anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro po stronie sprzedawcy

Pattu91
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam taki problem. Kupiłem dwie maseczki na allegro. Sprzedajacy przez ponad 2 tygodnie nie potrafił ich wysłać dodatkowo brak kontaktu z nim. 

Kiedy skierowałem sprawe do allegro, te w nieskończność przeciągało procedure rozwiązania problemu.

Od początku prosiłem o zwrot poniesionych kosztów, bo maseczki są już dla mnie zbędne.

I teraz uwaga. Sprzedawca wysłał je dzisiaj a allegro jakby gdyby nic udaje, że nie zwracałem się o zwrot pieniędzy. 

Czy jest szansa aby coś z tym zrobić? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

A odstąpiłeś od umowy ? zgodnie z ustawa ? allegro to portal dla sprzedawców nie są strona w transakcji 😞 Pomagają ale nie zawsze im to wychodzi za dużo kupujących rozpoczyna spory bez sensu i się nie wyrabiają ;(

Było po kilku dniach odstąpić od umowy bez podania przyczyny i buło by po sprawie a tak gatka szmatka i po ptokach 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 

Allegro to portal dla sprzedawców, serio? A dla kupujących nie? Dlaczego ma odstępować bez podania przyczyny? Nie było przyczyny?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ustawa konsumencka opisuje wyraźnie takie sytuacje

wystarczyło by w sposób jednoznaczny odstąpić od umowy np: bez podania przyczyny lub

wyznaczyć termin dostawy Kupującemu i odstąpić od umowy

 

formularz zwrotu na allegro służy do zwrotu towaru (poinformowania o tym sprzedawcy)

ale musi on wiedzieć a nie domyślać się o co chodzi Kupującemu

oznacz moderatorów

Pattu91
#7 Wielbiciel#

18.04 Wybrałem zwrot towaru. Przesyłke sprzedający wysłał dzisiaj...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W takim razie nie odbieraj przesyłki, wysłał ją na własne ryzyko po odstąpieniu od umowy. Domagaj się zwrotu całej wpłaty.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Pattu91 w jaki sposób chciałeś zwrócić towar, którego nie otrzymałeś?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Trzeba było wyznaczyć sprzedawcy dodatkowy termin wydania maseczek, na przykład 1 dzień po terminie podanym w ofercie, a potem odstąpić od umowy nie bez podania przyczyny, tylko ze względu na niedotrzymanie terminu realizacji. W takiej sytuacji sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezwłocznie i pracownik Allegro powinien o tym wiedzieć. Po takim odstąpieniu nie masz już obowiązku odbierać przesyłki.

Jeszcze teraz możesz to zrobić, powołaj się na art. 5431 Kodeksu cywilnego.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Może dla tej aukcji oferta miała dłuższy termin dostawy i dlatego Allegro uznało poparcie dla sprzedawcy

oznacz moderatorów

Pattu91
#7 Wielbiciel#

Data dostawy miała być wyznaczona na przed świętami. Czytałem opinie o sprzedajacym ma: 

497 pozytywów 

340 negatywów z czego 90% to jest to skarga na brak wysyłki lub mocne opóźnienie w wysyłce.

 
oznacz moderatorów