anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak paragonu od kupującego

gosiunia2005
#1 Nowicjusz#

Jak w tytule - dostałam wprawdzie zamówiony przedmiot (aparat), ale bez załączonego paragonu czy faktury. Jedyne, co dostałam, to jakaś firmowa "gwarancja gwarancji". Pisałam do sprzedającego, żeby paragon dosłali, jednak odmówili. Jak mogę inaczej się o to upomnieć, na drodze oficjalnej allegro?

Pozdrawiam, Magda

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Jak to odmówił, chyba że to sprzedawca prywatny, oczywiście do zwrotu ale reklamacji paragon nie jest niezbędny ale jak Ci zależy to pisz tu : https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

gosiunia2005
#1 Nowicjusz#

Sprzedawca nie był prywatny. Odmówił, odpisał, że "Naprawy są płatne, natomiast w ramach udzielonej gwarancji przez 12 miesięcy koszty napraw będą zwracane". Czy takie potwierdzenie od nich będzie cokolwiek w ogóle warte w razie naprawy? Niestety zobaczyłam też dzisiaj, że ten sprzedający niczego na chwilę obecną nie sprzedaje, mimo że miał sporo aukcji, zupełnie jakby się zawijał z rynku. NIepokoi mnie to 😞 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

gosiunia2005 to nie ma znaczenia , sprzedawca odpowiada względem nabywcy za wady przedmiotu z tytułu rękojmii dla produktów nowych 2lata i używanych 1 rok. Nie kombinuj z gwarancjami tylko w przypadku usterki wal bezpośrednio do sprzedawcy . Jeśli będą problemy zajrzyj tu ponownie .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

gosiunia2005 

niektórzy sprzedawcy korzystają ze zwolnienia od kasy fiskalnej , wystarczy Ci potwierdzenie zakupu jaki otrzymałaś na maila wraz z potwierdzeniem przelewu z banku .

oznacz moderatorów

gosiunia2005
#1 Nowicjusz#

Ok, czyli gdyby np. za pół roku coś w aparacie się popsuło, to sprzedający będzie zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy na podstawie tej swojej karty gwarancyjnej, tak? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

gosiunia2005 powiem Ci w tajemnicy 😁 więcej , odsyłasz mu produkt z wadą , a on musi naprawić lub zwrócić Ci środki , pod warunkiem oczywiście ,że usterka nie wystąpiła ewidentnie z Twojej winy . Tak dziala rękojmia .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gosiunia2005 Jak pisałem do reklamacji nie musisz mieć paragonu, wystarczy jakikolwiek dowód zakupu, potwierdzenie zakupu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gosiunia2005 Sprzedawca firmowy ma obowiązek wystawić Ci dowód zakupu, czyli paragon lub fakturę. Możesz się tego domagać w Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w której poprosisz o pomoc Allegro.

Nie zwracaj większej uwagi na żadne gwarancje, sprzedawca odpowiada za towar z rękojmi przez 2 lata. Do rękojmi nie potrzebujesz żadnych kart gwarancyjnych, wystarczy złożenie pisemnej reklamacji mailem. Sprzedawca przy reklamacji z rękojmi nie może żądać żadnych paragonów i faktur, może żądać dowodu zakupu, a dowodem jest choćby potwierdzenie wpłaty z banku lub mail od Allegro, że sprzedawca otrzymał Twoją wpłatę.

Pamiętaj - sprzedawca odpowiada za wady przez 2 lata z obowiązkowej rękojmi, jest to niezależne od gwarancji, która nie jest obowiązkowa. Poczytaj w necie o rękojmi.

oznacz moderatorów