anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak danych do przelewu tradycyjnego

88413676
#7 Wielbiciel#

Nie otrzymałam danych do przelewu tradycyjnego, na mailu również brak info o przelewie. Po anulowaniu i ponownym zakupie towaru wyskakuje opcja płatność przy odbiorze. Place tylko przelewem tradycyjnym i nigdy nie było z tym problemu.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Skontaktuj się ze sprzedającym, a może przeoczyłeś i tak opcja dostawy była od początki "odbiór osobisty"?

oznacz moderatorów

88413676
#7 Wielbiciel#

Często kupuje u tego sprzedawcy i nigdy nie było problemów. Opcja przelewu tradycyjnego była możliwa. Zrobiłam zakupy u innego sprzedawcy i problem jest takim sam..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@88413676 Na Twoim koncie widzę dwa anulowane zamówienia tych samych produktów. Jedno z rozpoczętą płatnością przelewem tradycyjnym (81af2830-77fb-11ed-b749-dd75a5220845) i jedno z płatnością przy odbiorze (fa752ac0-77fc-11ed-86d3-a3abc2e9b79b). Jak wspomniałam oba są anulowane, pozostaje więc dokonanie ponownego zakupu i wybranie formy płatności, którą preferujesz. Mam nadzieję, że tym razem nie wystąpią żadne problemy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

88413676
#7 Wielbiciel#

Niestety dalej nic się nie zmieniło. Przed chwilą zrobiłam zakupy na próbę i nadal nie mam wygenerowanego blankietu z  przelewem ( ta opcja jest pomijana, przechodzę przez wybór opcji dostawy potem płatności - wybieram przelew tradycyjny, zatwierdzam i tutaj zaczyna się problem- od razu widzę info że coś poszło nie tak z płatnością 😠) Na obecna chwilę nie widzę nawet opcji szybkiego przelewu... 

oznacz moderatorów

marta_88_vip
#2 Obserwator#

Witam ja mam dokładnie ten sam problem. Kupuje anuluje i ciągle to samo

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W kompie czy apce?

oznacz moderatorów

88413676
#7 Wielbiciel#

Apka

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To wyczyść albo przeinstaluj bo z apką często są problemy.

oznacz moderatorów

88413676
#7 Wielbiciel#

Przeinstalowałam na nowo i nic to nie pomogło. Założyłam nowe dodatkowe konto i tam jest ten sam problem. Coś mi się zdaje, że problemy się zaczęły po pobraniu aktualizacji allegro 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@88413676 Spróbuj zaktualizować aplikację 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

88413676
#7 Wielbiciel#

Nic z tego. Robiłam już wszystko co możliwe włącznie z założeniem nowego dodatkowego konta. Tam mam taki sam problem 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@88413676 @marta_88_vip Spróbujcie proszę opłacić zamówienie ponownie z poziomu przeglądarki. Zgłoszę tę sytuację do Działu Technicznego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

88413676
#7 Wielbiciel#

Polecam napisać maila do centrum pomocy allegro, ja tak zrobiłam i sprawa jest w toku. 

oznacz moderatorów

marta_88_vip
#2 Obserwator#

Również sprawa zgłoszona. Czekam druga godzine na rozwiazanie sytuacji

oznacz moderatorów