anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu z Chin

goska_13
#7 Wielbiciel#

W jakim czasie muszę anulować zakup z Chin żeby nie został on wysłany?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Client:44052296
#21 Demiurg#

@goska_13 jak najszybciej. najlepiej skontaktuj się w tej sprawie ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Choćby już to może być za późno ,chińczyk potrafi szybko przechodzić do wysyłki bo zdaje sobie sprawę że kupującemu często się nie opłaca robić zwrotu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

natychmiast bo zaraz system chińczyka zmieni status na przygotowane do nadania i wygeneruje list przewozowy i opcja anuluj będzie nieaktywna

oznacz moderatorów

goska_13
#7 Wielbiciel#

Anulowałam po 4 godzinach od zakupu, opcja anulacji była dostępna, status zamówienia w allegro mam anulowany, poza tym od razu napisałam do sprzedawcy wiadomość że anuluję zamówienie, jakie było moje zdziwienie, gdy dziś o 3 rano dostałam wiadomość że przesyłka została nadana ?! 😞

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to nie odbieraj przesyłki anulowałaś prawidłowo 

oznacz moderatorów

goska_13
#7 Wielbiciel#

Tak by było najprościej, tylko że ja już za nią zapłaciłam  😞

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@goska_13 to nic najwyzej po 2-3 tygodniach dostaniesz zwrot z ap załóż dyskusję napisz że była anulacja zamówienia i czekasz na zwrot środków na konto z którego wyszły zgodnie z ustawą do 14 dni

oznacz moderatorów

goska_13
#7 Wielbiciel#

Ale towar muszę przyjąć? I zwrócić na własny koszt ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jesli było anulowane przed wysłąniem to nie
ale możesz odebrać i napisać sprzedawcy by przysłął ci po to kuriera zwrotnego na swój koszt ty możesz oddać paczkę w ręce kuriera z opłaconym zleceniem
chyba że odbierzesz a jednak się spodoba i zostawisz to napiszesz sprzedawcy że jednak zostawiasz sobie towar i ma nie zwracać kasy

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@goska_13 Zamówienie faktycznie zostało anulowane. W takiej sytuacji sprzedawca nie powinien wysyłać towaru, ale mogło być też tak, że paczka była gotowa do nadania. Nie wiemy tego. Sugeruję, abyś spróbowała ponownie skontaktować się ze sprzedawcą, a jeśli nie odpowie, masz możliwość założenia dyskusji. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

goska_13
#7 Wielbiciel#

Nie wiem czy jest sens ponownie pisać, ale zrobię tak jak Pani radzi, ponieważ to było zamówione przez pomyłkę,  nie potrzebuję tego towaru. Ja pisałam od razu tego samego dnia do sprzedawcy że anuluję zamówienie, w momencie gdy anulowałam je też na swoim koncie allegro, ale dziś dostałam wiadomość że towar został nadany. Więc nawet jeśli napiszę,  a on wysłał to nic to nie zmieni. 

oznacz moderatorów

goska_13
#7 Wielbiciel#

Czy mogę odmówić przyjęcia towaru i jeśli nie dostanę zwrotu założyć dyskusję? Czy mogę mieć pewność że towar wróci do nadawcy? I co z opłatami celnymi które zostaną naliczone? Kto pokryje ich koszt ?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@goska_13 Podaj proszę numer zamówienia, o które chodzi. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

goska_13
#7 Wielbiciel#

11551840-4ee9-11ee-abd9-efd1bb21bbf1

oznacz moderatorów