anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

6 dni na zwrot pozostało do zwrotu, przesyłka wciąż nie dotarła z Niemiec

kermicilla
#7 Wielbiciel#

Kupiłem buty Nike, przesyłka z niemiec kurierem.
No niestety, chyba się naciąłem bo przsyłka szła zamiast deklarowanych 4 dni aż 3 tygodnie. W dodatku w Polsce obsługuje ją Pocztex, a więc znalazła się w punkcie odbioru i kurier się nie pojawił.
W każdym razie buty są mniejsze i będę chciał je odesłać - i tu problem, bo to prezent pod choinkę i zwrotu będę dokonywać jak syn je przymierzy za 10 dni.

No i tu jest problem, bo teoretycznie powinienem mieć 14 dni na zwrot od momentu odbioru, a tu zegar odliczający czas wskazuje:Pozostało 6 dni na zwrot (do śr. 20 gru.).
Paczkę odebrałem dzisiaj! Status dostawy na allegro "w doręczeniu", może to jest przyczyną?

Co z takim czymś zrobić?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Przyczyną jest system taki liczy ale nie martw jak przyjdzie potrzeba zwrotu to będziesz mieć taką możliwość, 14dni od chwili odebrania, bardziej bym się przejmował żeby dotarła i żeby były dobre.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Pocztex to kurier krajowy, nie ma możliwości, aby obsługiwał przesyłkę  z innego kraju. 
Pewnie sprzedawca wysyła przez pośrednika w PL, pytanie, czy przesyłka dotarła do Polski i pośrednik ją nadał.

A i wszystkie paczki z Niemiec nadane przez Deutsche Post bezpośrednio do odbiorcy w Polsce przejmuje DHL Parcel (przesyłki mogą przechodzić przez WER Warszawa, ale to jedyny wpis w emonitoringu z Polski).

ps. W Niemczech DHL (nie mylić z DHL Express), to nie kurier, a marka handlowa Deutsche Postu (pełna nazywa firmy to Deutsche Post DHL).

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kermicilla A gdzie masz podany adres do zwrotu > przypadkiem nie Chiny? > przesyłka mogła iść z magazynu firmy w Niemczech, co wcale nie oznacza firmy niemieckiej > jak przejął Pocztex to najczęściej jest to przesyłka od majfrieda

A tak przy okazji to skąd już wiesz, że buty są mniejsze, skoro będą mierzone za 10 dni > czyżby prekognicja?

oznacz moderatorów