anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect zwrot środków z zakupu na fakturę a faktura korygująca

MikolajWLKP
#4 Eksplorator#

Zakupiłem sprzęt na firmę, okazał się wadliwy, dwukrotnie go naprawiono a za trzecim razem obiecano zwrócić środki. Sprzęt odesłany, 2 miesiące czekania, sprzedawca przestał odbierać telefon i odpisywać na wiadomości. Allegro Protect zwróciło środki, ale zostałem z fakturą bez korekty. Jak rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@MikolajWLKP Niestety jedynym, co mogę zalecić, jest ponawianie prób kontaktu w tej sprawie ze sprzedającym.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@MikolajWLKP @nat_not tak na zdrowy rozum, na jakiej podstawie sprzedawca ma wystawić korektę, jeśli nie dokonał zwrotu środków Kupującemu?

Na moje, zostaje u Ciebie normalnie zaksięgowana faktura, a wypłacone środki z AP rozlicza się analogicznie do wypłaty ubezpieczenia. Czyli jeśli odszkodowanie nie przekracza wartości szkody, to nie stanowi ono przychodu do opodatkowania. O szczegóły jednak, najlepiej jak zapytasz księgowego swojego.

P.S.

Jak sprzedawca zwróci do Allegro pieniądze z AP, bo pewnie został nimi obciążony, to Allegro wystawia mu to fakturuje, więc jest to odrębne zdarzenie gospodarcze. Jeśli oczywiście nic się nie zmieniło w stosunku do tej informacji - https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/allegro-protect/jakie-mam-zobowiazania-wzgledem-allegro-j...

oznacz moderatorów