anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu raty od nowa i rezygnacja z tego

evi1988
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry mam takie małe pytanko. Kupiłam 2 produkty na allegro przez rsty od nowa, po czym zrezygnowalam z tych zakupów - dokonałam zwrotu poprzez aplikacje. Dzisiaj kurier dostarczy mi te produkty i jednak chciałabym je zatrzymać i nie bardzo wiem co w tej sytuacji zrobić. Jak anulować dokonanie zwrotu, by tez nie przepadły mi te raty.. pozdrawiam.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

@evi1988 No więc zatrzymaj te produkty, nie odsyłaj ich, sprzedawca nie odda wpłaty do banku, a Ty będziesz płaciła raty. Nie musisz anulować zwrotu w inny sposób.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@evi1988 Pamiętaj tylko, żeby poinformować sprzedającego, że chcesz jednak zatrzymać te produkty. Jeśli nie zwrócił jeszcze wpłaty, wszystko będzie ok.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

evi1988
#7 Wielbiciel#

Szkoda ze nie odesłałam spowrotrm okazało się że produkt nawet nie chce się włączyć..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@evi1988 Teraz odeślij, masz na to 14 dni od wypełnienia formularza zwrotu.

oznacz moderatorów

evi1988
#7 Wielbiciel#

Oderwałam już wszystkie naklejki z ekspresu do kawy, wlałam wody, wsypałam kawę kialam go włączyć a tu nic się nie dzieje.. jestem taka zla . Kupowałam w dodatku z Media Markt i teraz jak czytam te komentarze o sklepie to czarno to wszystko widzę...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@evi1988 No więc masz powód do odesłania w ramach reklamacji. Przecież nie możesz zostać z bublem. Skorzystaj ze zwrotu, dołącz do paczki kartkę z opisem wady i żądaniem naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów, dopisz tam, że nie jest to konsumenckie odstąpienie od umowy, tylko reklamacja z rękojmi. Sklep musi Ci to wymienić. Nawet poza zwrotem przez formularz możesz odesłać, zapłacisz za przesyłkę reklamacyjną, a sprzedawca ma obowiązek zwrócić Ci koszt odesłania. Napisz tu ponownie, gdyby był z tym problem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@evi1988 tak jak poradził Ci @xyz96  możesz reklamować ekspres do kawy z tytułu rękojmi, ponieważ nie jest zgodny z opisem, powinien działać. Nie martw się, że już go odpakowałaś i dodałaś kawę i wodę, inaczej nie mogłabyś sprawdzić czy działa czy nie. W razie problemów możesz otworzyć dyskusję i po 24h poprosić o pomoc pracownika Allegro.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

evi1988
#7 Wielbiciel#

Tylko nie bardzo wiem jak to zrobić, ponieważ nigdy nie robiłam takich reklamacji mam tam wysłać im oryginalna fakturę? Jakieś pismo reklamacyjne wystosować?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@evi1988 To bardzo proste, nie musisz wypełniać żadnych skomplikowanych formularzy. Piszesz na kartce, nawet odręcznie, swoje dane, dane sprzedawcy, datę zakupu, nawę przedmiotu, określasz wadę - na przykład "urządzenie nie działa" i niżej określasz żądania, czyli piszesz, że chcesz wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów, także kosztów odesłania. Na samej górze napisz Reklamacja z rękojmi. Dołącz kopię faktury. Nie potrzebujesz do tego żadnych gwarancji. Odsyłasz normalnie, paczką pocztową lub przez Allegro.

Odesłanie towaru; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-z-allegro-smart/jak-zwrocic-przedmioty-kupione-w-ramac...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@evi1988, niestety nie możesz skorzystać z opcji, którą podpowiedział @xyz96,  ponieważ Twoje konto Smart! Wygasło 22.12.2020, a zakupu ekspresu dokonałaś kilka dni później. Skorzystaj proszę z tej instrukcji zwrotu. Co do formy informowania o zwrocie z tytułu rękojmi: przepisy nie precyzują, w jaki dokładnie sposób musisz to zrobić. Jedną z możliwości jest wysłanie Sprzedającemu maila, bądź otworzenie Dyskusji i poinformowanie go o swojej decyzji. Tu znajdziesz najczęściej zadawane pytania o zwrotach i reklamacjach.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów