anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu do sprzedawców

LawrencXD
#7 Wielbiciel#

Witam, zawsze ceniłem sobie to gdy sprzedawca podawał nr telefonu w danych kontaktowych. 

Niestety ostatnio nigdzie nie mogę znaleźć nr do żadnego ze sprzedawców.

Czy ta dane zostały utajnione. Nie chce mailować i czekać na kontakt 3 dni bo sprzedający używa autorespondera i ma mnie gdzieś. A na razie tylko to pozostaje bo dostępny jest tylko przycisk "pytanie do sprzedającego'"

W pewnych sprawach potrzebny jest kontakt telefoniczny, a na razie wygląda to tak jak na screenie. 

LawrencXD_0-1626868424529.png

 

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

terazauto
#13 Ambasador#

@LawrencXD - Allegro zabroniło kontaktu bezpośredniego z Klientem. Zresztą mnie to nawet nie dziwi. Byliby nagminnie oszukiwani i pomijani a jakby na to nie patrzeć, żyją z kojarzenia stron transakcji. Życie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LawrencXD Zgodnie z art. 12 Ustawy konsumenckiej, sprzedawca ma obowiązek podawać istniejący numer telefonu, tak samo, jak dane firmy. Podobno Allegro usuwa podane numery telefonów niezgodnie z ustawą, na co sprzedawca nie ma wpływu. Takie działanie może być niezgodne z prawem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Numer kontaktowy do sprzedawcy jest niezbędny aby otrzymać szybką odpowiedź ,allegro niestety chce być ponad prawem i blokuje taką formę kontaktu w obawie by nie doszło do jakiejś transakcji z której nie przytulili by prowizji.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96, zmianę konsultowaliśmy prawnie - art. 12. 1. Ustawy o prawach konsumenta wskazuje, że w przypadku umów zawieranych na odległość, powinniśmy zapewnić kupującemu szybki, efektywny i skuteczny kontakt ze sprzedającym. Zapewniamy taką możliwość poprzez formularz Pytanie do sprzedającego dostępny m.in. na stronie oferty. Pozostałe dane (w tym numer telefonu, jeśli sprzedawca wpisał go na swoim koncie) przekazujemy natychmiast po zakupie. Dane te są również dostępne w zakładce Moje zakupy w szczegółach zamówienia.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Właśnie dlatego jest z tym problem że nie można uzyskać szybkiego kontaktu ze sprzedawcą .Tylko telefonicznie mam szanse na szybką odpowiedź licytując jakiś przedmiot który zwykle kończy się wieczorem a sprzedawca nie siedzi o tej porze przy komputerze. Przez takie działanie utrudniacie transakcję (jako kupujący często muszę zrezygnować z licytacji z powodu braku szczegółów na temat produktu ) a meila to sprzedawca odczyta na drugi dzień ale aukcje wygra kto inny.  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma Zgodnie z Ustawą numer telefonu powinien być dostępny najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową. Z pewnością nie oznacza to, że powinien być dostępny dopiero po zakupie. Gdyby tak mogło być, kupujący dopiero po zakupie mógłby otrzymywać adres przedsiębiorstwa. W ustawie wspomniano jednoznacznie o numerze telefonu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Z punktu widzenia allegro kupujący nie ma prawa telefonicznie prosić o informacje na temat produktu ,powinien go kupić w ciemno a potem zawsze może oddać lub pisać przez formularz i czekać na odpowiedź a w tym czasie produkt może już zejść ze stanu .

oznacz moderatorów

gpautoservices
#8 Zapaleniec#

to jest bezsensowne,zwłaszcza,że pozwalacie na automatyczne odpowiedzi.skoro ktoś potrzebuje kupić coś z wysyłką tego samego dnia,i ma dodatkowe pytania na temat poszukiwanego towaru,a z automatu otrzymuje odpowiedź o kontakcie w najbliższym możliwym terminie,to chyba jest to pozbawione sensu i logiki.poza tym upomnienia i straszenie sprzedającego blokowaniem konta , bo gdzieś znaleźliście stare ogłoszenie z mailem,nr telefonu i numerem konta,to już przechodzi ludzkie pojęcie

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@LawrencXDformularz Pytanie do sprzedającego, który udostępniamy na stronie oferty, w naszej ocenie wystarcza do kontaktu przed zakupem oraz zapewnia bezpieczeństwo obu stronom transakcji. Formularz kontaktowy będzie jeszcze przez nas rozwijany i automatyzowany. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

neo7neo
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób sprzedający ma doradzić lub wyjaśnić  kupującemu o danym produkcie. 

ALLEGRO strzał w kolano !!!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@neo7neo Podobno Allegro usuwa numery telefonów z ofert, choć zgodnie z prawem sprzedawca ma obowiązek je podawać najpóźniej w chwili zawarcia umowy. Stanowi o tym art. 12 Ustawy konsumenckiej.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96daj mi w takim razie paragraf na to ,że sprzedawca musi posiadać telefon , mam na myślii aparat i abonament .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Ojej, nie znasz przepisów aż do tego stopnia? Tam jest napisane wyraźnie, że musi zamieszczać numer telefonu, o ile jest dostępny.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96jakże pięknie to ujęłaś ,, o ile jest dostępny.,,👍

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria To nie ja, to ustawodawca. Przepisy warto znać.

Sprzedawca ma telefon, podaje go na stronie O sprzedającym, a Allegro mu numer usuwa.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Numer telefonu należy usunąć bo [edycja] dzwonią namawiając na sprzedaż poza allegro za pobraniem a później nie odbierają paczek. A sprzedawca jest do tyłu ładne parę złotych za wysyłkę i powrót paczki.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@majster_man Namawiać to sobie mogą jak ktoś ma zasady ,a powinien mieć to najlepiej nigdy przez allegro czy poza nie wysyłać nic za pobraniem tylko po wpłacie na konto .

oznacz moderatorów