anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect - problem z uznaniem

Jacki1
#7 Wielbiciel#

Witam, czy ktoś z Was miał podobny problem z Allegro Protect jak ja? Sytuacja wygląda następująco, Allegro Sklep u którego złożyłem reklamacje 18.12.2023, próbował mnie zbyć w dniu 31.12.2023 informując, że odrzuca moją reklamację jako powód to iż nie nie odesłałem towaru, Zepsuty odkurzacz od już 29.12.2023 rano w Allegro (wpis DPD ). Mimo zwrócenia   uwagi na Allegro dyskusje przez obsługę Allegro sklep trzymało się swojego zadnia tj odrzucenia. Minął termin 14 dniu złożyłem wniosek i niestety nie został uznany allegro Protect zasłaniało się odrzuceniem Allegro Sklep. Mam nieodparte wrażanie, że zarówno dyskusja jak i możliwość skorzystania Allegro Protect wyglądała tak a nie inaczej tylko dlatego, że sprzedawcą z drugiej strony był Allegro Sklep. W moim przekonaniu i na podstawie posiadanych zapisów całego procesu jestem przekonany iż z racji upłynięcia 14 terminu moja reklamacja jest rozpatrzona na moją korzyść. Proszę o pomoc. Proszę też o informację której nie otrzymałem od Allegro, która Państwowa Inspekcja Handlowa jest właściwa do rozpatrywania sporu z Allegro skoro nie mogę sam dojść do porozumienia.

Jacek

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

że sprzedawcą z drugiej strony był Allegro Sklep    były takie wpisy tu, należy uważać na to żeby u nich nie kupować.😎

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Oni nie pobierają od siebie prowizji za sprzedaż stąd protect dla klientów firmowego sklepu Allegro stoi pustkami 🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt pewnie pobierają ale to wygląda tak jak byś sam se wyciągnął z portfela 1000 zł i włożył z powrotem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Jacki1 złóż odwołanie od decyzji reklamacyjnej. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jacki1 co ma do tego że minęło 14 dni, 14 dni mają na odpowiedź od złożenia reklamacji, dostałeś odpowiedź 31 że odrzucają i sprawa 14 dni zamknięta 😄  a odrzucili żeby zachować terminy bo jak piszesz odkurzacz dotarł 29 piątek potem wolne 🙂 odwołaj się i napisz że mają już odkurzacz a jak będzie problem do do Rzecznika konsumenta 🙂 

ps. protekt nie działa jak sprzedawca rozpatrzy reklamacje nie ważne czy uzna czy odrzuci, allegro nie jest sądem i nie  będzie rozpatrywał takich spraw 🙂 protect działa w razie braku kontaktu, braku wysyłki, braku zwrotu kasy itp.

Więc jak odrzucą pozostaje Ci sąd z pomocą rzecznika takie prawo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Jacki1
#7 Wielbiciel#

14 dni w przypadku reklamacji to termin ustawowy z kodeksu cywilnego, zgodnie z art. art. 561(5) " Jeżeli kupujący będący konsumentem zażądał wymiany rzeczy lub usunięcia wady albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą cena ma być obniżona, a sprzedawca nie ustosunkował się do tego żądania w terminie czternastu dni, uważa się, że żądanie to uznał za uzasadnione."  - i dlatego Allegro próbowało się wymigać z odpowiedzialności.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak znamy to ale problem że Allegro jest sędzią we własnej sprawie, a AP to forma rekompensaty i tu nie muszą wypłacić! ale reklamację muszą rozpatrzyć w ciągu 14dni.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jacki1 masz rację typowy zabieg który stosuje wielu sprzedawców co by wywiązać się terminu i mieć czas na sprawdzenie towaru jak przychodzi dzień przed upływem nic nadzwyczajnego, a tak z ciekawości kiedy wysłałeś reklamowany towar ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Jacki1
#7 Wielbiciel#

I tu kolejna ciekawostka - kurier DHL umówiony 20.12.2023 z formularza Allegro nigdy nie dotarł do mnie, nadal wisi przesyłka. Po moich monitach zamówiono mi DPD które odebrało przesyłkę też z poślizgiem zlecenie było 24.12 - wyszło 28.12 - allegro miało 29.12 rano przesyłkę.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Jacki1 Otrzymałeś w dyskusji informację w terminie o odrzuceniu reklamacji, ponieważ wtedy towar nie został jeszcze zweryfikowany - dotarł do magazynu dzień wcześniej. Jednocześnie doradca poinformował Cię, że zostanie wydana decyzja, gdy odkurzacz zostanie sprawdzony. 

Kolejną kwestią jest to, że Allegro Protect jest oddzielnym procesem od reklamacji. Jeśli już teraz chcesz złożyć wniosek Allegro Protect, oznaczałoby to rezygnację z obecnej reklamacji, o czym poinformowano Cię w dyskusji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Jacki1
#7 Wielbiciel#

I tu się nie zgadzam, Allegro Sklep nie miało w mojej ocenie "odrzuciło " tylko dlatego aby nie ponosić odpowiedzialności za swoją sprzedaż. Według mnie nieskutecznie gdyż jako powód 30.12.2023 r było cytuje "Sprawdziłem, że reklamowany produkt nie został do nas wysłany. Nie mieliśmy więc możliwości na rozpatrzenie reklamacji. Tym samym na ten moment reklamację musimy odrzucić. ", mimo że od 29.12.2023 roku odkurzacz rano. Twierdzenie to nie było prawdą. Allegro Sklep próbowało w ten sposób uniknąć uznania reklamacji po okresie 14 dni. 

Zgadzam się, że Allegro Protect jest zupełnie czym innym, jednak ono winno chronić klienta czyli mnie a nie Sklep Allego czyli sprzedawcę. Zwróciłem się o jego ochronę z przekonaniem iż będę chroniony, jednak wszystkie znaki wskazują iż ze względu na to że problem dotyczy też tej samej firmy czyli Allegro, sprzedawca jest chroniony. W regulaminie Allegro załącznik nr 9. opisano jak to ma wyglądać. Z racji iż występowałem w trybie rękojmi i moje roszczenie według mnie stało się w pełni słuszne według mnie 2.01.2024 wystąpiłem o Allegro Protect, jednak moje roszczenie (a uległo ono zmianie przez ze względu na problem w polubownym załatwieniu reklamacji ) dotyczyło zwrotu całej kwoty zakupu ze względu za brak zgodności towaru z umową.

Dlaczego pytam o Allegro protect i Allegro Dyskusje? Ponieważ widzę duże dysproporcje w tym jak bronią te programy konsumenta przed innymi sprzedawcami i tutaj wobec nich są bezwzględne a samym Allegro w roli Sprzedawcy. Wygląda na to że popełniłem błąd ufając że Allegro Sklep to dobry sprzedawca, bo coraz bardziej wygląda to na nierówne traktowanie. Szkoda.

Cóż dziękuje wszystkim za informacje

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Sprawa jest banalnie prosta. Sprzedawca na rozpatrzenie reklamacji ma 14 dni od daty jej zgłoszenia.

Wg prawnika:

Czy oczekiwanie na opinię rzeczoznawcy wstrzymuje 14-dniowy termin

Nie można się uchylić od odpowiedzi na reklamację w powyższym 14-dniowym terminie ze względu na np. oczekiwanie na informację od rzeczoznawcy, czy też producenta danego towaru, co do istnienia wady. Ustawa nie przewiduje takich wyjątków i sprzedawca, który nie czuje się kompetentny do ustosunkowania się do konkretnej reklamacji, powinien raczej z automatu ją odrzucić i następnie poczekać na obiektywną opinię specjalisty. W razie pozytywnej opinii nie ma przeszkód aby taką reklamację następnie uznać, a w razie negatywnej opinii sprzedawca ma drogę wolną do wykazywania braku niezgodności przed sądem.

oznacz moderatorów