anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie dla kupujących

Elencja
#7 Wielbiciel#

Nie   sprzedaję na allegro jako przedsiębiorca, obecnie bardzo rzadko coś sprzedaję na allegro w ogóle, natomiast często kupuję. I wiem że jak kupię na allegro towar to go dostanę, nie martwię się niczym, w najgorszym przypadku jak nie będzie mi pasować towar to go zwrócę. Obecnie allegro dla kupujących to pewność, spokój i komfort, ale kiedyś tak nie było jak sprzedawali wszyscy z przypadku zdarzały się oszustwa, ja też padłam ofiarą takich oszustw, było tego kilka. Natomiast Allegro lokalnie to porażka dla mnie. 90% ludzi sprzedających tam towar nie odpowiada na żadne zapytania, na prośby o przesłanie numeru przesyłki zero reakcji czasami z łaską ktoś poda. Miałam taki przypadek Pani sprzedaje komplet biżuterii cena plus przesyłka chyba 7 zł jako paczka. No to kupiłam ten komplet, zapłaciłam  i poradziłam żeby wysłała listem poleconym bo za paczkę więcej zapłaci. Mija tydzień nic, pytam czy wysłała mi przesyłkę dostaję odpowiedź że nie i krzyczy że nie zapłaciłam za przesyłkę. No to ja że zapłaciłam tyle ile chciała niech sprawdzi. Po dwóch tygodniach zostaje wysłany towar listem zwykłym (na szczęście otrzymałam) jak zwróciłam uwagę że zwykły może zginąć dostałam następną porcję krzyku że po co w ogóle ona związała się z tą transakcją.  Każda osoba sprzedająca i kupująca ma prawo do pełnej informacji jak przebiega transakcja. Wysłanie zwykłego maila że towar wysłany to nie jest szczyt poświęcenia. Powiem krótko boję się kupować na allegro z wysyłką, bo nie wiem czy towar dostanę kiedy dostanę. Ludzie są nieodpowiedzialni, niesolidni, olewacze, nie wszyscy ale tych jest mniejszość. Teraz zanim coś kupię robię wstępną selekcję. Pytam o szczegóły towaru, jeśli brak odpowiedzi nie kupuję bo wiem że mogę mieć kłopoty i towaru wcale nie dostać. Niestety większość osób nie odpowiada na żadne pytania. Unikam kupowania na allegro lokalnie i nie chcę się identyfikować z tymi osobami. Przepraszam jak widzę powitanie Witaj u siebie na allegro lokalnie to mam nerwy bo ja się nie identyfikuję z osobami tam sprzedającymi.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

br.
#21 Demiurg#

@Elencja  Rozumiem twoje obawy ale jest na to wszystko lekarstwo.  Jest taki odnośnik  na stronie zakupu Allegro, nazywa się "zgłoś problem z zakupem"

Klikasz, opisujesz problem Allegro udzieli ci pomocy, ustawi sprzedającego do pionu, jeśli zbyt długo to trwa Allegro zwraca pieniądze za nieudany zakup.

Oczywiście najpierw kupić trzeba.

oznacz moderatorów

Elencja
#7 Wielbiciel#

Ja to wszystko wiem, mnie nie o to chodzi żeby się szarpać ze sprzedającymi. Zresztą nie raz wiele lat temu musiałam korzystać z pomocy allegro. Niektóre sprawy zakończyły się dla mnie fiaskiem bo nie otrzymałam ani towary ani pieniędzy.  Ale wracając na allegro lokalnie chodzi mi o to że jak ktoś coś sprzedaje to powinien poważnie podchodzić do tej sprzedaży, odpowiadać na pytania zadane przez potencjalnego kupca. Często zdjęcia są do niczego nic nie widać albo brak jest kompletnie opisu, wtedy dodatkowe pytania, są konieczne. A sprzedający robi łaskę że odpowie albo wcale nie odpowiada jakby mu nie zależało na sprzedaży.  No tego nie pojmuję. Nie chcę przedłużać tematu, powiem tyle nie lubię Allegro lokalnie nawet jak widzę ciekawą rzecz, to rezygnuję. Ludzie sami sobie strzelają w stopę i wyrabiają opinię nierzetelności. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Elencja przykro mi, że masz takie doświadczenia z Allegro Lokalnie. Masz rację jako kupująca masz pełne prawo, żeby pytać o towar i dopytać się co z przesyłką.
Tak jak napisał @br. również na Allegro Lokalnie obowiązuje Program Ochrony Kupujących i w razie trudności możesz liczyć na nasze wsparcie w dyskusji oraz w ostateczności na rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Elencja Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy i tak samo jak na zwykłym masz pomoc Allegro dyskusja POK, tam sprzedający w większości prywatni sprzedajacy i z nim jest różnie, reagują nerwowo nie znają regulaminu Allegro itd. 

oznacz moderatorów