anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji darmowej dostawy Allegro One Punkt

Darek6996
#7 Wielbiciel#

Witam

Przeglądałem dziś kilka ofert gdzie sprzedający oferuje darmową przesyłkę  Allegro One  Punkt ( kolporter)

 Jednakże gdy wrzucę towar do koszyka a następnie kliknę DO KASY - owa darmowa metoda dostawy znika   jest poprostu nieaktywna - w ogóle jej nie widać - są paczkomaty, kurierzy, przesyłki za pobraniem, Biedronki, stacje paliw, Urzędy Pocztowe  i inne - a darmowej Opcji Allegro Epaka bądź Allegro one punkt nie widać.

A jeszcze kilka dni temu bezproblemowo była ta opcja dostępna i zamawiałem do tego punktu w moim  mieście. 

Próbowałem znaleźć darmowy punkt klikając   Wybierz na mapie - ale tego darmowego Allegro One Punkt na tej mapie już nie widać...

Czemu tak się dzieje 🤔

Czyżbym ja jako kupujący wykorzystał już limit na darmową przesyłkę czy o co to chodzi ?

Nie mam w telefonie zainstalowanej aplikacji Allegro - a każdym razem jak robię zakupy to wchodzę i loguje się na stronę internetową ale wydaje mi się że to nie powinno mieć znaczenia.

Proszę mi napisać o co chodzi bo widzę że jedynie do końca tego roku jest darmowa przesyłka Allegro ONE PUNKT I E - PAKA i chciałbym jeszcze móc z tej opcji skorzystać...

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Darek6996 Prześlij nam zrzuty ekranu z widokiem kolejnych wykonywanych czynności podczas próby wskazania punktu odbioru. Podaj też numery ofert, w których próbujesz dokonać zakupu. Sprawdzimy co się dzieje.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Darek6996
#7 Wielbiciel#

Witam.

Proszę bardzo pierwsza lepsza oferta z brzegu która mnie interesuje:  Numer oferty: 11342528711

 

 wklejam screeny z poszczególnych etapów kupowania przedmiotu. Po kliknięciu opcji do kasy darmowa przesyłka po prostu znika i domyślnie pojawia mi się paczkomat oczywiście z propozycją żeby coś jeszcze dobrać do   40  zl żeby się załapać na Smarta. 

Mój Allegro one punkt znajduje się w Prudnik, kod pocztowy  48-200, ulica Sobieskiego 2 (  kolporter  ) 

Screenshot_20211215-161044_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211215-161059_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211215-161123_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211215-161211_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211215-161224_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211215-161251_Samsung Internet.jpg

oznacz moderatorów

dyanna1
#8 Zapaleniec#

U mnie jest to samo. Niby jest opcja darmowej wysyłki czy to przez allegro one lub kolporter, ale jak przychodzi do kupna to już jej nie ma.  😮 🤔

oznacz moderatorów

dyanna1
#8 Zapaleniec#

A najlepsze że u innych sprzedawców np. [edycja] jest nawet poniżej 40zł, a np. u [edycja] Kolczyki sr 925 NIE ma. I dlaczego nie ma takiej dostawy przy np. suplementach diety czy medycynie naturalnej.?? A mają smart (ja też mam smart).

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

PZDR.

Dla wszystkich centusiów polecam film: Opowieść wigilijna.

Nie będę zamieszczał linku - wszyscy to znają.

Dla kilku złotych Polacy potrafią   - co potrafią ? nawet nie chcę o tym pisać... Idzie taki klient do sklepu, kupuje ser, masło i szynkę o 30% drożej i siedzi cicho. Na "żarcie" wydaje w sklepach ok. 30% więcej. I to jest OK.  Ale w przypadku zakupów na Allegro dla kilku złotych potrafi zakładać dyskusje i wszczynać spory. Dla kilku złotych? . Czy ktoś tu ma jakiś rozum i "jaja"? Czy sprzedawcę na Allegro należy "tępić"? Czy też dać mu zarobić?

Kupuję sporo na All- szanuję sprzedawców - jak nie ma darmowej wysyłki  - to po prostu za nią płacę - te kilkanaście złotych to jest za to, że siedzę sobie przed monitorem i zamawiam towar, nie ruszając 4-ech liter z fotela, nie muszę poświęcać czasu ani kosztów na wyjazdy.

Inną sprawą jest, że obecnie taniej wychodzi mi zakup w zwykłych sklepach stacjonarnych - taniej niż na Allegro. 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

dyanna1
#8 Zapaleniec#

Tak samo jest w drugą stronę - ja dam zarobić sprzedawcy kiedy on opuści mi z ceny np. z przesyłki.

i NIE chodzi tu o 20gr, a o zasady.

Miłego.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dyanna1 Sprzedający samodzielnie decydują jaką formę dostawy udostępniają w swoich ofertach. Jeśli Sprzedający udostępnia metody dostawy z Allegro One Box i Allegro One Punkt, to powinieneś znaleźć te opcje na mapie w formularzu zamawiania ("Wyświetl wszystkie na mapie"):

ko_alka_0-1641368834146.png

Na mapie pokażą się wszystkie aktywne punkty:

ko_alka_1-1641368943797.png

Aktywne punkty możesz też sprawdzić na stronie https://allegro.pl/kampania/one/znajdz-nas 

Promocja na darmowe przesyłki Allegro One Box i Allegro One Punkt już się zakończyła (zgodnie z regulaminem trwała do 31 grudnia): https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zobacz-ile-od-dzis-zaplacisz-za-przesylki-metodami-allegro-one-... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

dyanna1
#8 Zapaleniec#

No i co - ktoś pewnie napisał do lav-m ag'a i widzę że u tego Pana też się zmieniła darmowa na niedarmową - nieładnie. \wszędzie u tych sprzedawców gdzie była darmowa - już taka nie jest. Oj oj allegro.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Promocja na darmową dostawę Allegro Punkt skończyła się 31 grudnia. Nie była ona w żaden sposób powiązana ze Smart, mogli ją mieć sprzedawcy jak i klienci również bez Smarta.

Jeśli jakiś sprzedawca nie wyłapał tego i nie zmienił ceny na faktyczną, to od nowego roku Allegro nabijało mu 8 złoty do rachunku za każde zamówienie. 

Ci co sprawdzają rachunek kosztów na bieżąco są chronieni, gorszej z tymi którzy różnice dojrzą na fakturze w lutym.

oznacz moderatorów