anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro protect - jak zgłosić ponownie

Komoszewski123
#1 Nowicjusz#

Witam, w sierpniu ubiegłego roku zakupiłem część do auta. Niestety w maju bieżącego roku byłem zmuszony ją wymienić ponieważ z powodu jakości przedwcześnie się zużyła. Sprawę zgłosiłem poprzez dyskusje ze sprzedającym, na skutek owej części musiałem pokryć koszty nowej, oraz jej wymiany. Sprzedający poprzez rozmowę telefoniczną poprosił mnie abym, zakończył " dyskusje" ponieważ część została wysłana do producenta. Po tygodniu odrzucono reklamacje z powodu " złej jakości oleju". Na chwilę obecną wysłano owy element ponownie do producenta i cisza, sprawa toczy się od ponad miesiąca. Domagam się zwrotu kosztów produktu, oraz poniesionych kosztów wymiany, niestety sprzedający nie chce się na to zgodzić. Ponadto na allegro zakończyłem dyskusje wierząc w uczciwość sprzedającego i zostałem z niczym, ponieważ nie mogę otworzyć nowej dyskusji proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Komoszewski123 napisz do nas w tej sprawie przez formularz. Doradca ma możliwość ponownego otwarcia dyskusji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

PIKeRn
#10 Popularyzator#

Odpuść sobie. Zostaje Ci droga sądowa, bo allegro nie ingeruje w rozstrzygnięcia reklamacji, zwłaszcza gdy nie mają podstaw merytorycznych. W sądzie będzie ciężko wygrać bo opinia serwisu producenta będzie bardziej wiarygodna, niż Twoja (na pewno zrobili jakieś pomiary i mają z tego protokoły), więc jak bardzo Ci zależy i koszty były duże, to polecam wziąć rzeczoznawcę i wysłać wezwanie przedsądowe. To może zadziałać jak sprzedawca kłamie, jeżeli jest pewny swego to czeka Cię batalia sądowa.

 

Pracowałem w hurtowni motoryzacyjnej, z doświadczenia wiem, że może z 1% takich reklamacji faktycznie było uznawane.

oznacz moderatorów