anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro.pl zmieniło zapis w ofercie po zakupie?

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

Spółka Allegro.pl dokonała oszustwa komputerowego zmieniając zapis ofert z momentu zakupu.

https://allegro.pl/oferta/finish-ultimate-50-tabletki-zmywarki-plyn-zestaw-12537267644?snapshot=MjAy...

 

 

 

Na dowód oszustwa posiadam:

- zapis oferty z momentu zakupu

- zeznania świadków

-zapewnienia sprzedającego co do treści umowy

- Dyskusję ze sprzedającym wskazującą, że treść oferty został zmieniona po zakupie.

 

 

 

Oszukanych przez Allegro proszę o kontakt

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

odpowiedziałem Ci już. To nie ma nic do rzeczy. Jeżeli sprzedający uznałby, że produkt jest w stanie pogorszonym miał prawo pomniejszyć zwracaną kwotę. Liczyłem się z pomniejszeniem zwrotu. Informowałem sklep i portal, że jest to właściwe rozwiązanie sprawy. Portal wolał się posunąć do oszustwa niż postąpić zgodnie z prawem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Pawel_P12345 a ja ci mówię że ma ponieważ mam interpretację uokiku co do tego co może być towarem wyłączonym ze zwrotu i byś się ciężko zdziwił po zobaczeniu bo okazuje się że zwrócić można wszystko co nie rozwali się podczas zwrotu nawet otwarte opakowanie tabletek do zmywarki

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

Demiurg# wątek nie dotyczy zwrotu lecz oszustwa komputerowego dokonanego przez spółkę Allegro.pl. Nie przeczę, że można odstąpić od umowy gdy nie ma wyłączeń.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@az1rael na razie to mu grozi sąd i niezłe odszkodowanie dla allegro za zniesławienie, bo wyroku sądowego nie ma, a publicznie nazywa ich oszustami. Dziwne że potrafi wygrzebać przepisy o oszustwach internetowych, a tak podstawowych przepisów nie zna.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes no nie jesteśmy tu od uświadamiania co komu za co grozi a skończy się że jak moderatorki tu wlecą to będzie ban wieczysty na pisanie i sterylizacja wątku instant. Poza tym to masz rację i ja tez to wiem co piszesz że jest prawdą. A jedynym oszustem z miejsca to mogę tylko Morawieckiego nazywać bo ma 2 prawomocne wyroki

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

@az1rael@drekenzes

Zachęcam Allegro.pl o dbanie o dobre imię portalu. Oszukujący powinien liczyć się z mianem oszusta. Jeżeli spółka Allegro.pl będzie miała chęć mieć sądowo nadany tytuł oszusta z pewnością wystąpi na odpowiednią drogę 😉

 

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

Demiurg#

To w jakim stanie odesłałem produkt, jak płaciłem, kto dostarczał produkt itp. nie ma nic do rzeczy. Portal Allegro dokonał oszustwa komputerowego zmieniając zapis oferty z momentu zakupu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to im to udowodnij w sądzie na razie obstawiam że max rano dostaniesz bana permanentnego na pisanie i udzielanie się czyli rodzaj knebla a swojego wpisu tu nikt nie znajdzie poza tym skoro towar miał klauzulę abuzywną o niemożności zwrotu to według uokiku umowa i tak była nieważna i powinieneś odzyskać całą kwotę zobacz sobie niedawny wątek o niedopełnieniu obowiązku informacyjnego przez sprzedawcę więc sorki ale sprzedawca nie mógł nawet o grosz kwoty pomniejszyć

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

Informację o oszustwie Allegro.pl staram się upubliczniać jak najszerzej nie tylko tutaj. Lista dowodów jest dość długa. Allegro raczej będzie mieć kłopoty z obroną dobrego imienia na drodze sądowej i będzie musiało się pogodzić z mianem oszusta. Działania allegro są niehonorowe i można się spodziewać cenzurowania ich własnego forum użytkowników portalu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

