anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nakazuje odesłanie podróbki na własny koszt do Chin - co zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
tomstar2
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry!

Kupiłem w sklepie na allegro (ORIG8888) podręcznik akademicki, dokładnie opisany jako oryginał (podany nawet ISBN). W przesyłce otrzymałem podróbkę, tj. wydrukowany własnym sumptem na tanim papierze przedruk ze skanu - widać nawet krzywo zeskanowane strony.  W miękkiej okładce (w opisie aukcji - twarda), na palcach zostaje tusz, wykresy są nieczytelne, na kilku stronach mazy tuszu na całej długości. W internecie można nawet znaleźć pdf ze skanem z identycznymi artefaktami z którego firma wydrukowała "reprint".

Nie sprawdziłem niestety że sprzedający jest z Chin.

Rozpocząłem dyskusję, sprzedający przyznał że produkt jest faktycznie "reprintem" (nie było tej informacji w opisie!), ale funkcjonalnie jest jak oryginał i nie widzi problemu.

Allegro włączone w dyskusje odmówiło odniesienia się do tego że produkt jest podróbką i kazało mi odesłać produkt do Chin na własny koszt. Dopiero jeżeli sprzedający uzna moją reklamację (a już dostałem info że nie widzi problemu!), to dostanę zwrot pieniędzy za przesyłkę i książkę.

Absurdalne wydaje mi się wysyłanie podróbek z powrotem do Chin na własny koszt i zdawanie się na łaskę sprzedającego podróbki. I umożliwienie oszukania kolejnej osoby.

Co mogę zrobić w tej sytuacji? Allegro staje po stronie sprzedającego podróbki, chce żebym pozbył się dowodu że na platformie kwitnie handel podróbkami. Sprzedający ma masę książek opisanych jako oryginały. Czy mogę to gdzieś zgłosić, załączyć podróbkę jako dowód? Nie chcę umożliwiać oszukania kolejnej osoby.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
mdrogeria
#21 Demiurg#

@tomstar2 ekspertyza owszem , byłaby pewnym rozwiązaniem  ,ale nikt tego Ci za darmo nie zrobi . Mając taki papier w ręce możesz się domagać odebrania towaru przez sprzedawcę , towar nie należy do gabarytowych i nadanie Pocztą nie jest problemem . Z Protect otrzymasz odszkodowanie , ale będziesz w plecy koszt odesłania lub ekspertyzy  ,tego Ci Azjata nie zwróci polubownie  ,konto mu zablokują , ale on otworzy dziesiątki innych .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@tomstar2 jaka ekspertyza ?  Ty składasz reklamację, i czekasz 14 dni na decyzję, jak nie odbierze reklamowanego towaru lub nie odniesie się do reklamacji z automatu jest uznana 🙂 potem czekasz na kasę jak nie przeleje składasz wniosek do protect 🙂

złóż reklamację podaj adres z jakiego ma odebrać towar i siedź cicho 14 dni jak nic nie zrobi, potem wniosek protect który powinien zostać z automatu przyjęty 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
tomstar2
#8 Zapaleniec#

@kostas11 ok! Podziałało w każdym razie, poprosiłem sprzedającego o wymianę towaru na zgodny z umową, tj. wystawiony na aukcji. Zacytowanie ustawy i zmiana roszczenia ze zwrotu pieniędzy na reklamację z tytułu niezgodności z umową zupełnie zmieniło podejście Allegro. Teraz poprosili sprzedającego o odbiór towaru na własny koszt.

Ciekawostka - sprzedający w międzyczasie nazwał mnie złodziejem, oskarżył że zostałem wysłany przez jego rywala i że podmieniłem towar który wysłali (a w dyskusji sam przyznał że wysłał reprint) 🙂

oznacz moderatorów
brakestop
#14 Krzewiciel#

W dniu dzisiejszym Xi jest na Węgrzech u Orbana.

Można mu pospamować na Twitterze, co wyczyniają jego małe ludziki 😉

Wracając do wątku Chińskiego. Importuje od nich sporo kontenerów towaru, który przychodzi na ilość, tj: zamawiam 50 łożysk wału i 50 łożysk do kosza satelit, przychodzi 100 szt różności. Czyli nie to, ale inne. U nich problemu nie widzą 😉

U nich to norma. Reklamacji nie uznają. Ich prawo  - czyt: Chińskie nie przewiduje możliwości zwrotu towaru z Polski w formie odesłania. Zabiłoby ich cło. Jeśli uznają to bez konieczności odsyłania. Przy ich dobrej woli. Dzięki temu istnieje inny portal zakupowy TamtamutemuTamtemu i tu zgłaszając jakiekolwiek nie halo, dostajesz zwrot na saldo do wykorzystania na inne zakupy. W kilka minut, na podstawie zdjęć.

 

Reasumują. Zasypuj im fotografiami wspominając o niezgodności i odesłanie na ich koszt - miękną im nogi.

 

 

p.s. daj nick Allegro tego sprzedawcy. Zapytam o kilka jego pozycji w języku jego ojczystym ...

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@brakestop nick masz w 1 linijce posta ()

oznacz moderatorów
mitesek
#10 Popularyzator#

a mnie zastanawia jak ktoś z takimi ocenami może dalej sprzedawać na allegro...

 

50%

kupujących poleciło tego sprzedawcę w ostatnich 12 miesiącach.

 

 


ZGODNOŚĆ Z OPISEM

2,8/5

 

OBSŁUGA KUPUJĄCEGO

3,0/5

 

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@mitesek To pikuś, pierwszy negatyw to była próba sprzedaży poza Allegro i jak widać zero konsekwencji...

"Chińczyk z **piiip**s (wiem bo proponowal mi zakup tam a nie przez allegro)......."

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów