anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak dowodu zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
bartplus
#7 Wielbiciel#

Witajcie,

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-poco-f2-pro-8gb-256gb-5g-fioletowy-eu-9346095574

Jak to jest możliwe, że taki sprzedający nie ma zielonego pojęcia o dowodach zakupu, ledwo umie korzystać z translatora i Allegro go wspiera w tych praktykach? Rozumiem, że jest to forma wspierania strefy nieopodatkowanej?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
xyz96
#21 Demiurg#

Na czym polega problem?

oznacz moderatorów
bartplus
#7 Wielbiciel#

Na braku dowodu zakupu. Nabijasz posty?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Kupiłeś? Jeśli tak, to mylisz się. Dowodem zakupu jest choćby wydruk aukcji, maili o zakupie  i Twoje potwierdzenie wpłaty.

 

Tak, nabijam posty.

oznacz moderatorów
bartplus
#7 Wielbiciel#

Od kiedy dowodem zakupu jest wydruk z aukcji? Wyjaśnij mi proszę jak mam to w księgowości opisać.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Do księgowości trzeba sobie zażyczyć faktury, a jeśli sprzedawca nie wystawia faktur, trzeba kupić od kogoś innego, kto faktury wystawia.

Dowodem zakupu jest wydruk (oferta zakupu)  i potwierdzenie wpłaty od zawsze.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale opisany szczegółowo.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

To firma. Tyle że chińska. Allegro zaś wspiera każdego sprzedawcę, jako że z nich właśnie zyje. Jak napisał/a Ci xyz - dowodem zakupu dla Ciebie jest choćby wydruk z aukcji. Bo chyba nie żądasz od sprzedawcy, by dostarczył Ci dowód zakupu towaru od producenta..? Jeśli się zaś czegokolwiek obawiasz - po prostu nie kupuj. Jest wybór, wielu sprzedawców, wielu pośredników. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
bartplus
#7 Wielbiciel#

Czyli firma chińska nie płaci podatków w Polsce i może sobie śmiało działać? Nie rozumiem, ale ok, anulowalem zakup.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@bartplus Ci na pewno nie płaca tu podatków, może w UE.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Bardzo słusznie. Kup od kogoś innego.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Firma zapewne płaci u siebie. Tu buli Allegro. Prowizje itp. Ty, sprzedając towar na np. e.bayce też płaciłbyś podatek w Pl. Ale ogólnie, zakup od Chińczyka, to proszenie się o kłopoty. Z gwarancją, rękojmią, ewentualnym zwrotem. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
bartplus
#7 Wielbiciel#

W sumie to mam w nosie ich podatki, ale jak mam coś kupić, to chciałbym mieć dowód zakupu.

oznacz moderatorów