anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zwrotu zakupów.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Disaster24
#1 Nowicjusz#

Witam, 

czy mogę anulować aktywowany zwrot zakupionych przedmiotów?? Rozmyśliłem się i akceptuję stan taki jak jest. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz zrobić w ten sposób że nie odeślesz, powiadomisz sprzedającego ze rezygnujesz ze zwrotu, on nie zwróci Ci środków ale pamiętaj że zwrot jest możliwy tylko raz.

oznacz moderatorów
Disaster24
#1 Nowicjusz#

 Też sobie o tym pomyślałem, ale myślałem, że jest bardziej oficjalny sposób. Dzięki 🙂 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Disaster24 
Warto żebyś wiedział, że złożyłeś Sprzedającemu oświadczenie o odstąpieniu od Umowy z Art.27 Ustawy o Prawach Konsumenta. Niesie to za sobą m.in. obowiązek zwrotu (odesłania) tego towaru Sprzedającemu w ciągu 14 dni od złożenia tego oświadczenia (Art.34 ww. Ustawy).
Zmienił się również status własności rzeczy (jest nim od teraz ponownie Sprzedający). Po przekroczeniu terminu 14-dni Sprzedawca może (nie musi) naliczać Kupującemu opłaty za bezumowne korzystanie z rzeczy będącej jego własnością. Gdybyś w przyszłości chciał skorzystać z rękojmi dotyczącej tego produktu - to nie masz już takich uprawnień.
Allegro to nie zabawa, a złożonego w ten sposób oświadczenia woli - wycofać nie można (chyba, że masz mocne, żółte papiery).

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów