anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie transakcji, a nadanie paczki.

_IceNuke_
#7 Wielbiciel#

Cześć, zamówilem przedmot X przez pomyłkę. Po niespełna kilkunastu minutach od zorientowania się kliknąłem dostępny wówczas przycisk anulowania zakupu. Mimo wszystko kolejnego dnia dostałem powiadomienie, od allegro że paczka rozpoczęła do mnie podróz (paczkomat). Co w takim przypadku? 

W szczegolach zamowienia nie mam zadnych informacji o zwrocie, numerze przesylki czy histori/trackingu. Jest za to komunikat ze zakup anulowany. 

 

Czy musze poniesc 2x koszt przesylki i odeslac produkt? Przecież ja ze swojej strony poinformowałem szybko sprzedawcę, że zakup anuluje.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@_IceNuke_ Niczego nie musisz ponosić. Jeżeli anulowałeś zakup, odstąpiłeś od umowy przed wysyłką, nie musisz więc odbierać paczki i jej odsyłać. Sprzedawca po anulowaniu musi Ci oddać całą wpłatę, a paczkę wysłał na swój koszt i swoje ryzyko. Przesyłka wróci do niego. 

oznacz moderatorów

_IceNuke_
#7 Wielbiciel#

A co w przypadku kiedy paczka trafiła do multiskrytki? Bo tak jest w moim przypadku?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_IceNuke_ Wtedy nie odbieraj żadnej paczki. Przesyłki wrócą do sprzedawców, a Ty kliknij Zwrot w zakładce Moje zakupy dla paczek, których nie anulowałeś przed wysyłką. Sprzedawcy oddadzą Ci całe wpłaty, a Ty kup ponownie tylko to, czego potrzebujesz. 

Jeśli odbierzesz wszystkie przesyłki, będziesz musiał odesłać tą anulowaną, a do niej nie wygenerujesz kodu darmowego zwrotu. 

oznacz moderatorów