anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automat One Box - otwieranie zdalne

MAMY ROZWIĄZANIE!
azars
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich czytających 🙂

Kilka dni temu pierwszy raz kupiłem na Allegro z wysyłką do paczkomatu Allegro.

W InPost jest tak, że przed zdalnym otworzeniem system sprawdza czy jestem w pobliżu i przy właściwym paczkomacie. Zdarzyło mi się, że byłem 16 kilometrów od właściwego paczkomatu i byłem tym faktem bardzo zdziwiony 🙂 Po prostu zamawiam do różnych miejsc zależnie od tego gdzie w danym momencie spodziewam się przebywać i takie pomyłki mogą się zdarzyć.

W paczkomacie Allegro jak odbierałem przesyłkę po naciśnięciu przycisku otwórz zdalnie otwarcie nastąpiło natychmiast jakby bez weryfikacji czy jestem przy paczkomacie.

Jak to jest w tym wypadku? W jakiej odległości od paczkomatu Allegro muszę być przy otwieraniu zdalnym? Jeżeli paczkomat nie weryfikuje tej odległości to mogę przypadkowo otworzyć skrytkę będąc w zupełnie innym miejscu a to w 99% skończy się utratą paczki.

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
serwis-texas
#20 Guru#

@azars 

Wow. Jakie pytanie 🙂

Tak przy okazji, 4fun, paczkomat to zastrzeżona nazwa InPost. To o czym piszesz to box.

No dobra, zapytajmy 🙂

@Allegro_One 

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@azars Allegro się tym nie przejmuje, za wszystko odpowiada i tak sprzedawca. 

A jeżeli się jednak przejmują to prawdopodobnie aplikacja cały czas zbiera informację o Twojej lokalizacji "w tle" i od razu wiedziała, że jesteś obok automatu. 

oznacz moderatorów
azars
#7 Wielbiciel#

InPost informuje, że trzeba stać maksimum 10 metrów od paczkomatu. Co do box Allegro tej informacji nie znalazłem. Chciałbym po prostu być pewien tego co w tym wypadku się dzieje bez eksperymentów bo czasu na zabawy nie mam. Kupuję naprawdę dużo a odkąd Boxa zamontowali mi 30 metrów od domu to chcę z niego korzystać częściej.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@azars "bez eksperymentów" - przecież Allegro One to jeden wielki eksperyment, zobacz sobie ilość tematów dotyczących opóźnień, zgubionych paczek ... A przesyłki tego przewoźnika nie stanowią nawet 1% wszystkich nadawanych paczek. 

oznacz moderatorów
Allegro_One
Ekspert Allegro

@azars Skrytka otworzy się zdalnie tylko jeśli system potwierdzi, że Twój telefon jest w pobliżu automatu. Odległość to zazwyczaj maksymalnie 50 metrów. W przypadku większej liczby automatów w okolicy może być ograniczona do 25 metrów.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@Allegro_One jaki sens ma wyjęcie przez kuriera przesyłki z Zielonego Box, której celem podróży było to urządzenie?

Szkoda czasu i kasy.

To ja widząc zamówienie do Allegro One Box, zielony automat AL007WD1) jadę rowerem by klient mógł jecze w piątek przed weekendem otrzymać produkt, a wy to wybieracie po co? By w poniedziałek ponownie dostarczyć? O ile tej przesyłki jeszcze nie zgubicie. 

A0003TY654

1000003688.png

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt jaja jak berety 😄  teraz 7 dni będzie leżeć na magazynie i potem trafi do zielonego pudełka 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Allegro_One
Ekspert Allegro

@Halfrunt wyjaśniamy to i wrócimy z informacjami. 

oznacz moderatorów
Allegro_One
Ekspert Allegro

@Halfrunt rozumiem, że może wydawać się to bez sensu, jednak tak działa system i przesyłki są pobierane przez kurierów nawet jeśli odbiór jest w tym samym automacie. 
Natomiast gdyby taka sytuacja się powtórzyła, to prosimy, zadzwoń na naszą infolinię (nr 616 306 997), zanim umieścisz przesyłkę w automacie paczkowym. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@Allegro_One dziękuję za odpowiedź.

Czyli nie macie systemu przygotowanego na automatyczne przekazywanie informacji kupującemu o tym że nadana przesyłka jest już do odbioru. 

Szkoda bo InPost w swoich Paczkomatach ma,.

Nie będę też dzwonił na infolinię w takiej sytuacji, zapewniam że sytuacji takiej więcej nie będzie, przynajmniej z mojej strony z waszymi maszynami. 

oznacz moderatorów