anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamówienia

justa_jw
#7 Wielbiciel#

Dokonałam zakupu towaru od firmy poprzez odbiór osobisty z opłatą przy odbiorze. Zakup we wtorek z informacją przy ofercie, że odbiór możliwy we czwartek. Dzwoniłam, pisałam zero kontaktu. Aczkolwiek w piątek dostałam fakturę. Dzisiaj napisałam, że chcę fakturę korektę i rezygnuję z zamówienia.

Czy to wystarczy czy mam zrobić coś jeszcze?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

To była faktura na osobę prywatną? Jeśli tak, pisemna rezygnacja wystarczy. Jeśli to była faktura na firmę, sprzedawca nie ma obowiązku uznać takiej rezygnacji - przy zakupie na firmę prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  Czy to przypadkiem nie Allegro podało błędne ( szacowane ) dane o odbiorze? Dla kupujacego taka informacja może być jedną z podstawowych ( zapłacę więcej ale mam towar na dzień X)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@justa_jw Jeżeli był zakup na firmę nie możesz odstąpić od zakupu tylko masz prawo do reklamacji. Przeczytaj czy to był termin podany przez sprzedawce czy Allegro. Możesz wystawić odpowiedni komentarz żeby ostrzec potencjalnych kupujących.

oznacz moderatorów

justa_jw
#7 Wielbiciel#

Zakup na osobę fizyczną. Teraz jak patrzę na komentarze innych kupujących to nie tylko ja mam ten problem. Brak kontaktu. W przeciągu 3 dni 25 komentarzy negatywnych.

Odnośnie terminu odbioru

Wg allegro

2 dni robocze - wyliczone  w oparciu o wcześniejsze zamówienia sprzedającego.

Wg oferty

do odbioru natychmiast
prosimy umówić się na odbiór

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@justa_jw Jeśli faktura była wystawiona na osobę, nie na firmę, Twoje pisemne anulowanie jest skuteczne i nie musisz robić nic więcej, nie masz obowiązku odebrania towaru.

oznacz moderatorów

justa_jw
#7 Wielbiciel#

Super. Dzięki za informacje.

oznacz moderatorów