anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak pieniędzy ze zwrotu.

misiak136
#7 Wielbiciel#

02.04.2020 zostały zakupione 4 szt moskitier.
Towar był nie zgodny z opisem, miał inny wymiar.
Zgłosiłem do sprzedającego chęć zwrotu. Udało mi się jednak 2 sztuki odsprzedać sąsiadce.
10.04.2020 dokonałem zwrotu pozostałych dwóch sztuk.
11.04.2020 nadałem zwrot pocztą polską. Pomimo prób skontaktowania się ze sprzedającym pieniędzy ze zwrotu nadal nie ma. Dyskusja podjęta przez allegro, również nie przyniosła skutku. Próbowałem złożyć wniosek o rekompensatę z programu ochrony ale jest to nie możliwe ponieważ trzeba tam załączyć potwierdzenie zgłoszenia sprawy na policję, bez przesady kwota zwrotu to niewiele ponad 20 zł, każdy policjant mnie wyśmieje.

Chciałem zamówić rozmowę z pracownikiem allegro ale to chyba pic na wodę, bo przycisk "zamów rozmowę" jest nieaktywny. Co robić?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@misiak136 Widzę, że konto sprzedającego jest zawieszone. Jedynym, co mogę zalecić jest to, żebyś ponownie rozważył zgłoszenie sprawy na policję i skorzystał z Programu Ochrony Kupujących.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

misiak136
#7 Wielbiciel#

Czyli bez zgłoszenia sprawy na policję, nie ma opcji na zwrot z programu?

Szkoda mojego czasu, dobrze że nie zwróciłem wszystkich 4 sztuk tylko dwie, zawsze mniejsza strata.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Spróbuj wypełnić i wysłać wniosek do POK bez zgłoszenia sprawy na policję. Myślę, że przy tak niewielkiej kwocie Allegro wypłaci Ci rekompensatę bez wymogu zgłaszania.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@misiak136 "bez przesady kwota zwrotu to niewiele ponad 20 zł, każdy policjant mnie wyśmieje." - pomyślało 1000 oszukanych kupujących😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów