anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro polecam nie nalicza nagród.

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

Witam, od miesiąca rozpocząłem pracę w programie Allegro Polecam.
Działam jako influencer, mam całkiem przyzwoite zasięgi. Wszystko powoli się rozkręcało i w poprzednim tygodniu udało się już osiągać po kilkaset złotych dziennie, aż nagle w tym tygodniu nagrody spadły praktycznie do zera mimo, że jest więcej interakcji i kliknięć w linki. Większość nagród jakie dostaję to tylko te za bezpośredni zakup. Czy coś się zmieniło?
Dla porównania skali - w poprzednim tygodniu kilkaset sprzedaży dziennie (rekord 700), w tym tygodniu nie ma nawet 100.

oznacz moderatorów
172 ODPOWIEDZI 172

catherine187
#9 Pomysłodawca#

Na to wygląda. Więc chyba czas przestać reklamować ten badziewny portal skoro oni tak sobie z nami pogrywają.

oznacz moderatorów

aga13164
#7 Wielbiciel#

Również działam na podobnej zasadzie jak autor postu, w moim przypadku prowizja za zakupy również spadła (w tym samym okresie czasu) do zera mimo braku zmian w regulaminie a takiej samej częstotliwości zakupów innych ludzi. Jeżeli podobny stan utrzyma się przez dalszy okres czasu Allegro polecam przestanie być całkowicie opłacalne. Dla zwykłego użytkowania lepiej będzie robić zakupy przez goodie lub inny cashback niż przez takie polecenia.

oznacz moderatorów

Joanne12174104
#9 Pomysłodawca#

Dobrze to napisałeś, po co my mamy udostępniać linki dla nas to praca i poświęcony już darmowy czas a dla nich darmowa reklama na której super zarabiają. W obecnej (nowej okrojonej) formie za jakiś czas ludzie całkowicie przestaną polecać cokolwiek bo niby dlaczego, bo im się nudzi? Ja rozumie ze jest kryzys i wysoka inflacja ale ten program właśnie napędzał i zachęcał do kupowania. 

oznacz moderatorów

AgusiaRychlik
#9 Pomysłodawca#

Mam tak samo. Pracuję dość intensywnie na linkach, a zarobki spadły średnio o 80% mimo takiego samego poświeconego czasu. Do tego fb znacznie częściej niż kiedys blokuje userów, którzy dodają dużo komentarzy. Lipa się zrobiła i tyle

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@AgusiaRychlik @Joanne12174104 @luckyey @catherine187 
Odkąd pojawiły się niejasności już praktycznie nic nie udostępniam, czekam na oficjalne stanowisko w tej sprawie (od tygodnia nie potrafią konkretnie odpowiedzieć). Jeśli to ma tak wyglądać jak teraz to trzeba będzie zakończyć współpracę.
Zachęcam również do poinformowania innych działających w tym programie, że przez ostatnie 2 tygodnie pracowali za prowizje pomniejszone o jakieś 80%.



oznacz moderatorów

catherine187
#9 Pomysłodawca#

Ja od dziś też zaprzestanę. Ciekawe czy im się zmieni podejście jak spadnie klikalnośc.

oznacz moderatorów

Joanne12174104
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem, Allegro miało najlepszy tego typu program na rynku i prawdopodobnie dzięki poleceniom zarabiało się tak prawie najwiecej w tym obszarze. W momencie (cichej zmiany) polecanie przestało być praktycznie całkowicie opłacalne dlatego ludzie będą szukali lepszej alternatywy do zarobku, ale tez inne portale momentalnie wychwycą ta „dziurę” i będą ja chcieli dla własnej korzyści szybciutko załatać. Allegro powinno dwa razy dobrze przemyśleć tą kwestie. 

oznacz moderatorów

weronissia02
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak. Od końca listopada zarobki spadły o minimum 80%. 

