 2022-10-23 , 22_29_33.pngTak, to jest ten przelew brakuje 9 groszy, co teraz, płatnośc jest w toku co teraz zrobić, przecież nie zapłacę jeszcze raz to 152 zł

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Nic nie da się zrobić. Czekanie na reakcję PayU też mija się z powagą, ponieważ zanim system PayU zatrybi, że kwota jest błędna minie klasyczne już 5-12 dni. Tak, tak, ostatni mój zakup z błędnym wpisem i zapłatą na PayU był jakieś dwa tygodnie temu (ramka do matrycy laptopa). Całość trwało równe dwa tygodnie. Najpierw oczekiwanie na przelew 7dni, potem 4 dni ujadania się mailowego z Payu a potem 3 dni szedł przelew z PayU na konto (zwrot).

Jedyne co możesz zrobić to:

Dowód wpłaty zeskanować, opisać sytuację, podać swoje dane (nick, mail, telefon, dane transakcji (te długie kody wpłaty z allegro)) i napisać tutaj prośbę o obsługę błędnego przelewu.
Na stronie PayU w zakładce KONTAKT była kilka dni temu jeszcze opcja PROŚBA O OBSŁUGĘ BŁĘDNIE WYKONANEJ WPŁATY. Przed chwilą przekopałam cały dział POMOC i ... zniknęło, zatem nie wiem na te chwilę jak tego dokonać.

Zapytaj Allegro, na bank musisz anulować te wpłatę, to przyspieszy działania w PayU, system szybciej się kapnie, że coś jest nie tak.

W najgorszym przypadku, będziesz czekał jeszcze 3,4 dni robocze, zanim dostaniesz maila z treścią: NIE MOGLIŚMY DOKONAĆ WPŁATY, PODAJ DANE DO ZWROTU a wtedy jeszcze 2,3 dni zanim kasa wróci.

oznacz moderatorów

keirabzowa
#7 Wielbiciel#

Okej, załóżmy że odczekam 3-4 dni robocze i transakcja zostanie anulowana i zegarek przepadnie, nie będe mogła go na nowo opłacić?  Dane do zwrotu na konto osobiste allegro trzeba będzie podać payu w formularzu czy w jaki sposób? Nie chce anulować transakcji bo kupuje by mieć towar. Czy napisać do sprzedającego aby poczekał? Czy jeśli anuluje zakup to mogę zapłacić ponownie z poprawnymi danymi?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@keirabzowa Prześlij proszę potwierdzenie wpłaty na adres spolecznosc@allegro.pl. Sprawdzimy co się stało z tą wpłatą.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

keirabzowa
#7 Wielbiciel#

Witam Panią, wysłałam skan wpłaty na maila  spolecznosc@allegro.pl czekam na odp i dziękuje za pomoc 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@keirabzowa Dziękuję. Przekazałam potwierdzenie do sprawdzenia. Kiedy dostanę odpowiedź, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Nie wiem co dalej poradzić,..., każda transakcja jest inna. Jeśli produkt (zegarek) nadal będzie dostępny w ofercie sprzedającego, to po otrzymaniu zwrotu z PayU (zwrot na prywatny numer konta) będzie można ponownie go kupić. Co do zwrotów, PayU nie akceptuje zwrotów na konta w PayU, trzeba podać numer swojego konta w banku.

oznacz moderatorów