anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowany zakup

majsterddd
#2 Obserwator#

Witam. Zakupiłem przedmiot na allegro za 199zł, lecz przez złe informacje w ogłoszeniu sprzedający anulował mój zakup, bo ja nie mogłem, ponieważ status wysyłki był już w realizacji. Dostałem zwrot pieniędzy za przedmiot około 12:30, i miałem je już na koncie w banku, a następnie po około 2 godzinach bez mojej wiedzy z konta zostało wyciągnięte dokładnie tyle ile dostałem zwrotu za anulowany zakup. Widnieje że zapłaciłem to na allegro. Dodam że na allegro nadal nie pokazuje że zakup został anulowany, lecz emaila dostałem że został.Czy to normalne czy mogłem zostać oszukany przez kogoś kto mógł mieć dostęp do mojego konta?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@majsterddd To już drugie dzisiaj zgłoszenie podobnego problemu, pieniądze wracają na konto kupującego i zaraz potem znikają. Pisz do Allegro w tej sprawie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f i domagaj się zwrotu pieniędzy.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@majsterddd Z informacji w naszym systemie wynika, że wczoraj, 10.06 o godz. 14:46 zakupiłeś ten produkt, a dziś 11.06 o godz. 09:58 Sprzedający zlecił dla Ciebie zwrot środków za to zamówienie. W zakładce Kupione nie masz informacji, że anulowałeś zakup, bo jak sam napisałeś, nie miałeś już dostępnej takiej opcji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

majsterddd
#2 Obserwator#

Ale allegro samo może odebrać mi te zwrócone środki które miałem już na koncie w banku?

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@majsterddd Nie, nie ma takiej możliwości. Sprawdź proszę dokładnie swój rachunek, mogło zdarzyć się tak, że płatność za ten zakup najpierw została zablokowana na Twoim koncie, a dopiero dziś zaksięgowana i dlatego masz wrażenie, że to zwrócone środki zostały z niego pobrane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

majsterddd
#2 Obserwator#

Zobaczę jak to się wszystko rozwinie i myślę że jeśli np zwrot byłby nadal w drodze do mnie to już we wtorek powinienem mieć pewność czy faktycznie tak się stało, i tak naprawdę nie ma żadnego problemu. Dziękuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@majsterddd Gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości, pisz śmiało. Pomożemy! Dobrego wieczoru 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów