anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak dowodu zakupu od osoby prywatnej.

MAMY ROZWIĄZANIE!
zalek1991
#8 Zapaleniec#

Co w przypadku kiedy sprzedawca os. prywatna nie poinformowała o braku dowodu zakupu? Dowiedziałem się o jego braku po wysłaniu paczki przez sprzedawcę.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
mdrogeria
#21 Demiurg#

zalek1991 dowodem zakupu jest również potwierdzenie jakie masz w zakładce ,,moje zakupy ,, oraz potwierdzenie przelewu .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zalek1991 Ale jakiego dowodu? Osoba prywatna nie wystawia paragonów i faktur. Dowodem zakupu dla Ciebie jest wydruk aukcji i potwierdzenie przelewu.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@zalek1991Wystarczy Ci jego oświadczenie (poszukaj sobie wzór w necie aby było wiążące zgodnie z prawem). Nik nie ma obowiązku trzymania dowodów zakupu 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
zalek1991
#8 Zapaleniec#

Oświadczenie czego?

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@zalek1991Ze to jego własność i zakupił ten przedmiot. To oświadczenie potrzebne jest tylko dla organów ścigania jeśli by się okazało, ze przedmiot jest kradziony, abyś miał taką "podkładkę" że sprzedający zapewnił Cię o jego zakupie a nie że mógł pochodzić z kradzieży.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@zalek1991 A moze jasniej ?

1. Jezeli dowód od sprzedawcy - to przedmówcy powiedzieli wszystko

2. Jeżeli dowód zakupu POPRZEDNIEGO własciciela ( potrzebny do gwarancji) - to był wspomniany w opisie aukcji?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@pinsplashWedług przepisów prawa nie są wymagane dowody zakupów w postaci oświadczenia, paragonu, faktury do gwarancji, jednak można mieć problemy z tym przez kogo załatwić gwarancję, obecnie ma dowód zakupu sprzedającego i on niech się tym martwi w razie gwarancji jeśli nie wyłączył rękojmi 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
zalek1991
#8 Zapaleniec#

Jest jakaś strona, żeby wpisać numer imei telefonu i sprawdzić czy wszystko jest z nim ok? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zalek1991 Na pewno jest, ale nie słuchaj bajek, że do realizacji uprawnień z gwarancji nie trzeba paragonu lub faktury. Warunki gwarancji ustala gwarant i najczęściej paragon lub faktura są wymagane i jest to określone w treści gwarancji. Kupując u osoby prywatnej, zawsze możesz sprzęt reklamować u niej, odpowiada ona względem Ciebie z rękojmi przez 2 lata.

oznacz moderatorów
zalek1991
#8 Zapaleniec#

I jak to w praktyce wygląda?

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@zalek1991Słuchaj porad ludzi którzy nie znają przepisów a wylądujesz jak już nie jeden tutaj od tych porad, albo zamieszanie potem zong 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Jesteś tu krótko, napisałeś około 100 postów i już wszystko wiesz. Ty najlepiej wszystko znasz i najlepiej doradzasz, ale statystyki mówią coś zupełnie odwrotnego. Napisz 12 tysięcy postów, wtedy zobaczymy, co tak naprawdę wiesz.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@xyz96Jestem krótko, ale z tego co mi wiadomo obowiązujące przepisy prawa z różnych dziedzin obowiązują również tutaj. Ja pisze tylko o tym co sam wiem a nie słyszałem od kogoś lub z tiktoka 😄 Zauważyłem za to że Twoja co 2 pomoc jest odpowiedzią zupełnie nie do tematu, co piąta przedłuża problem o naście wątków bo klient pisze co innego a otrzymuje zupełnie inne odpowiedzi. Trochę to jak z tymi skargami tu na konsultantów, czyli klient jedno a konsulat swoje jak by nie czytał co klient pisze 😉 Podważasz czyjeś zdanie nieprawdą, przynajmniej byś się postarała to zrobić przytaczając jakiś przepis przy podważaniu, może ktoś by z tej wiedzy skorzystał jeśli byłaby prawdziwa i do tematu 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Pisałeś już bajki o konsultantach, diamentach i o mnie, teraz znowu piszesz o mnie. Co ci się u mnie nie podoba, jak ja doradzam, co ja piszę, co ja, co ja, co ja...... Przestań, źle tu zaczynasz. A przepisów w moich postach znajdziesz więcej, niż u kudłatego włosów na głowie. EOT.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@xyz96 Gdy piszesz nieprawdę, w ciągu 2 dni np kilka razy że sprzedawca musi się wszystkim zając jak odebrany towar jest uszkodzony czy nie taki, że dostawca (kurier) nie ma obowiązku spisania protokołu (art 74 pp? dla konia?) ze stwierdzonych uszkodzeń po odebraniu sugerując że nie trzeba sprawdzać towaru przy kurierze i wiele podobnych rzeczy pisząc od razu ludziom żeby szli na "wojnę" nie ma ich winy żadnej i mają się domagać jak z tą przesyłką którą ktoś postanowił załatwić sprawę poprzez komentarz zamiast normalnie po ludzku wyjaśniając sprawę ze sprzedawcą, z doradzeniem przyjęcia towaru którego klienta w końcu nie chciała i przez innych została uświadomiona że nie musi odbierać itd itp 😉 Boli jak widzę gdy ktoś coś pisze tyle ze słyszenia bzdur a nie z doświadczenia 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zalek1991 Normalnie - składasz pisemną reklamację sprzedawcy. On może ją uznać lub odrzucić. Jeśli reklamacja jest zasada, a on ją odrzuci, możesz złożyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. W większości przypadków Allegro pokrywa wtedy straty.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ZibiK30 do reklamacji z tytułu rękojmi nie jest potrzebny dokument wystarczy inne potwierdzenie zakupu 🙂 ale do Gwarancji już musisz mieć kartę gwarancyjną z paragonem lub fakturą 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@kostas11 To najskuteczniejsza forma dowodu zakupu, ale może być nią samo potwierdzenie zakupu płatnością kartą płatniczą, przelewem. Znam przypadek gdy bez jakichkolwiek dowodów zakupów udowodniono zakup poprzez ewidencję towaru oznaczonego przez producenta i podaniu czasu sprzedaży. Czyli zostało mu udowodnione że owa partia towaru została sprzedawana właśnie w tym punkcie sprzedaży a owy towar zakupiony właśnie tego dnia określonego przez kupującego który sam wskazał. To była sprawa sądowa która trwała ponad rok czasu a towar na szczęście drogi i na tyle rzadko spotykany, że można było przez sąd domniemywać iż kupujący wskazał czas i argumenty jakich sprzedawca nie potrafił podważyć ani zaprzeczyć 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
zalek1991
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca jest osobą prywatną i nie wystawia paragonu/faktury.

 

Nie ma dowodu zakupu POPRZEDNIEGO WŁAŚCICIELA - PIERWOTNEGO ZAKUPU TELEFONU. W opisie nie było informacji, że nie ma dowodu zakupu.

oznacz moderatorów