Proszę zapoznaj się z tym co napisałem jeszcze raz. ja nie pisze o prawie do zwrotu lecz o oszustwie komputerowym dokonanym przez pracowników Allegro. Zmiana zapisu stanu oferty z momentu zakupu jest przestępstwem. Podważa zaufanie do portalu i czyni go niebezpiecznym miejscem do zakupów.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Pawel_P12345 oszustwo komputerowe nie udowodnisz konkretnie kto ci podmienił bo musiałbyś pracownika z imienia i nazwiska złapać, a uokik potrafi przywalić 10% obrotu w ujęciu rocznym kary za praktyki takie jak ograniczanie zwrotu przedmiotów z art 38 ustawy konsumenckiej i to firmie. Co do bezpieczeństwa portalu to poczytaj forum co chwilę ktoś pisze jak się dał zrobić na zakup iphona na lipny link allegro, ilość prób wyłudzeń na maila i potwierdzenie wpłaty co chwilę nowy wątek, a ile przecież nie zgłoszone. Ja tu już widziałem cuda na kiju żeby tu coś sprzedać trzeba być paranoikiem żeby kupić przynajmniej radośnie nieświadomym i liczyć że ci coś akurat w twarz nie strzeli

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

aha i jak piszesz do kogoś to z @i z listy wybierasz nick - demiurg to ranga na forum nicki są na zielono wtedy będzie wiadomo komu odpisujesz @Pawel_P12345 

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

@az1rael

Dziękuję za podpowiedz. Do momentu oszukania mnie przez Allegro.pl nie korzystałem z forum.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@az1rael Tak naprawdę nie wiemy co tu zaszło i czy w ogóle sytuacja miała miejsce, bo ostatnio coraz więcej tematów z czapy.

Równie dobrze mogło być tak jak pisze autor wątku, natomiast zmiany w ofercie mogły być ciut wcześniej przed zakupem, a odświeżanie ofert trochę trwa - stąd też możliwe różnice.

Temat krzykliwy, pisany gdy nie ma już moderacji, ktoś zna wyrafinowane przepisy a podstawowych już nie. I wiadomo, każdy zbiera świadków przy zakupie w serwisie (mhm). Może i to celowa prowokacja.

Allegro święte nie jest, ale na pewno jest pazerne, chce utrzymać forum, aby mieć piecze nad tematami,  ale jednocześnie szkoda im kasy na zatrudnienie odpowiedniej ilości pracowników do obsługi nad forum 24/7. No cóż. Jak na lidera ecommerce to słabo.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

@az1rael

Twierdzę i mam dowody na to, że allegro dokonało oszustwa. Robię to nieanonimowo więc allegro.pl może bronić swojego dobrego imienia i rościć sobie tak wielkie odszkodowania o jakich pisaliście. Oszukując trzeba liczyć się z mianem oszusta...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Pawel_P12345 po pierwsze nie robisz tego publicznie wpadnie moderator i nie było tematu a jak nie było tematu to czym się przejmować bo to jakby cię bakteria łaskotała - bez obrazy, po drugie jakbyś to głosił na niezależnym portalu informacyjnym to już musieliby ci proces wytoczyć, po 3 oszustwo jest ścigane na wniosek poszkodowanego na policji, nie ma zgłoszenia nie ma oszustwa a oni cię ścigną za pomówienie i utratę wizerunku w sądzie cywilnym i sąd nie dopuści twoich dowodów w sprawie bo nie dotyczą one sprawy.

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

@drekenzes "Równie dobrze mogło być tak jak pisze autor wątku, natomiast zmiany w ofercie mogły być ciut wcześniej przed zakupem, a odświeżanie ofert trochę trwa - stąd też możliwe różnice."  -

Sprzedający czyli sklep Allegro zapewniał mnie przed zakupem, że mam prawo do zwrotu więc zmiany nie zaszły tak jak sugerujesz.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes ja tu już takie cuda widziałem że zdowoparanoicznie aby być bezpiecznym należy
po otrzymaniu paczki otwierać każdą nagrywając film to samo pakując zwrot film z pakowania i wkładania do paczkomatu, kolejny film z 1 użycia towaru kręcić dla spokoju czy coś się nie zrypie ci w rękach zwłaszcza po ostatniej wtopie bez telefonu i filmu nic nie będę z allegro zakładał montował puściłem negatyw bo mi się kołpak w ręce rozleciał jak przymierzałem do felgi lekko puknąłem by wskoczył i poszły zaczepy w cholerę usterka mechaniczna 120 pln ok poszło papa. Nie wspomnę że drogo się zrobiło jak diabli ale ludzie myślą okazje na allegro

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

@az1rael 

To jest wątek o oszustwie komputerowy Allegro.pl a nie o zwrotach konsumenckich. Te dwa wątki co wskazałeś są bardziej odpowiednie to dego co piszesz.

oznacz moderatorów