anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości zaplaty przez allegro

Agunia_ni
#7 Wielbiciel#

Witam,  wygrałam licytację 8.04.2021 ,ale nie mogę zaplacić przez allegro. Sprzedawca wysłał mi numer konta i tam kazał przelać pieniądze. Nie podoba mi się to i chciałam nawiązać kontakt ze sprzedawcą i pogadać o tym ,ale nie odbiera tel. i nie odpisuje . Co mam zrobić ? Czy mogę zrezygnować z tego zakupu ? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Dlaczego nie możesz zapłacić przez Allegro? Bo sprzedawca nie chce? Zapłata poza Allegro, bezpośrednio na konto nie jest zabroniona i także jest objęta Programem Ochrony Kupujących. Możesz tak zapłacić. Ważne, abyś numer konta otrzymała z maila należącego do sprzedawcy.

Jeżeli to zakup na Allegro Lokalnie, nie masz obowiązku zapłaty. Tam po pięciu dniach bez wpłaty, zgodnie z regulaminem, transakcja jest uznana za niebyłą, a umowa zakupu jest automatycznie rozwiązywana. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Aukcja sprzedawcy po tym czasie odnowi się.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Agunia_ni Jeżeli nie odbiera telefonu i brak kontaktu i proponuje Ci zakup poza Allegro, ja bym nie kupował. Opisz więcej szczegółów, dlaczego nie przez AF i gdzie zakup?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 To nie jest zakup poza Allegro 🙂  Wygrała licytację, czyli kupiła NA ALLEGRO.

Zapłaty bezpośrednio na konto nie są zabronione i są chronione POK. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Agunia_ni wpłać na konto w czym problem, POK też działa, może to zakup na allegro lokalnie i chce uniknąć prowizji, a może nie ma aktywowanego Payu i będzie miał problem z wypłaceniem potem kasy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Problem że nie jest pewna i może nie chce tracić czasu na problemy, brak kontaktu ze sprzedającym.

oznacz moderatorów