anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu ze sprzedawcą

Client:34604078
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam problem. 26 marca złożyłam zamówienie u korob[edit] i do tej pory nie otrzymałam paczki. Na dodatek nikt nie odbiera telefonów ani nie odpisuje na maile. Co mam robić? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

kostas11
#21 Demiurg#

Rozpocznij dyskusję przez allegro, będzie miał 24 h  na odpowiedź, ale pamiętaj mógł trafić na kwarantanne lub do szpitala taki okres 😞

Potem jak nie dostaniesz kasy ani towaru POK

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:34604078
#8 Zapaleniec#

Rozumiem że taki czas, ale codziennie widzę że każdego dnia był on-line...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

 

oznacz moderatorów

Client:34604078
#8 Zapaleniec#

Chyba nic z tego nie będzie. Niestety zamówienie złożyłam nie posiadając konta. Dopiero teraz je założyłam żeby móc się skontaktować jakoś ze sprzedawcą ale widzę że dyskusji w takim wypadku nie mogę założyć gdyż na moim koncie nie ma żadnych zamówień;(

Jest jakiś inny sposób w takim razie żeby się że sprzedawca skontaktować?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

a jaki jest czas realizacji zamówienia w aukcji ? niekiedy są sytuacje, że ktoś wpisze 2 tygodnie. Sam kiedyś nie doczytałem i kupiłem na takiej aukcji. Potem cierpliwie czekałem, bo nie chciałem kombinować 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jeżeli czas wysyłki nie został określony w ofercie to sprzedawca ma 30 dni na wysłanie towaru zgodnie z przepisami

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:34604078 na twoim koncie nie widzę absolutnie żadnych zakupów, prześlij mi numer oferty, odpowiem na pytanie. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Client:34604078
#8 Zapaleniec#

Nie widać zakupów na moim koncie gdyż zamówienie złożyłam bez konta...dopiero teraz je założyłam żeby móc jakoś skontaktować się ze sprzedawcą gdyż nie odbiera telefonów i nie odpisuje na maile

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To był zakup poza Allegro na własne ryzyko, dlatego tutaj nie otrzymasz pomocy. Idź na policję jeśli towaru nie będzie.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  a jakby miała konto, to jaką pomoc by uzyskała ? jesli to oszust, to allegro wysłałoby ją na policję i umyło ręce. Finał taki sam.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro rekompensuje straty z POK. W niektórych przypadkach kupujący nie musi zgłaszać sprawy na policję. Poza tym są dyskusje, Allegro ma wpływ na postępowanie sprzedających.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  tak jest w teorii, a w praktyce tak różowo to nie wygląda niestety. Naczytałem się mnóstwo historii jak allegro uzależniało rekompensatę od tego jak idzie sprawa na policji i prokuraturze, a to trwa latami 😞  z drugiej strony jak się trafi na oszusta, to wątpię, żeby się przejmował dyskusją. Zablokują mu konto, po chwili założy nowe na inne dane. Z jednym się mocno zgodzę, allegro ma wpływ na sprzedających, ale przede wszystkim na tych, którzy chcą uczciwie zarabiać i stosują się do regulaminu, na oszustów, a tych nie brakuje mało kto ma wpływ niestety 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:34604078
#8 Zapaleniec#

No to nieźle...ciekawe ile osób tak w bambuko robią. Polak mądry po szkodzie...na przyszłość będę mieć nauczkę.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:34604078 nigdy, ale to nigdy nie kupujcie poza Allegro, bo wtedy w takich sytuacjach, jak ta, nie jesteśmy w stanie podjąć żadnych działań.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@cloudcloud  trzeba doprecyzować, czy ten zakup był poza allegro, czy był dokonany przez użytkownika niezarejestrowanego, a to jest różnica. Allegro samo wprowadziło opcję zakupów przez osoby bez kont, więc chyba wiedziało na co się pisze. Z opisu sytuacji wnioskuję, że zakupu dokonano bez rejestracji. Zakup poza allegro to co innego niż zakup przez osobę bez konta na allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:34604078
#8 Zapaleniec#

To był zakup bez konta 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale zakup bez konta przez Allegro, na adres e-mail, za pośrednictwem Allegro, czyli jako niezarejestrowany? Jeśli tak, to możesz teraz zarejestrować konto na ten sam adres e-mail i będziesz miała możliwość wystawienia komentarza, a także rozpoczęcia dyskusji i skorzystania z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dokładnie, zakup jako osoba niezarejestrowana jest zakupem przez allegro, więc według mnie wsparcie serwisu jest sensowne w takim przypadku 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:81299800
#8 Zapaleniec#

@xyz96 

Mam podobny problem, ale jednak po zarejestrowaniu się,nawet z tym samym mailem co zakup, nie da się ani rozpocząć dyskusji ani wystawić negatywnej opinii sprzedającemu.

oznacz moderatorów