anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie licytacji

Maciuleczko
#8 Zapaleniec#

Część wszystkim, dziś przypadkowo kliknąłem i wziąłem udział w licytacji o iPhone 15. Napisałem do sprzedającego z prośbą o anulowanie licytacji natomiast on nic nie odpisuje. Nie mam kasy na ten telefon i nie zamierzam go na razie kupować. Czy coś się stanie jak nie zapłacę a sprzedawca nie uwzgledni mojej prośby o anulowanie?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Na zwykłym nie musi się zgodzić, a na AL jak nie opłacisz w ciągu 5dni nie dojdzie do zakupu i już.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Mozesz wylapac permabana na konto zalezy ile razy tak juz zrobiles

oznacz moderatorów

CommunityHelper1
#9 Pomysłodawca#

Witaj, @Maciuleczko.

Możesz uchylić się od skutków prawnych swojego oświadczenia woli, jeśli złożyłeś je pod wpływem błędu. Taką możliwość daje Ci artykuł 84. § 1. ustawy Kodeks cywilny. Sprzedawca wie o Twoim błędzie, bo go o tym powiadomiłeś. Jeśli wygrasz aukcję, to nie będziesz musiał płacić ani czekać na decyzję Sprzedawcy. Wystarczy, że powiadomisz Sprzedawcę o uchyleniu się od skutków prawnych wadliwie złożonego oświadczenia woli i że zrobisz to na piśmie (88. § 1. Kc).

Warto wiedzieć, że uchylenie się od skutków prawnych wadliwie złożonego oświadczenia woli jest częstą praktyką również u Sprzedawców. Zwłaszcza u tych, którzy nie chcą wydać sprzedanego towaru po wylicytowanej cenie. Artykuł 84. Kodeksu cywilnego daje im możliwość unikania odpowiedzialności za swoje błędy i odmawiania sprzedaży.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Po 1 błąd nie był istotny

Po 2 złożył oświadczenie woli drugiej stronie tj drugiej osobie więc aby bylo ono nieważne to ta druga osoba musiałaby go świadomie lub nie wprowadzić w błąd. 

Reasumując nie ma art 84 zastosowania jeśli treść i przedmiot oferty są w 100% zgodne. Jedyne powołanie się na art 84 mialoby miejsce gdyby po sfinalizowaniu transakcji okazałyby się one ze sobą niezgodne, wtedy kupujący mógłby dochodzić unieważnienia umowy kupna sprzedaży zawartej poprzez oświadczenie woli zlożone na odległość. Kupujący nie miał w rece przedmiotu transakcji by stwierdzić jakąkolwiek niezgodność.  Przypadkowe kliknęło mi się licytuj nie podpada pod wskazany artykuł kc

oznacz moderatorów

Maciuleczko
#8 Zapaleniec#

Napisałem takie coś tydzień temu 3 października. W licytacjach dalej pisze że licytuję o ten telefon i nie wiem czy gość robi mnie w bambuko czy dopiero pod koniec licytacji to anuluje

Screenshot_2023-10-08-13-12-47-323-edit_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca zapewne zdaje sobie sprawę że za tę aukcję nie zapłacisz ale odwołują spada cena i pewnie czeka z odwołaniem Twojej oferty licząc że jeszcze ktoś przebije . 

oznacz moderatorów

Maciuleczko
#8 Zapaleniec#

Czyli teraz mam czekać na koniec aukcji i nic mi nie grozi?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Nie zmusi Cię do zapłaty. Jak nie zaakceptuje to weź mu po zakończeniu wyślij odstąpienie bez podania przyczyny i jesteś kryty. Generalnie nie ma sensu tu bawić się w unikanie anulowania od razu, bo do zapłaty i tak nikt nikogo nie zmusi, tylko niesmak pozostaje. No chyba, ze nie zauważył maila lub liczy, że ktoś Cię przebije i wtedy tamten więcej zapłaci.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Maciuleczko licytujesz na allegro czy na allegro lokalnie?

Jeśli na allegro lokalnie to sprzedawca nie ma możliwości wycofania oferty.

oznacz moderatorów

Maciuleczko
#8 Zapaleniec#

na normalnym allegro 

oznacz moderatorów