anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak dostawy przesyłki przez pocztex oraz nadpłata do allegro 245 zł

Client:70933404
#7 Wielbiciel#

W dniu 10 maja b.r. zakupiłem na Allegro towar za kwotę łączną 1564 zł. Kontakt ze Sprzedającym wzorowy , ale .... Firma Allegro Pocztex ma na wszystko wywalone. Od 13 maja paczka jest na terminalu przeładunkowym we Wrocławiu i pomimo wielokrotnych telefonów i monitów ( łącznie ze złożoną reklamacją) dalej "wczasuje" się w magazynach pocztowych.

W dniu dzisiejszym ustaliłem ze sprzedającym ,że rezygnuję z tego zakupu.

Jednocześnie mam pytanie do allegro. Z jakiego powodu zostałem dodatkowo obciążony kwotą 245 zł pomimo tego ,że jestem klientem SMART ???

P.J.

 

P.S.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:70933404 245 zł to opłata za zamówienie nr  2ef04b00-0e5a-11ef-9e01-dbcea48f102d (Kosz cargo GTV MOVIX PRO 40 400 2p boczne chrom + biały pełne dno domyk). W zamówieniu nr 2ef04b01-0e5a-11ef-9e01-dbcea48f102d dostawa była darmowa w ramach Allegro Smart!

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:70933404
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wyjaśnienie problemu z kasą.

A coś potrafi Pani powiedzieć na temat przesyłki , która już od niespełna 3 tygodni zalega w Allegro pocztex???

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:70933404 Kupujesz i nie wiesz za co płacisz? a za przesyłkę do chwili odbioru odpowiada sprzedający-firma  a nie przewoźnik wobec kupującego, tak jest to w prawie.

oznacz moderatorów

Client:70933404
#7 Wielbiciel#

po chwili zorientowałem się ,że kwota jest większa niż powinna. Poza tym nie wiem jak to się stało,ze w koszyku znalazły się dwa identyczne produkty . Jak paczka przyszła , to dzwoniłem do sprzedawcy ,że dostałem dwa produkty, ale ten ostatni stwierdził, że u niego wszystko rozliczone.

Chwilę później dokonywałem zakup produktów , które po dziś dzień do mnie nie dotarły i wówczas zostałem obciążony dodatkową kwotą ( za przesyłke od innego dostawcy).

Generalnie główny problem to brak dostawy ,a raczej przetrzymywanie przez ponad 2,5 tygodnia towaru przez pocztex, który jest mi niezbędny do produkcji !!! I niestety sprzedający również monitował w tej skamieniałej instytucji i nic nie wskórał.

Jest jeszcze jedno "ale". Wybierając dostawce nigdy nie decydowałem się na pocztex, ale ostatnio zauważyłem ,że pomimo wyboru konkretnej firmy kurierskiej , przy wejściu do kasy i płacenia znowu jako dostawca pojawia się pocztex. I moje pytanie brzmi: co wspolnego z pocztexem łaczy allegro?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jest ze nie masz prawa wyboru kuriera, to decyzja Allegro. Sprzedający ma obowiązek dostarczyć Ci towar w deklarowanym czasie.

oznacz moderatorów

Client:70933404
#7 Wielbiciel#

Allegro próbuje narzucić dostawcę ( pocztex) i robi to nie do końca uczciwie. Sprzedający wysyła taką firmą ,która jest wskazana podczas płatności. A że poczta ma wyje.....bongo to już inna sprawa. Chciałem sam odebrać z magazynu i **piiip**.

Do sprzedającego nie mam pretensji

oznacz moderatorów