anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 851 ODPOWIEDZI 1 851

Grabarz1209
#8 Zapaleniec#

No to muszą być połączone, bo na pl zrobiło mi się tak samo - wpisuję w wyszukajkę - 1800 ofert w podkategorii, a na liście ofert tylko 113, i po wejściu do produktu - porównaj 50 ofert.

oznacz moderatorów

karmel1978
#8 Zapaleniec#

Coś jest nie tak.


W drzewku 64, na liście 26:
https://allegro.sk/kategoria/casopisy-zbierky-poviedok-66778

Ale też inne cuda. Tu różnica na plus. Z boku 44 oferty, na liście 51.
https://allegro.sk/kategoria/umenie-ramy-a-prislusenstvo-308401

oznacz moderatorów

Elektron5
#9 Pomysłodawca#

Oni jeszcze nie zmienili wyszukiwarki która liczy oferty. Pokazuje to co wywaliłoby, gdybyś wyszukał na obu portalach Alle i Alle lokalnie. A teraz żeby zobaczyć te z Allelok to trzeba klikać guzik na dole Zobacz podobne. Dlatego im tak serwery zamulają i Allegro muli. Bo jedna wyszukiwarka szuka wszędzie i pokazuje liczbę ofert, a druga grupuje te wszystkie znalezione oferty wg katalogu. Zmiany pisane na kolanie jak zawsze, a użytkownicy testują. Dlatego zniknęło szukanie w opisie, a nie że nikt z tego nie korzystał. Korzystali, ale to powodowało jeszcze większe buforowania i zamulenie, co mogło pewnie ostatecznie wywalić całe Allegro. A w okresie przedświątecznym to byłoby seppuku, dlatego trzeba było odchudzić co się da. Zamiast wyłączyć ten syf i ogarnąć najpierw katalog, żeby to jakoś miało ręce i nogi, to nie. Teraz katalog będą męczyć przez 4 lata zanim to nabierze jakiegoś kształtu, tylko czy do tego czasu nie stracą połowy klientów i sprzedawców.

oznacz moderatorów

karmel1978
#8 Zapaleniec#

Wciąż piszę o allegro.SK

oznacz moderatorów

Elektron5
#9 Pomysłodawca#

Podgrupy pokazują ilość bez względu na użyte filtry. Dlatego nieraz szukając używanych i wchodząc w coś jest pusto. Tak przynajmniej jest w PL Alle. Ale czy SK i CZ nie bazują częściowo na tych samych bazach, ciężko powiedzieć jakie tam u nich są powiązania, ale jeśli SK ma własną bazę i szuka też w PL, bo przecież część sprzedawców polskich ma oferty także wystawiane na innych rynkach to tutaj masz taki burdel że trudno w ogóle ogarnąć jaka tu może być pajęczyna powiązań. Wg mnie dramatyczna. A jak jeszcze dochodzi do tego częściowo rozłączone Allegro Lokalnie, to idź pan w... oni tego nie ogarną chyba dopóki nie napiszą tego od nowa 😉 Nie wiem czy oferty z Alle lokalnie można było pokazywać na innych rynkach, ale skoro było to powiązane z pl allegro i było to jeszcze kilka tygodni normalnie wyszukiwane i pokazywane, to teraz to porozłączać to nie takie hop siup. Trzeba tworzyć nowe bazy od zera, bo dalsze zautomatyzowane segregowanie na kilka serwisów powoduje jeszcze większe zamulenie i ilość odwołań, a przez to może licznik też być powiązany z rzeczami z którymi nie powinien. Pogubili się w tym wszystkich po prostu.

oznacz moderatorów

karmel1978
#8 Zapaleniec#

Jeśli więc nie używam żadnych filtrów, to ilość powinna się zgadzać.

Jak dla mnie w bocznym drzewku zachodzi periodyczne odświeżanie ilości, aby nie liczyć tego za każdym razem. Tak więc jeśli pomiędzy odświeżeniami ilości w drzewku, nastąpi zniknięcie lub dodanie ofert(y), to ilości nie będą się zgadzać.

oznacz moderatorów

161bd
#8 Zapaleniec#

TU SIĘ NIE DA TERAZ NIC WYSZUKAĆ

oznacz moderatorów

adi_tychy
#8 Zapaleniec#

w poszukiwaniu pamiątek/odznak z miasta Tychy wrzuciłem poszukiwany przedmiot: "ODZNAKA TYCHY".

 

Wyświetlił mi się produkt/odznaka o nazwie: "GKS TYCHY  KOELN ODZNAKA" a poniżej okienko: "porównaj 377 ofert".

 

Wszedłem w te 377 ofert mając nadzieję, że allegro wyszukało odznaki z Tychów...

orzesssszzzzzz.... z 377 odznak - dwie dotyczyły miasta Tychy. Reszta to były odznaki typu Barbórka, odznaka dwururka i jaszczurka, odznaka dnia hutnika i święta bzika  itd. itp.

JAKIŻ TO JEST DRAMAT B.A.Ł.W.A.N.Ó.W   z allegro. Dramat albo celowe działanie wpychające użytkowników w jałowe wielominutowe i bezowocne przeglądania.

Tak - nic się nie da wyszukać. Ale allegro ma to w głębokim zadzie jak widać

oznacz moderatorów

Theus
#7 Wielbiciel#

Nie chce się nawet szukać, 19 lat na allegro. To co wprowadzili to porażka. Często deycdowałem sie na zakup z powodu dobrej oferty. Teraz wyswietlaja się tak jakby same reklamy, nic nie można znalezc. Nie wiem czy drogo czy tanio. najważneijsze nachapac sie prowizji i kasy za sponsorowane oferty. Do tej pory jak cos było w podobnje cenie niż gdzie indziej to brałem na allegro, pora zmienić przyzwyczajenia. Przez te połączone oferyty nabrałem wielkiej niechęci do tego portalu. 

oznacz moderatorów

szatan74
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_20241016-061151.png

Proszę mi powiedzieć jak wstawić aukcje Allegro Lokalne żeby wyświetlała się na Allegro?Teraz zawsze w jednym dziale pojawia się jedna oferta?Jak być uprzywilejowanym??

oznacz moderatorów

evander_pl
#7 Wielbiciel#

Może już niedługo będzie się dało bo ta zmiana to strzał w kolano i wymagała głów które za to zapłacą 🙂

Prezes Allegro Roy Perticucci odejdzie ze stanowiska, oraz innych funkcji w Grupie Allegro 26 czerwca 2025 r. Rada Dyrektorów Allegro poinformowała w poniedziałek o uzgodnieniu z Perituccim jego ustąpienia. Były prezes zostanie w spółce jako doradca. Na te informacje zareagował kurs spółki na giełdzie. "

oznacz moderatorów

Client:126836364
#7 Wielbiciel#

To mnie zdziwiłeś. 

Taka mała wygrana.

Aczkolwiek bardziej pesymistycznie podchodzę do tematu i myślę że to nikogo nic nie nauczy... 

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#

Nie no, to nie ma nic wspólnego z tematem. 

oznacz moderatorów

fanfoto
#8 Zapaleniec#

Z jednej strony dobre i to. Ale z drugiej, jak ma tak doradzać, to niech lepiej, żeby go od razu wywalili. Znaczy, co jo godom, co jo godom? Na własną prośbę niech odejdzie.

oznacz moderatorów

Danjello
#7 Wielbiciel#

Raczej nie, po prostu idą w zaparte bo "Nowy" system zapewne działa lepiej na zysk całej spółki i ot sobie możecie pisać co chcecie, a tu i tak chodzi o to aby excel sie zgadzał 🙂

oznacz moderatorów

karmel1978
#8 Zapaleniec#

Też mi się wydaje, że to zagranie marketingowe mające na celu zwiększenie wartości akcji.

No i nie wiemy czy Roy Perticucci był za obecną zmianą czy przeciwny 😄

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@karmel1978 

Wiemy. On właśnie po to tu przyszedł aby wprowadzić katalog produktów.

oznacz moderatorów

fanfoto
#8 Zapaleniec#

No to wprowadził - faktycznie... Żeby sam musiał wyszukiwać przez 8h dziennie w nagrodę.

oznacz moderatorów

karmel1978
#8 Zapaleniec#

To prostuję - ja nie wiedziałem.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@karmel1978 

Spoczko. Zauważ że on przyszedł z    A MAZ ONA ,  gdzie występuje podobny system

oznacz moderatorów