anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu przez sprzedawcę

MAMY ROZWIĄZANIE!
_Matey
#1 Nowicjusz#

Kupiłem towar , zapłaciłem a sprzedawca anulował zakup. Pieniądze są zwrócone gdzieś w zawieszeniu pomiędzy systemami bankowymi, ja straciłem czas  i możliwe okazje zakupu innego konkurencyjnego produktu. Śpieszy mi się a nie mam  środków do ponownego zakupu. Jaka jest podstawa prawna udostępnionej przez allegro.pl możliwości anulowania zakupu przez sprzedawcę po zapłacie? Czy jest to zgodne z przepisami prawa?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Nie, sprzedawca nie może odstąpić od umowy, choć często bywa tak, że transakcje nie są finalizowane z winy sprzedających. Udostępniona im opcja anulowania nie służy odstąpieniu od umowy. Jeśli zwrócił wpłatę przez Allegro Finanse, powinieneś otrzymać maila od Allegro z taką informacją. Zwrot wpłaty trwa około 3 dni roboczych.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@_Matey sprzedawca może nie zrealizować zamówienia powołując się na błąd, sumienie, uszkodzenie towaru podczas pakowania lub mało wiarygodny klient budzący wątpliwości 🙂 jeśli zwrócił wpłatę szukaj jej Tu:

Kupujący otrzyma zwrot środków:

  • na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił
  • na rachunek limitu odnawialnego Allegro - jeżeli płacił z wykorzystaniem rat
  • na Allegro Finanse - jeśli płacił opcją Płacę przelewem tradycyjnym.

Allegro to nie prawo tylko platforma sprzedażowa więc oni nic nie ustalają nad tym stoi KC i UoPK

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 I kupujący i sprzedający nie mogą "olać" zakupu. Kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy, sprzedający takiego prawa nie ma. Wszystko w temacie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 nie wiemy co było przyczyną zwrotu kasy 🙂 

Napisałem kilka wyjść na jakie moze powołać się sprzedawca, pamiętaj że zgodnie z KC sprzedawca ma 30 dni na wdanie towaru po tym czasie kupujący może odstąpić od umowy, i teraz pytanie czy lepiej oddać od razu jak wie ze nie zrealizuje czy czekać 30 dni jak kupiec sam odstąpi od umowy, zgodnie z prawem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Z tego co napisałeś nadal nie wynika, że sprzedający może odstąpić od umowy. Może ( nie musi ) zrobić to kupujący. Jeśli tego nie zrobi, może domagać się wydania rzeczy. Sprzedający po odstąpieniu kupującego nie może domagać się zapłaty. I nie 30 dni, tylko tyle dni, ile podano w umowie.

oznacz moderatorów