anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro powinno do każdego opłaconego zakupu dokładać od siebie nerwosol...

piimaa
#13 Ambasador#

Tak minimum buteleczkę na 10 aukcji, jako rekompensata i nagroda za wykopaliska.
Trzeba w allegro ostro się nagimnastykować, aby umiejętnie umijać burdello, jakie ludzie tu stworzyli.
Kiedyś ujadałam, że źle mi w dziale z telewizorami i smartfonami, bo cięzko sprzedającemu wcisnąć opcję USZKODZONE gdy ekran potłuczony. A dzisiaj nie będę już nic ujadać, i tak nie da się tego sprzątnąć ... he he
Ludzie, na Boga. Ja tego nie rozumiem, celowe to?
Chodzi o marnowanie ludzkiego czasu życiowego!
Wykopać używanego laptopa bez wad bardzo graniczy z cudem tak mocno, jak i wprowadzenie przez Allegro robota, który po przebadaniu opisu aukcji sam wrzuciłby aukcję w dział uszkodzone.

Laptop sprawny ale "tylko zbity ekran"...
Laptop sprawny ale "tylko jednego slotu na RAM nie wykrywa"

Gdby człowiek uparł się zaraportować niezgodność opisu z parametrami każdej takiej aukcji, na jedną przypada minimum 20 sekund... to musiałby poświęcić około 25.000.000 sekund co przekłada się na jakieś 416666 minut co daje równowartość 6944 godzin z hakiem ... a po kolejnym podzieleniu wyjdzie nam 289 pełnych dni ... i gdy przyjmiemy że poświęcimy na raportowanie 2 godziny dziennie ... wyjdzie nam 9 i pół roku he,he.  Serio...

więc błagam, nie mówicie że trzeba raportować...

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

krejzole
#14 Krzewiciel#

Ja nie raportuje i nie kupuje tzn. kupuje ale w innym miejscu.

Na allegro były kiedyś fajne podzespoły elektroniczne ale obecnie nikt tego nie sprzedaje bo się boją POK. Dlatego powstała dla tych sprzedawców specjalna giełda, kto potrzebuje ten znajdzie. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa gdy widzisz takie oferty to korzystaj proszę z przycisku "zgłoś naruszenie zasad". Zajmuje to chwilę, a odpowiedni zespół weryfikuje każde zgłoszenie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Zgłoszenie zajmuje tylko chwilę i to się zgadza ale ta weryfikacja to już nie tak szybko ,czasem cierpliwość szybciej się kończy niż ktoś zajmie stanowisko.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@la_nika

więc błagam, nie mówicie że trzeba raportować

może nie doczytałaś, ale @piimaa właśnie pisze o zgłaszaniu. Szczególnie o tym ile czasu trzeba na to poświęcić. 

 

 

„więc błagam, nie mówicie że trzeba raportować„

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Produkturyzacja Allegro  w pełnej krasie i akcji. Teraz to odkryłeś ? Pamiętam Cię.  Ładnie  donosiłeś do moderatorów tutaj i zgłaszałeś  sporo aukcji.  No to teraz , masz to co masz , i zabawne ,  siedzisz zdziwony 😉  LOL

Niewiarygodne...  😉

Sporo ludzi by chętnie sprzęt wystawiło, opisało go uczciwie i sprzedało ale nie moga bo niestety  zostali wtłoczeni w wypełnianie tabelek...I Allegro już na to nie pozwala.

Zresztą, sam

 

 

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Gdybyś mnie pamiętał, wiedziałbyś że ja to "ona"...

 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@eightbitclone2 Ale parametr Stan jest niezależny od produktyzacji. Jeżeli ktoś wystawia uszkodzony przedmiot jako Nowy, to jest to po prostu mylące. Nieważne, co sobie wyklepie w opisie czy gdzieś tam w zdjęciach. Nie ma wytłumaczenia dla takich sytuacji, no człowieku.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Przedmiot kupiony w sklepie, przyniesiony do domu i użyty choćby raz (przez klienta końcowego) nie jest już przedmiotem nowym. Nowy, jest wtedy, gdy to TY (kupujący po raz pierwszy) otwiera plombę na pudełku w chwili zakupu. Nie dotyczy to dużych sklepów, w których w celu prezentacji produktu trzeba to pudełko otworzyć i sprzęt uruchomić, pokazać, zaprezentować. Tu trzeba oko przymknąć ale... jak nazwać laptopa (który swoją premierę miał w roku 2016, fakt, wygląda jak nowy i jest takim wpisem OZNACZONY) nowym?
Gdzie są oryginalne broszurki, książeczki producenta, instrukcje, choćby czysta karta gwarancyjna, folie, pudełko i inne? No gdzie to sie podziało? I taki WYCZYSZCZONY produkt poskładany z super wyglądających pokryw matrycy, palmrestów ... jest nowy?????
Brak zasilacz, brak  baterii, brak pudełka i innych ale produkt NOWY?

Wiecie jak to działa na człwieka, który sobie w wyrze przegląda na małym ekraniku oferty, i każdą musi od dechy do dechy przeczytać, a noż, domazali coś maczkiem gdzieś w opisie?

Allegro, włądze allegro, jeśli myślą że przymykanie oka na te **piiip**olinikus to sposób na kasę - ostro się myli - bo...  80% nerwusów odpuści poszukiwania już po jednym wieczorku, serio.
Dzisiaj, oglądałam NOWEGO laptopa, wystawiony jako NOWY ... a na miejscu okazało się że dysk ma nabit 904 godziny pracy. Jaki nowy? Oczywiście, gwarancja producenta nie istnieje i jest tylko 12 miesięcy ze sklepu (powiedzmy wprost, komisu). Przecież oznaczenie tego sprzętu frazą NOWY to jawne przestępstwo, prawda?
Jest to oszustwo!

Dlaczego o to walczę?
Bo sprzęt sklepowy nie jest plombowany!!!
Można na legalu iść do jakiegoś "X coś tam", odebrać zamówiony przez neta sprzęt, przynieść do domu, podmienić RAM, podmienić płytę na identyczną lecz z wadam, moż na na legalu podmienić matrycę i oddać sprzęt nazad do sklepu.
Zwaracałam w taki sposób laptopa już 3 razy, miał być nowy a gwarancja producenta mówiła że trwa już od 4 miesięcy a dyski miały nahulane kilkadziesiąt godzin pracy!

Nowe znaczy nowe!!!!

Wtedy, po moim zwrocie (a pan w sklepie włączył laptopa, sprawdził czy parametry się zgadzają, sprawdził osprzęt, sprawdził czy nie ma wad fizycznych (widocznych rys itp.) i po 2 minutach wyjął kasę i oddał.

I co?
Bez problemu wpakuję tam uszkodzone bebechy i zwrócę, potem BUBLA nabędzie ktoś inny, z outletu jako ... NOWY, po zwrocie.

A ile laptopów oznaczonych jako NOWE jest ze zwrotu?
Setki tysięcy!
Ludzie, 65% dostawców NOWEGO używanego sprzętu na Allegro to Centrum Serwisowe S.A. pod Warszawką.

Nowe, oznacza że nigdy nie było w serwisie, nigdy tego nikt nie używał, jest pełna niezarejestrowana jeszcze gwarancja producenta. Bez niespodzianek i podobnych.



oznacz moderatorów