anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd Sprzedającego przy pakowaniu zamówienia i dodatkowe przedmioty

Client:51852309
#2 Obserwator#

Sprawa wygląda tak, że dostałem wszystkie produkty, które zamówiłem, ale do tego były dołączono dwa gratisy. Zdziwiony napisałem do Sprzedawcy z zapytaniem, skąd dodatkowe przedmioty. Myślałem, że jest to w związku z uszkodzeniem jednego z przedmiotów (co w sumie mi nie przeszkadzało). Przeproszono mnie za pomyłkę i zaproponowano czy nie chcę ich kupić w promocyjnej cenie (?!) lub zgłosić zwrot. Z zamówionych rzeczy nie chcę nic zwracać i mam wrażenie, że jest na mnie zepchnięta odpowiedzialność osoby, która pakowała moje zamówienie. Rozumiem pomyłkę, ale próba wyciągnięcia ode mnie pieniędzy mnie zniesmaczyła

Co powinienem zrobić?  Pierwszy raz spotykam taką sytuację

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:51852309 oddać lub zapłacić za niezamówienie produkty !!! Jest to przywłaszczenie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic, odpisałbym że może sobie odebrać, możesz zrobić zwrot (jak masz darmowy) ale pamiętaj że zwrot jest jeden.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Sprzedający nie ma prawa żądać od Ciebie jakichkolwiek pieniędzy (nawet promocyjnej ceny) za niezamawiany towar. Poinformuj go, że może przysłać kuriera po odbiór tych ‚gratisów’ jeśli chce je odzyskać. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell zaproponowano czy nie chcę ich kupić w promocyjnej cenie

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Wiem, wiem. Zaznaczyłem tylko, że cała odpowiedzialność jest po stronie sprzedającego i nawet samo proponowanie zgłoszenia zwrotu po stronie klienta jest słabe. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:51852309 Odpisz że nie chcesz tego towaru i niech sobie odbierze, koniec nie daj się wciągać w żadne gierki, masz ocenę sprzedającego i tam oceń jego zachowanie.🤗

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

i tym się różnimy

mnie by zniesmaczyła propozycja zatrzymania tych nadmiarowych produktów

nie rozumiem pytania - pytasz czy forum rozgrzeszy Cie z przywłaszczenia towarów?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Zawsze mozesz potraktować to jako darowiznę 😄

Na forum prawnym zawsze w tygodniu sie trafi takie zapytanie: dostalem niezamowione przedmioty / niezamowiona paczke. Czy moge ja sobie zatrzymac? Czy musze zwracac? Potraktuje to jako darowizne.

Oczywiscie robię sobie przysłowiowe jaja ale takie palanty nagminnie sie trafiają.

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

generalnie ten problem jest już uwzględniony w przepisach

ale kłania się etyka i empatia

https://bezprawnik.pl/swiadczenie-niezamowione/

 

bo jeżeli ja zyskuję, to ktoś traci

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nikt z forum nie napisał że ma sobie je "przywłaszczyć".😁

oznacz moderatorów