anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay wcześniejsza spłata a oprocentowanie pożyczki

ruskowaty
#8 Zapaleniec#

Witam

Dwa razy zdecydowałem się już skorzystać z Allegro Pay, otrzymując pożyczkę na zakup interesującej mnie rzeczy.

Za pierwszym razem wybrałem spłatę zadłużenia w trzech ratach. Kupiłem, spłaciłem nawet przed czasem i ok.

Skoro za pierwszym razem poszło tak dobrze, to za drugim razem kupiłem przedmiot, którego spłatę ustawiłem na 20 rat.

 

Taka ilość rat przełożyła się na oprocentowanie pożyczki (przegapiłem to przy przeglądaniu umowy Allegro Pay, byłem pewien że to cały czas pożyczka 0%).

Koszt pożyczki to prawie 7,5% wartości pożyczki....

Moje pytanie

Czy jeśli spłacę pożyczkę szybciej niż przewiduje harmonogram (w czterech ratach, zamiast planowanych 20) to koszt kredytu zostanie zmniejszony?

Szukam możliwości jak obniżyć koszt tej pożyczki, nie doczytałem umowy i teraz jest kwas. Chcę się od tego jak najszybciej uwolnić.

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ruskowaty gdy spłacisz całość kwoty zawartej w umowie w ramach Allegro Pay, to koszt kredytu się zmniejszy, odsetki są naliczane w okresie miesięcznym, dlatego konieczność ich spłaty będzie dotyczyła tylko okresu potrzebnego do opłacenia zakupu.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ruskowaty
#8 Zapaleniec#

Pozwolę sobie wkleić odpowiedź, którą otrzymałem z Allegro             "W momencie, kiedy dokonałby Pan wcześniejszej spłaty umowy zawartej w ramach Allegro Pay, to wówczas nie poniesie Pan dodatkowych kosztów prowizji za niewykorzystany okres na spłatę zakupu - odsetki umowne naliczane są w okresie miesięcznym, dlatego pojawi się konieczności ich płatności tylko za wykorzystany okres podczas spłaty zakupu"

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ruskowaty to prawda, bardzo przepraszam za pomyłkę. Edytowałam moją wcześniejszą odpowiedź, by nie była myląca dla innych. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów