anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulacji zakupu przez sprzedawcę

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Witam . żeby było śmieszne zapytam tutaj jako kupujący.

Czy sprzedający może anulować zakup nawet w 23 dni po opłaceniu. Sam w swoim systemie. 

Bo mnie żebrak prosi o numer konta żeby dokonać zwrotu kasy. 

Się zastanawiam czy mu go podać. 

Może już przepuścił wszystkie pieniądze z konta Allegro ???? I nie ma jak dokonać zwrotu.??? 

A jestem wkurzona do potęgi entej. Bo trzy tygodnie sprzedawca milczał jak zaklęty.  Dopiero jak mu zablokowali konto na Allegro nawiązał kontakt ze mną.

Pozdrawiam sprzedających.

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Client:44052296
#21 Demiurg#

@rudzielec10824 sprzedawca nie może anulować sprzedaży. Jeżeli nie może zrobić zwrotu przez allegro finanse to jeżeli chcesz odzyskać pieniądze to powinieneś podać numer konta do zwrotu pieniędzy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@rudzielec10824 Nie ma towaru - nie zmusisz do sprzedaży.

Może zasilić konto PayU jest już taka możliwość. Do Ciebie należy wybór formy zwrotu.

Allegro powiadomiłaś ( Dyskusja).

Możesz mu wystawić ocenę negatywną.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

spór otwarty Allegro sika na mnie bo rocznie kupuję na tej stronie za kilka tysięcy złotych lub kilkanaście. Nie liczę alle spora suma to jest. Jak by policzył całą moja rodzinę to majątek wydajemy w tym serwisie. 

Dzieci szukają numeru konta ja mam czas zwrotu towaru którego nie otrzymałam do 13 lipca.  Sprzedający ożył jak mu konto zablokowali. 

Ocenę wystawię tylko że Allegro usuwa te oceny negatywne.  Towar kupiony 10 czerwca i nikt mnie nie raczył powiadomić że jest problem . Wczoraj jak konto zablokowali żebrakowi to się odezwał. Dziękuję wszystkim  za odpowiedzi. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@rudzielec10824 
Czy sprzedający może anulować zakup ?
Nie. Zakup na Allegro może anulować Kupujący albo Allegro. Sprzedający może co najwyżej oznaczyć sobie (np. dla porządku) zakup jako anulowany. Oznaczenie przez sprzedawcę zakupu jako anulowany nie powoduje jego anulowania (ma więc sens wyłącznie wtedy gdy doszło do rozwiązania Umowy zakupu).

Sprzedawca może odstąpić od Umowy oraz żądać od Kupującego naprawienia szkody - ale tylko w przypadku gdy Kupujący uchybi swoim obowiązkom (np. nie zapłaci za złożone zamówienie, nie odbierze zamówionej przesyłki, etc.)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@A3dam Sprzedawca może odstąpić od Umowy - również przy rażącej pomyłce w cenie.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Cena za zapleśniałe nie odpowiadające opisowi rzeczy. Hym..... Czyli kłamstwo .  Ale mam zrzuty ekranu z rozmowy na Allegro jak by co.  To sam sprzedawca napisał. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca może anulować zamówienie jak ma udokumentowane że uległ zniszczeniu lub kradzieży.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@pinsplash 
Nie w takiej sytuacji sprzedawca nie odstępuje od Umowy zawartej w wyniku błędu o którym mowa w Art. 84 kc - może jedynie "uchylić się od skutków prawnych".

Art. 84 kc.
1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.


@rudzielec10824 
ja mam czas zwrotu towaru którego nie otrzymałam do 13 lipca.

A tu już jest Twoje "niedopatrzenie", że zdecydowałaś się na tzw. odstąpienie konsumenckie z Art. 27 UoPK (wypełniając formularz zwrotu podstawiony przez Allegro) z obowiązkiem odesłania rzeczy sprzedającemu (wynikającym z Art 34 ww. Ustawy).
Tak się po prostu nie robi w takich sytuacjach.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Allegro samo wpisało w system termin zwrotu ja nic nie wpisywałam. Allegro ma hakerów w swoim systemie chyba ?  Towar nie został wysłany. Brak listu przewozowego. Zresztą sprzedawca sam potwierdził że nie wysłał towaru. 

Ale zachował się nieuczciwie bo przez 3 tygodnie nie raczył mi wysłać wiadomości że towar nie odpowiada opisowi.  

Blokada konta na Allegro jaką dostał go obudziła z letargu.  Ale są jeszcze opinie na Google. Żeby go zdołować bardziej .  Mam zrzuty ekranu z  rozmowy . 

Błazen za 32 złote z groszami wypłacone z mojej kieszeni. Pytanie czy odda ?  

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

zaplacone z góry. Towar i kurier. Tego sprzedawcę powinni usunąć z Allegro.  

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Dostałam email anulujący od sprzedawcy poprzez allegro e-mail. Allegro maczało w tym palce. ha ha ha. Bo dostałam też informacje że sprzedawca nie ma kasy na koncie i muszę podać numer konta do zwrotu. Jestem kupującym i nie widzę drugiej strony,czyli korespondencji Allegro ze sprzedawcą. Sprzedawca ma potwierdzić zwrot na Allegro. Nie ma tak że sobie popisze z kupującym i na tym koniec. 

Ale skutek zwrotu jak na razie mizerny. Sprzedawca ma problem zwrócić 20 zł +przesyłka kurierska .

Robiłam zwrot towaru który dostałam i nie było problemu z podawaniem numeru konta. 

Gdzieś tam w systemie jest to moje konto zapisane.  może sprzedawca jest nieobeznany ze swoim kontem na allegro. Może liczył że się nie upomne o tak mały zwrot.  

NA PEWNO SPRZEDAECA MNIE NIE PRZEPROSIŁ, TO I DOSTANIE OPINIĘ ODPOWIEDNIĄ, JAK MU KONTO ALLEGRO ODBLOKUJE. NO I OCZYWIŚCIE NA INNYCH SERWISACH TEŻ JEST MOŻLIWOŚĆ WYSTAWIENIA NEGATYWA. 

zresztą nie ja jedna jestem ofiarą tego sprzedawcy.  

Kupuję na Allegro 13 lat i 4 miesiące. Płacę z góry za wszystko poza jednym zakupem na raty jakieś 10 lat temu. A tu taki cyrk mam za 20 złoty że muszę szukać pomocy na Allegro gadanie. 

 

 

 

oznacz moderatorów