anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro - kiedy w końcu sprzedawcy spoza UE będą wyraźnie oznaczeni?

Funky888
#8 Zapaleniec#

Allegro, macie plagę sprzedawców z Chin. Co cwańsi mają wysyłkę z Europy ale to nie zmienia faktu, że podmiot sprzedający jest poza UE. Pomijając aspekty prawne - nie można się z nimi dogadać, bo znakomita większość używa słabej jakości translatorów. Opisy sprzedawanego towaru - to jakaś tragedia. Zaczyna to być coraz bardziej irytujące. 

Kiedy w końcu się za to weźmiecie? Przynajmniej oznaczcie wyraźnie, że to spoza UE albo dajcie taki filtr. 

Bo jak za chwilę między wami i ali różnica będzie tylko cena - to oni mają niższe.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja już to zgłaszałem. Wyszukiwarka jest kompletnie "zasyfiona". Nie dość, że rodzime firmy wystawiają po kilkadziesiąt - kilkaset tysięcy aukcji, powielając oferty i zaśmiecając wyszukiwarkę, to teraz doszły jeszcze aukcje Chińczyków. Po kilka - kilkadziesiąt tys. aukcji z jednego multikonta. 

Powielane oferty, nawet polskich produktów, wystawiają co tylko się da, korzystając z katalogu produktów - czyli kopiując zdjęcia i opisy. Nawet aukcje produktów, które nie są dostępne. W cenach 2-3 razy wyższych. Wysyłka niby z Chin, czas dostawy jak przy zakupach w Polsce, kurier ok. 40 zł, reklamacje do Chin, nazwy firm i marek w katalogu produktów - zmyślone. 

Allegro nic z tym nie robi - oni mają takie same prawa, a niezgodne z regulaminem aukcje należy zgłaszać pojedynczo.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przyzwalanie na takie praktyki i brak szybkiego odfiltrowania takich aukcji to drugi powód (pierwszy to wysokie ceny wymuszone przez wymogi nałożone na sprzedawców) przez który odechciewa się szukania i kupowania cokolwiek na tym portalu . Osobiście kiedyś sam sporo kupowałem teraz zaglądam sporadycznie a jeszcze rzadziej coś kupuję. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Wpisałem sobie dziś 1 produkt w wyszukiwarkę. 

A co.... pozwolę sobie przytoczyć link:

https://allegro.pl/listing?string=silnik%20309.5000

I co tam widać? - Oferty "Chinoli" - firmy typu "krzak" , którzy kupili kilka pozytywnych komentarzy, sprzedaż z konta kilka sztuk -  plasują się w wyszukiwarce wyżej niż moje aukcje. 

Co to oznacza? - tylko jedno - dla Allegro główny czynnik w "trafności" - to ilość wystawionych aukcji. 40 tys. aukcji lub więcej - jesteś na topie. Nieważne, że to firma "krzak", że zaraz polegnie po kilku nieudanych zakupach. Liczy się ilość.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów