anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro.pl zmieniło zapis w ofercie po zakupie?

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

Spółka Allegro.pl dokonała oszustwa komputerowego zmieniając zapis ofert z momentu zakupu.

https://allegro.pl/oferta/finish-ultimate-50-tabletki-zmywarki-plyn-zestaw-12537267644?snapshot=MjAy...

 

 

 

Na dowód oszustwa posiadam:

- zapis oferty z momentu zakupu

- zeznania świadków

-zapewnienia sprzedającego co do treści umowy

- Dyskusję ze sprzedającym wskazującą, że treść oferty został zmieniona po zakupie.

 

 

 

Oszukanych przez Allegro proszę o kontakt

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel_P12345 Edytowałam tytuł tego wątku, żeby jak najpełniej oddawał jego treść.

Sprawa, z którą przyszedłeś na Gadane, była z Tobą wyjaśniana dwukrotnie w dyskusjach. Po raz pierwszy w marcu 2023 r. i kolejny w kwietniu 2023 r., bo ponownie dokonałeś zakupu takiego samego produktu w Oficjalnym sklepie Allegro. W tej chwili prowadzisz również z nami rozbudowaną korespondencję mailową. Jeżeli jednak raz jeszcze, w innym kanale kontaktu, chcesz otrzymać informacje. Zamieszczam je poniżej.

Sprzedający po konsultacji z działem prawnym przedstawił Ci już w marcu obszerne uzasadnienie decyzji o odrzuceniu zwrotu:

Produkty zostały zużyte i nie mogą zostać ponownie wprowadzone do sprzedaży.

Przekroczono również prawo konsumenta (zużycie i wykorzystanie produktu wykraczające poza wypróbowanie go w sposób jaki umożliwiałyby zakupy stacjonarne) dotyczące zakupu na odległość i produkt nie może zostać przyjęty.

W przypadku zwrotu pustej butelki lub butelki ze śladową ilością płynu lub foliowego opakowania bez produktu w środku nie przysługuje Panu prawo odstąpienia od umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

Do wyłączenia dochodzi na gruncie art. 38 pkt 5 ustawy o prawach konsumenta. Przez brak możliwości zwrotu należy rozumieć brak możliwości ponownego wprowadzenia rzeczy do obrotu jak mamy w tym przypadku (nie da się wprowadzić do obrotu butelki ze śladowymi ilościami płynu).

Pod pojęciem otwartego opakowania rozumie się przerwanie ciągłości opakowania a przez zapieczętowane opakowanie należy rozumieć zabezpieczone zamknięcie, po otwarciu którego dochodzi o nieodwracalnych skutków powodujących, że przedmiot narażony jest na działanie czynników zewnętrznych.

Jak rozumiem sam komunikat o ograniczeniu prawa zwrotu lub jego brak nie miał tu znaczenia.

Weryfikacja danych dostępnych w naszym systemie nie wykazała, żeby doszło do edycji wskazanej oferty, o co oskarżasz Serwis. Jeśli istotnie posiadasz dowody, że doszło do złamania prawa, możesz zgłosić sprawę odpowiednim organom. 

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chwila ja dobrze rozumiem, ze allegro świętemu klientowi odmówiło prawa do zwrotu??? Pal licho resztę ale dlaczego ŻADEN INNY SPRZEDAWCA NIE MA DO TEGO PRAWA?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki a te 210 mln zł kary od uokiku za faworyzowanie pozycji osa to za co myślisz były? bo nikt inny nie może m.in

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

Sklep Allegro działa nie w zgodzie z prawem. Dzieje się to za zgodą portalu. Sprzedający musi uznać prawo odstąpienia od umowy lecz może obniżyć kwotę zwracanej kwoty. Allegro wolało dopuścić się oszustwa niż postąpić zgodnie z prawem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z tym zwrotem to niestety nawet w waszych wypowiedziach watkach na Allegro jest nie do końca prawdą, Do wyłączenia dochodzi na gruncie art. 38 pkt 5 ustawy o prawach konsumenta. Przez brak możliwości zwrotu należy rozumieć brak możliwości ponownego wprowadzenia rzeczy do obrotu jak mamy w tym przypadku (nie da się wprowadzić do obrotu butelki ze śladowymi ilościami płynu). należy przyjąć zwrot a zwrócić np 1zl a co ma do tego był otwarty używany? Brak zapisu o ograniczonym albo braku zwrotu ma duże znaczenie.

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

Zauważ, że nie tylko Allegro pozwoliło własnemu sklepowi działać wbrew prawu lecz również zmieniło obraz ofert z momentu zakupu. Pracownicy allegro, którzy dokonywali oszustwa komputerowego 287 kk zapomnieli, że otrzymałem warunki zwrotu mailem. Allegro jest w przedmiotowej sprawie oszustem.

oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

@nat_not 

Sprawa jaką poruszam na forum dotyczy zmiany zapisu oferty z momentu zakupu.

(Oszustwo komputerowe 287kk) Link z obrazem z oferty z momentu zakupu przedstawia inne warunki zwrotu niż otrzymałem mailem. Wskazałem listę dowodów wskazujących jednoznacznie, że pracownicy Allegro dokonali oszustwa komputerowego. Jest bezsprzecznym, że Allegro jest oszustem.

 

W momencie zakupu ofert nie korzystał z ograniczenia w odstąpienia od umowy. Kupujący zapewnił mnie co do możliwości odstąpienia od umowy. W ofercie nie było informacji o ograniczeniach odstąpenia od umowy. Zużycie produktu lub użycie nie sprawia, że odstąpienie od umowy jest nieskuteczne. Sprzedający może jedynie obniżyć zwracaną kwotę. Państwa sklep nie wywiązał się ze zwrotu konsumenckiego. Przywłaszczył sobie zwrócony produkt i nie zwrócił środków uznając odstąpienie od umowy za nieskuteczne.

 

Portalowi zarzucam: oszustwo komputerowe, faworyzowanie własnego sklepu, nie wywiązanie się z bezpieczeństwa transakcji, liczne kłamstwa w załatwianiu sprawy.

 

Podtrzymuję moje twierdzenie o Allegro proponuję Państwa spółce obronę imienia spółki na drodze sądowej

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Pawel_P12345 najpierw musisz uwodnić swoje racje przed sądem, a dopiero później możesz pozwana stronę nazywać oszustem - jak masz już wyrok sądowy. Inaczej z automatu przegrywasz i odpowiadasz za Art. 216 kk. Robisz to na opak. Nie ma że zniesławiasz kogokolwiek i karzesz mu się bronić w sądzie. Działa to odwrotnie.

@az1rael Ale wyszło przy tej sprawie, że polityka zwrotów Allegro vs OSA jest zupełnie inna, niż Allegro vs Sprzedawcy. Co innego wymaga sie od sprzedawców, inne zasady swój sklep. 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel_P12345 Ponieważ podnosisz kwestię przywłaszczenia przedmiotu, również tu zaznaczę, że sprzedajacy wielokrotnie prosił Cię o wskazanie adresu, na który ma zostać odesłany towar po odrzuceniu Twojego roszczenia. Nie chciałeś wskazać tych danych. 

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że publiczne zarzucanie oszustwa bez prawomocnego wyroku sądu może mieć dla Ciebie określone konsekwencje. Jeśli jesteś pewnien swoich racji, wystąp na drogę sądową. Pisanie o tym na Gadane nie doprowadzi do rozstrzygnięcia. 

Przedstawiłeś swoje stanowisko. Społeczność również wypowiedziała się w tym wątku, a ja doprecyzowałam sprawę ze strony Allegro. 

Widzę, że nie dodajesz już nic nowego, jedynie powtarzasz wcześniej opublikowane tezy, dlatego blokuję możliwość zamieszczania tutaj nowych komentarzy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Pawel_P12345
#8 Zapaleniec#

„Produkty zostały zużyte i nie mogą zostać ponownie wprowadzone do sprzedaży.

Przekroczono również prawo konsumenta (zużycie i wykorzystanie produktu wykraczające poza wypróbowanie go w sposób jaki umożliwiałyby zakupy stacjonarne) dotyczące zakupu na odległość i produkt nie może zostać przyjęty.: Powyższe powody nie wyłączają prawa odstąpienia od umowy. Należało przyjąć zwrot i uszczuplić zwracaną kwotę. Takie rozwiązanie wielokrotnie Państwu proponowałem. Sklep Allegro nie przyjął zwrotu przywłaszczył sobie zwracany przedmiot. Nie zwrócił środków (nawet uszczuplonej kwoty). Wszystko to działo się za zgodą portalu. Allegro zmieniło następnie obraz oferty z momentu zakupu, dodzierając ograniczenia w odstąpieniu od umowy. Jest to oszustwo komputerowe i podlega penalizacji. Działanie Allegro faworyzowało własny sklep Allegro pozwalając mu działać wbrew prawu. Dzięki tym działaniom portalu mogę się śmiało posługiwac wobec spólki Allegro mianem OSZUSTA

 

oznacz moderatorów