anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu

Client:43970286
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry 

Chciałem się dowiedzieć. Zamówiłam pewna rzecz dzis i dałam płatność przy odbiorze i kupilam. Ale po dosłownie ,2ch min anulowalam transakcje ponieważ znalazłam też przedmiot taniej. Teraz weszłam na allegro w kupionych piszę że że transak anulowana ale o godz 11:02 dostałam wiadomość od sprzedawcy że wysłał kurierem więc jak to jest? Napisałam wiadomość do sprzedawcy że o 10:06anulowalam transakcje i podawałam powód dlaczego (podałam dlaczego anulowalam przez wybór odpowiedzi) i  co mam teraz zrobić?

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Teraz nie odbieraj przesyłki. Po anulowaniu zakupu przez Allegro sprzedawca wysłał to na własny koszt i własne ryzyko. Powodu podawać nie musiałaś, dobrze, że go powiadomiłaś dodatkowo o anulowaniu, choć sam powinien to wiedzieć.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

W polskim prawie nie ma czegoś takiego jak anulowanie zakupu, możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny, tu należy wysłać pismo mailem lub pocztą, jak sprzedawca rozpoczął wysyłkę możesz odstąpić po odbiorze lub zanim ale musisz wysłać pismo wtedy pokrywasz koszt odesłania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów