anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu gdzie użyto kartę podarunkową

Koneszkaa
#7 Wielbiciel#
  • Witam, wczoraj chciałam kupić walizkę, użyłam kartę podarunkową w kwocie 250 zł, miałam dopłacić około 19 zł, niestety przy przekierowywaniu mnie na stronę banku wystąpił błąd i nie miałam możliwości dokończyć zakupu, anulowalam więc ten zakup w zakładce Moje zakupy, bo nie widziałam tam możliwości dokończenia zakupy, było tylko w toku... Nastepnie chciałam ponownie zrobić ten sam zakup, ale karta podarunkowa została wykorzystana, nie mogę jej ponownie użyć. Skontaktowałam się ze sprzedawcą z prośbą o szybki zwort, ale napisał, ze nie może mi pomóc, zeby kontaktować się z allegro, w jaki sposób mogę odzyskać moją kartę podarunkową? Jest to dla mnie bardzo dużo pieniędzy, nie wiem co mam robic. Proszę o pomoc 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@Koneszkaa Karta powinna Ci się odnowić w zakładce Kupony w ciągu 24 godzin.

Ostatnio jednak jest tak, że po anulowaniu zakupu karta się nie odnowi, bo trzeba dodatkowo anulować płatność, a po anulowaniu zakupu kupujący nie może już anulować płatności i karta nie wraca. Musisz pisać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=9225c771-efb6-4de8-8580-76bd8d7c77eb i prosić o anulowanie płatności. Dopiero wtedy karta wróci. 

To takie nowe utrudnienie przy zwrocie niewykorzystanych kart i kuponów. 

oznacz moderatorów

Koneszkaa
#7 Wielbiciel#

Dzięki! 😊

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Koneszkaa Cześć. Anulowałam już płatność do tego zamówienia. Kupon powinien wrócić na Twoje konto w ciągu 24 godzin. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No właśnie, czyli trzeba zgłaszać i prosić, bo po anulowaniu zakupu, czyli po odstąpieniu od umowy ze sprzedawcą, karta nie wraca. 

A ilu kujących przymknie oko, nigdzie nic nie zgłosi i straci kartę, kupon? Kto na tym zyska? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Po 14 dniach płatność przelewem tradycyjnym zostanie automatycznie anulowana. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ko_alka Ja to wiem, ale kupujący muszą prosić, bo inaczej karta, kupon nie odnowią się po 24 godzinach od anulowania zakupu, czyli po odstąpieniu od umowy. Poza tym automatyczne anulowanie przez Allegro nie jest odstąpieniem od umowy przez kupującego. 

oznacz moderatorów

Vivianne_27
#7 Wielbiciel#

Gdzie zglosic anulowanie zakupu za który zapłacono  karta podarunkowa żeby wróciła?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Vivianne_27 Płatność do tego zakupu nie była anulowana, dlatego karta się nie odświeżyła. Teraz powinna być możliwa ponownie do wykorzystania podczas wyboru metody płatności.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Vivianne_27
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za pomoc🤗

oznacz moderatorów