anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamówienia, kiedy zostało kupione bez logowania

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:38715791
#2 Obserwator#

Witam, zakupiłem przedmiot, ale jednak z niego zrezygnowałem. Przedmiot został zakupiony poprzez opcje "Kup bez rejestracji. Czy jest możliwość anulowania zamówienia gdy jeszcze do mnie nie dotarło?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:38715791 jeśli zakup od firmy to można odstąpić wysyłając stosowne pismo - wiadomość, jesli od osoby prywatnej to nic nie zrobisz 😞 Trzeba przemyśleć zakup 🙂

Anulowania nie będzie przy zakupie bez rejestracji 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Kłania się regulamin Allegro.

Po co kupujesz i potem rezygnujesz?

Sprawa jest bardzo prosta - bierz telefon w łapkę i dzwoń do sprzedawcy.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Client:38715791
#2 Obserwator#

Kupiłem, ponieważ chciałem kupić prezent na święta, ale po zamówieniu zauważyłem, że przedmiot jest wysyłany z Chin i przewidywany termin jest na 30 grudnia

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:38715791 Nie musisz tego tłumaczyć, masz prawo do rezygnacji bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:38715791 Tak, możesz odstąpić od umowy (anulować), wysyłając sprzedawcy maila z rezygnacją. Jeśli jeszcze nie wysłał, musi Ci oddać całą wpłatę. Jeśli już wysłał, może z tej wpłaty potrącić sobie koszt jedynie powrotu paczki do niego. Nie musisz odbierać przesyłki. Jeżeli będzie problem, daj znać. Dam Ci link do kontaktu z Allegro, które Ci pomoże w tej sprawie.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

xyz96 - standardowo - normalnie już mi "ręce opadają" gdy mam odpisywać na Twoje brednie.

Jeśli już wysłał, może z tej wpłaty potrącić sobie koszt jedynie powrotu paczki do niego. - Proszę, napisz , czy ty wiesz, o czym piszesz? Czy wiesz jakie są powrotu paczki do Chin? Czy koszt przesyłki zwrotnej nie przekroczy ceny towaru?

Przecież warunki sprzedaży były widoczne na aukcji, kupujący mógł się z nimi zapoznać przed zawarciem transakcji, ba... nawet to potwierdził zawierając transakcję. Po prostu nie ma takiej możliwości, żeby dopiero po zawarciu transakcji kupujący otrzymał informację o kraju wysyłki i terminie dostawy. Wszystkie te informacje były dostępne przed zawarciem umowy. Po prostu Allegro to zapewnia.

xyz96 - "Nie musisz odbierać przesyłki". Najbardziej błędna informacja, z jaką się spotkałem. Przecież odbiór przesyłki jasno wynika z zawartej umowy i przepisów prawnych. A jeśli kupującemu nie odpowiada zakupiony przedmiot, to może odstąpić od umowy i go odesłać. Też zgodnie z prawem. Poza tym - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przed zawarciem prawnej umowy zapoznać sie z jej warunkami.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@maxr01 Nie mąć i nie wprowadzaj w błąd kupujących. Oni muszą znać swoje prawa, a ty im szkodzisz.

oznacz moderatorów