Myślę ze powinniśmy wszyscy zacząć o to pytać. Dodatkowo za niektóre zakupy z linków allegrl.nie płaci w ogóle nie podając przyczyny lub tłumacząc brakiem wtyczki w danym urządzeniu u kupujacego. Sprawdziłam kupując z konta meza- za część linków nagrody są naliczane, za część nie. Program.moim zdaniem umrze bardzo szybko. Jak widać Wam też się nie chce wrzucać linków kiedy zarobki spadły niemal do 0 @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

catherine187
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że ze strony allegro wypadałoby jakieś wyjaśnienie, skoro widać, że problem nie dotyczy jednej osoby a sporej liczby. 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@catherine187 @weronissia02 @Joanne12174104 @aga13164 @AgusiaRychlik 
Po dociśnięciu na czacie udało mi się uzyskać oficjalną informację od pracownika.Screenshot_14.png
I wszystko stało się jasne, szkoda że nie raczyli o tym nikogo poinformować. W dalszej części rozmowy oczywiście nie mają sobie nic do zarzucenia.
Tydzień temu napisałem tego posta, a moderatorzy przez ten czas nie raczyli mi rzeczowo odpowiedzieć i poinformować o zmianach, które mają bezpośredni wpływ na ilość naliczanych prowizji. Wręcz przeciwnie - otrzymałem mylącą informację, że nic się nie zmieniło.
W jakim celu Allegro nie poinformowało uczestników programu, że teraz weryfikacja odbywa się na innych zasadach?
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

catherine187
#9 Pomysłodawca#

Niestety nie wyswietla mi się załącznik, czy mógłbyś przytoczyć co Ci odpisali?

oznacz moderatorów

Joanne12174104
#9 Pomysłodawca#

Nie widać załączonego zdjęcia, czy możesz opisać mniej więcej jaką informacje dostałeś? 

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@catherine187 @weronissia02 @Joanne12174104 @aga13164 @AgusiaRychlik 
To jest wypowiedź pracownika na czacie.
"Na ten moment otrzymałam potwierdzenie, że nie uległy zmianie sposób naliczania prowizji, jednak
wprowadziliśmy większą weryfikację transakcji z polecenia."
Czyli w skrócie - daliśmy wam chwilowo zarobić ale to nie było zgodne z regulaminem, a teraz stosujemy się do regulaminu, więc nie można mieć do nas pretensji.

oznacz moderatorów

AgusiaRychlik
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, w takim razie gra stała się nie warta świeczki. Przestało być opłacalne kompletnie. 

oznacz moderatorów

catherine187
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź, w takim razie wiemy na czym stoimy i chyba faktycznie trzeba zrezygnować z programu allegro polecam.

oznacz moderatorów

Joanne12174104
#9 Pomysłodawca#

Ta większa weryfikacja polega na tym ze już kilka razy za zakup przez mojego znajomego nie dostaje pieniędzy za link polecający. Siostra kupowała słuchawki za 1350 zł to prowizje za nie dostałam dopiero po mojej interwencji za 3 albo 4 dni od zakupu. Dodam ze to było na podwójnej prowizji na black week a naliczyło mi tak jak przy zwykłej. 
Od tego momentu zaczynam szukać innej alternatywy dla tego programu oraz wszystkich znajomych poinformuje dlaczego przez ostatnie dni dostają tak mało prowizji. 

oznacz moderatorów

Basior911
#8 Zapaleniec#

To nie jest większa weryfikacja tylko zmienili zasady naliczania i nie ma tego w regulaminie 🙂 

oznacz moderatorów

agnes409
#8 Zapaleniec#

Witam

Od jakiegoś czasu obserwuję drastyczny spadek prowizji w programie allegro polecam, zauważyłam, że prowizje naliczane są tylko w przypadku zakupów z kategorii z której pochodzi zakupiony produkt. Wcześniej naliczane były prowizje za każdy zakup z mojego linku, na dowód dołączam screen.

agnes409_0-1669989926112.png

 

Nie otrzymałam informacji o zmianie zasad naliczania nagród i nie bardzo rozumiem dlaczego nagle są one naliczane tylko za zakupy z kategorii. Proszę o wyjaśnienia.

Sądziłam, że taka firma jak Allegro w każdym aspekcie swej działalności ma jasne i przejrzyste zasady, a nie zagrywa sobie z osobami, które polecają zakupy na platformie i to w tak gorącym okresie dla handlu jaki właśnie mamy. Mam nadzieję, że obecne naliczanie to wynika z jakiegoś błędu i wszystko wróci do normy.

oznacz moderatorów

AgusiaRychlik
#9 Pomysłodawca#

A jak połączyłeś się z pracownikiem allegro? Szukam tej opcji i nie mogę znaleźć 

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów