anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwróconych środków po anulowaniu zamówienia przez sprzedającego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:86550702
#7 Wielbiciel#

Kupiłem rękawiczki po czym sprzedawca napisał że produkt został chwilowo wycofany z produkcji. Dostałem wiadomość że status zamówienia został zmieniony na anulowany (opłacony). Proponował mi inne rękawiczki lecz wybrałem zwrot gotówki. Sprzedający powiedział (17 grudnia) że pieniądze zostaną zwrócone przez allegro online i że wykonał już przelew. Minął ponad tydzień a pieniędzy nadal nie otrzymałem. Zapytałem sprzedawcę kiedy mógłbym się spodziewać tego przelewu a on prosi mnie o numer konta do zwrotu "celem przyspieszenia". Skoro już wykonał przelew to chyba nie jest mu potrzebny numer konta i czy gdy zakup jest anulowany to allegro zwraca pieniadze czy sprzedawca? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście sprzedający nie ma mocy anulowania zakupu, może natomiast zwrócić środki i jak to zrobi przez AF to Allegro wysyła ci maila, z tego wynika że nie zlecił, otwórz dyskusję i zaraz zwróci, oczywiście możesz podać nr konta bankowego i niech ci przeleje, jest to normalne przy zakupie na Allegro Lokalne. Oczywiści środki zwraca sprzedający.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:86550702 Widać, że sprzedawca próbuje Cię zwodzić. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś w nim problem, wtedy szybko pieniądze odzyskasz. Każdy spór jest nadzorowany przez Allegro. 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Sprzedawca może anulować zakup - trochę to skomplikowane w świetle prawa, ale na Allegro da się zrobić. Ze swojej strony - wejdź w zakładkę kupione - dokonaj zwrotu towaru z tytułu odstąpienia od umowy. Weź pod uwagę fakt, że od początku grudnia sprzedawcy pracują po kilkanaście godzin dziennie, u mnie leży "sterta" zwrotów, którymi będę się zajmował dopiero od poniedziałku.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów