anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu. Zwrot prowizji

joanna_k96
#8 Zapaleniec#

Opłaciłam zakup ale zauważyłam, że to nie o to mi chodziło i od razu anulowałam podając powód "inny- chcę większą". dostałam wiadomość "z powodu braku kontaktu prosimy o potwierdzenie zwrotu prowizji".  Jaki brak kontaktu ? + nie dostałam od allegro żadnego meila z jakiś potwierdzeniem prowizji. Napisałam do sprzedającego, to mówi, że powinnam dostać i kliknąć "potwierdzam". 

Czy powinnam mu potwierdzać ? jeśli tak, to gdzie tego szukać ? i czy ja odzyskam pełną sumę ? czy tę prowizję pokrywa kupujący? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 

Nie rozumiesz... Przecież nieraz pisał, że przoduje we wszystkich statystykach. We wszystkich😂

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@joanna_k96 
Napisałaś: od razu anulowałam podając powód "inny- chcę większą".

Czy jesteś pewna, że wybrałaś opcję: ANULUJ , a nie np. ZWROT ?

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

joanna_k96
#8 Zapaleniec#

Tak, jestem pewna. Na allegro widnieje status anulacji, i mam samego meila z potwierdzeniem pomyślnego anulowania. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@joanna_k96 
Na allegro widnieje status anulacji, i mam samego meila z potwierdzeniem pomyślnego anulowania. 

To nie przyjdzie już żaden mail "do potwierdzenia" od Allegro, a zwrot prowizji Sprzedawca uzyska niezwłocznie po zwrocie Tobie środków przez Allegro Finanse.
Ustawowo ma na to: do 14dni, Allegro wymaga od sprzedawcy do 2 dni (zwłoką nic nie zyskuje).


czy ja odzyskam pełną sumę ?

Tak. W przypadku ANULOWANIA należy Ci się zwrot pełnej zapłaconej kwoty (również za transport - Ważne !: w tym przypadku: nawet jeżeli nie była to najtańsza metoda dostawy)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@A3dam Masz rację. Wtym wypadku maile nie przychodzą. Zwrot prowizji idzie z automatu. "w punkt"

oznacz moderatorów