anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro licytacje

MAMY ROZWIĄZANIE!
DunDante
#7 Wielbiciel#

Dlaczego zostałem przelicytowany niższą ceną? Wprowadziłem na aukcji cena 22.00zł ale aukcje wygrał ktoś kto wpłacił 20,50zł. To jest wina systemu czy ludzie mają pozakładane boty aukcyjne do tego stopnia że system nie potrafi sie odświeżyć w ostatnich sekundach?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
xyz96
#21 Demiurg#

Za późno licytujesz, nie dostałeś maila o złożonej ofercie z informacją, że Twoja stawka jest najwyższa.

oznacz moderatorów
DunDante
#7 Wielbiciel#

Jeśli to ma znaczenie to po odświeżeniu strony dostałem powiadomienie o najwyższej stawce. Tak na przyszłość mólbyś polecić w miare czas do złożenia ostatniej licytacji?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To niemożliwe, nie możesz mieć powiadomienia z informacją, że Twoje 22 zł jest najwyższą ofertą, jeśli wygrał licytant oferujący 20,50 zł. Chyba że złożyłeś później następną ofertę, w której obniżyłeś swoje maksimum.

Licytuj 10 sekund wcześniej i zamiast 22 zł daj 122 zł, wtedy wygrasz 🙂

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@DunDante Nie ma żadnego (!) znaczenia kiedy zalicytujesz. ŻADNEGO!. Zawsze wygra ten, kto da najwięcej, nawet jeśli taki zalicytuje na początku trwania aukcji. Jeżeli złoży wystarczająco wysoką ofertę, wygra. I nie pomogą żadne boty, ani żadne programy do licytacji, jeśli nie dasz więcej niż ten ktoś.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Ma znaczenie. Jeśli na początku zalicytuje bardzo dużą kwotę, aby przebić innych, to "spółdzielnia" sprawi, że przebije członka spółdzielni tylko o złotówkę, a wtedy słono przepłaci. W ostatnich minutach, sekundach aukcji, spółdzielnia nie zdąży zadziałać.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Zgoda, w takich sytuacjach tak. Są chyba jednak raczej rzadkie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Kwota postąpienia zależy od widełek cenowych, w jakich akurat znajduje się licytacja, więc nie zawsze musi to być akurat złotówka.
https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/kwota-postapienia-o-ile-wzrasta-kolejne-prze...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@DunDante  Na zwykłym Allegro i Al licytacje się różnią. Poczytaj. Boty mogą także mieć ,tego nie wiem, coś pisano o tym.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@DunDante Może po prostu na kompie/lapku, z którego licytowałeś, miałeś ustawioną nieprawidłową godzinę (o różnicę kilkunastu sekund nietrudno, nawet w ciągu jednego dnia, jeśli często się restartuje lub hibernuje kompa) i licytowałeś w ostatnich sekundach (gdzie tak naprawdę aukcja była już zakończona, a u Ciebie jeszcze wyświetlała się jako trwająca - co byłoby następstwem późniącego się zegarka).

Pisałem już o tym tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/r%C3%B3%C5%BCny-czas-zako%C5%84czenia-auk... i tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/po-co-jest-ten-licznik/m-p/57414/highligh...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów